HEBA
16.06.07,13:03
Vážení a milí poraďáci,
prajem pekný deň a prosím o Vaše vyjadrenie na nasledovnú otázku:
Má zamestnávateľ - invalidný dôchodca tie isté povinnosti voči DÚ, SP a ZP ako ostatní zamestnávatelia?
Ešte by som Vás chcela poprosiť keby ste ma usmernili kde mám hladať tabuľku odvodov do ZP a SP za rok 2006.
Veľmi pekne ďakujem
Simonab
16.06.07,12:46
No tak v prvom rade ak sa pýtaš na odvody za zamestnancov, áno má také isté povinnosti ako ostaní zamestnávatelia ( samozrejme aj on rozlišuje zamestnancov so ZPS a zdravých.)
Ak ťa zaujímajú odvody za neho ako za SZČO tak sú zasa dve skupiny: miera poklesu schopnosti vykonávať zár. činnosť do 70% kde je úľava len pri odvodoch do ZP ( 7% ), alebo nad 70% kde neplatí nem. poist., úrazové, invalidné a poist. v nezam.
Videla som tu na Porade niekde tabuľku čo sa týka odvodov ak nájdem prilepím.
Určite ťa zaujíma rok 2006?

Skús si prečítať toto: http://www.porada.sk/t35760-tabulka-odvodov-na-socialne-a-zdravotne-poistenie.html?highlight=tabu%B5ka+odvodov
Jožko Mihál to tam veľmo pekne vysvetlil.;)
HEBA
16.06.07,13:39
Ano zaujíma ma rok 2006, tento neštastný človek dva roky nepredkladal mesačné výkazy poistného a príspevkov do SP a ani poistné neodvádzal. Robil si totiž účtovníctvo sám.
Odvody za rok 2005 a 2007 mám, chýba mi rok 2006.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď
Elena
Simonab
30.06.07,12:46
Prikladám tabuľky odvodov za rok 2006. Zdroj publikácia Poradca. Keby sa náhodou vyskytli nejaké chyby upozornite ma, opravím.
HEBA
30.06.07,16:50
Prikladám tabuľky odvodov za rok 2006. Zdroj publikácia Poradca. Keby sa náhodou vyskytli nejaké chyby upozornite ma, opravím.

Simonka si úžasná, veď tie tabuľky sú ako "diplomová práca". Skutočne ma potešila tvoja ochota.

Rozdiel medzi priateľom a známym je v tom, že priateľ pomáha, kým známy len radí. / Calgary B. /

Ďakujem za priateľstvo
Elena
Simonab
02.07.07,10:28
Simonka si úžasná, veď tie tabuľky sú ako "diplomová práca". Skutočne ma potešila tvoja ochota.

Rozdiel medzi priateľom a známym je v tom, že priateľ pomáha, kým známy len radí. / Calgary B. /

Ďakujem za priateľstvo
Elena

Som rada,že Ti tie tabuľky pomohli.:) ;)