skleso
18.06.07,09:35
Som zamestnanec a subezne aj SZCO. Za r. 2006 som mal prijem zo zivnosti 94.000 Sk, co je iba o trosku viac ako hranica 91.200 pre povinnost zacat platit soc. poistenie (moj danovy zaklad bol 45.000 Sk). Vie mi niekto poradit, ako sa tymto platbam vyhnut?

1. V inych pripsevkoch som sa docital, ze riesenim je aj zrusit zivnost a neotvorit novu pred 1.7.2007. Ale je riesenim aj pozastavenie zivnosti?
2. Je moznost aj podat dodatocne danove priznanie na danovy urad, kde by som si znizil Prijmy? Ake by to malo nasledky z hladiska danoveho uradu?
Poradi mi niekto ako z toho vykorculovat, pretoze platit mesacne cez 2500 Sk znamena likvidaciu mojho zivnostenskeho podnikania.

Dakujem,
skleso
19.06.07,11:53
hmm, skoda, cakal som aspon nejaku odpoved
katkaj
19.06.07,11:58
Som zamestnanec a subezne aj SZCO. Za r. 2006 som mal prijem zo zivnosti 94.000 Sk, co je iba o trosku viac ako hranica 91.200 pre povinnost zacat platit soc. poistenie (moj danovy zaklad bol 45.000 Sk). Vie mi niekto poradit, ako sa tymto platbam vyhnut?

1. V inych pripsevkoch som sa docital, ze riesenim je aj zrusit zivnost a neotvorit novu pred 1.7.2007. Ale je riesenim aj pozastavenie zivnosti? Ak by si k 1.7.2007 nebol považovaný za szčo tak ďaľší rok nemusíš platiť. Dá sa to docieliť aj pozastavením živnosti ale neviem či to stíhaš, nakoľko aspoň tu v BA to trvá cca 2 týždne.
2. Je moznost aj podat dodatocne danove priznanie na danovy urad, kde by som si znizil Prijmy? Ake by to malo nasledky z hladiska danoveho uradu? Ako si chceš znížiť príjmy ? :eek: Buď si mal alebo nemal príjem 94.000.
Poradi mi niekto ako z toho vykorculovat, pretoze platit mesacne cez 2500 Sk znamena likvidaciu mojho zivnostenskeho podnikania.

Dakujem,

Odpovede v texte. Odporúčam tiež využiť vyhľadávanie tu na Porade. Je tu toho veľa popísaného.;)
Orsz
19.06.07,12:04
Som zamestnanec a subezne aj SZCO. Za r. 2006 som mal prijem zo zivnosti 94.000 Sk, co je iba o trosku viac ako hranica 91.200 pre povinnost zacat platit soc. poistenie (moj danovy zaklad bol 45.000 Sk). Vie mi niekto poradit, ako sa tymto platbam vyhnut?

1. V inych pripsevkoch som sa docital, ze riesenim je aj zrusit zivnost a neotvorit novu pred 1.7.2007. Ale je riesenim aj pozastavenie zivnosti?
2. Je moznost aj podat dodatocne danove priznanie na danovy urad, kde by som si znizil Prijmy? Ake by to malo nasledky z hladiska danoveho uradu?
Poradi mi niekto ako z toho vykorculovat, pretoze platit mesacne cez 2500 Sk znamena likvidaciu mojho zivnostenskeho podnikania.

Dakujem,

Stačí ak si pozastavíš živnosť - ako poradila Katka. A k tomu druhému bodu - neodporúčam.
skleso
20.06.07,05:21
to znamena, ze ked sa nestihnem pozastavit zivnost do 30.6. a pozastavim ju az napr. 1.7., tak budem musiet platit odvody?
katkaj
20.06.07,07:20
to znamena, ze ked sa nestihnem pozastavit zivnost do 30.6. a pozastavim ju az napr. 1.7., tak budem musiet platit odvody?

Ak budeš 1.7. považovaný za szčo tak platíš odvody.