Mata83
18.06.07,05:42
Dobrý deň,

poradíte mi, čo robiť v prípade, ak mi zamestnanec doniesol ukončenie Očerky, ktorá je vystavená na 11 dní??? Mám ho poslať k doktorovi, aby to opravil na 10 dní alebo to sociálka uzná, zaplatí len 10dní a 11-ty deň nezaplatí?

Díky za radu, ešte som sa s týmto nestretla.
Dada
18.06.07,05:45
My sme mali takýto prípad. Volali nám zo sociálky, aby zamestnankyňa išla za lekárom opraviť OČR. Ale sme sa dohodli, že to nechádme tak a SP preplatila 10 dní a ten 11-ty deň sme jej dali dovolenku.
Jana Motyčková
18.06.07,07:07
OČR môže byť vystavená na ľubovoľný počet dní. 10 dní platí SP, potom ide o neplatené ošetrovanie člena rodiny - ide o ospravedlnenú neprítomnosť v práci podľa ZP_§141_ods.1.
nikulik
18.06.07,09:10
Ja som jednej pracovníčke poradila, aby sa dohodla s doktorom, a ten jej odvtedy dava OČR-ku len na 10 dní. Ked je viac dni, vypise jej novu OČR.;)
Jana Motyčková
18.06.07,09:43
Ja som jednej pracovníčke poradila, aby sa dohodla s doktorom, a ten jej odvtedy dava OČR-ku len na 10 dní. Ked je viac dni, vypise jej novu OČR.;)
Bude to robiť, len kým mu na to neprídu. Na pokračovanie choroby toho istého dieťaťa nie je možné vypísať novú OČR.
nikulik
18.06.07,09:47
Bude to robiť, len kým mu na to neprídu. Na pokračovanie choroby toho istého dieťaťa nie je možné vypísať novú OČR.
No k tomuto sa radsej nevyjadrim, je to diskutabilne. Ja som jej to navrhla a môj problem to uz nie je. Ked jej to tak spravi lekar tak by mal vediet co smie a co nie.