Macko 3
16.06.07,09:21
Dobry den vsetkym poradakom , mam taku prosbu zacinam uctovat v MRP windovs
som stoho hrozena ten program sa mi zda dost neprehladny a pracny potrebovala by som niekoho kto mi vie poradit vo viacerych veciach ,ale momentalne asi najsurnejsie je JCD

akym sposobom ho mam zauctovat cez Fa aky typ dph 43 co kam zadat potom co presne urobit v uctovnom deniku co dat do tabulky DPH . Dakujem vopred za rady .
A ak by sa nasiel niekto kto by mi vysvetlil ako si co najlahsie ulahcit robotu s programom mohol by sa mi ozvat mam aj ICQ aj SKYPE Dakujem
Orsz
16.06.07,09:34
Dobry den vsetkym poradakom , mam taku prosbu zacinam uctovat v MRP windovs
som stoho hrozena ten program sa mi zda dost neprehladny a pracny potrebovala by som niekoho kto mi vie poradit vo viacerych veciach ,ale momentalne asi najsurnejsie je JCD

akym sposobom ho mam zauctovat cez Fa aky typ dph 43 co kam zadat potom co presne urobit v uctovnom deniku co dat do tabulky DPH . Dakujem vopred za rady .
A ak by sa nasiel niekto kto by mi vysvetlil ako si co najlahsie ulahcit robotu s programom mohol by sa mi ozvat mam aj ICQ aj SKYPE Dakujem

Presne tak, bude tam, kód 43, automaticky by to mal softvér zaradiť do DPH, keď sa prevedie úhrada dokladu-JCD.
Macko 3
16.06.07,14:59
Ano ale ako to bude v tabulke v účtovnom denníku
mne tam dalo zaklad clo A dph som tiez musela zadat , alebo v účtovnom denníku si nemám všímať tabulku DPH ?
Orsz
16.06.07,16:29
Ano ale ako to bude v tabulke v účtovnom denníku
mne tam dalo zaklad clo A dph som tiez musela zadat , alebo v účtovnom denníku si nemám všímať tabulku DPH ?

Neviem, či som Ťa správne pochopila, ale uvediem príklad: základ 10000,- - DPH 1900,- Sk a 500 Sk je clo. Platíš DPH+CLO= 2400,-Sk. Do evidencii faktúr s kódom 43 zadáš do riadkov:
1. 10000,- .....19%.....1900,- takto dostaneš DPH do evidencie
2. -10000,- .....0%.....0, - týmto odpočítaš základ
3. 500,-......0%.......0,.....vyčísliš clo
do účtovného denníka zapíšeš:
ukáže Ti dva riadky:
1. 500,-.......to bude clo .... 5xx/379
2. 1900,-.....DPH........343/379

Ak teda prejdeš do účtovného denníka, tak v tabuľke by si mala mať :
základ 10000,- , DPH 1900,-, mimo DPH: -5000,-.