supky
18.06.07,10:35
Dobry den, mozno pre niekoho hlupa otazka. Chceme si zalozit internetovy obchod a zaujimalo by nas ako je to s prepravou. Vie nam niekto odporucit nejake firmy, ktore sa zaoberaju cisto len prepravou? Ako sa potom budu posielat faktury. Postou???

Dakujem
Paxi
18.06.07,17:36
Zalezi aj na tom, ake produkty chces prepravovat...je vela spolocnosti: UPS, Gebruder Weiss, DHL, Direct Parcel Services, Der Kurier...kazda ma trochu ine podmienky dorucenia, niektore su limitovane velkostou a hmotnostou balikov. Zvacsa kazda robi aj dobierkovu sluzbu a poistenie prepravovaneho tovaru.
duficek
18.06.07,18:12
faktura sa zvycajne posiela spolu so zasielkou, normalne ju pribalis k tovaru. na prepravu mozes pouzit postu, alebo firmy ako UPS, DHL atd...
platby sa tovar mozes mat prevodom na ucet, dobierkou...
Filip Glasa
18.06.07,18:37
supky
19.06.07,08:14
dakujem za odpovede...
je mi jasne, ze faktura sa pribaluje k tovaru, ibaze ja objednam tovar od svojho dodavatela, tak tam poslem potom kuriera aby to zakaznikovi dorucil...Tu fakture teda poslem postou alebo ako... Nemam vtom moc jasno...
duficek
19.06.07,08:30
este som nenakupoval v takom internetovom obchode, kde by tovar od ich dodavatela nesiel fyzicky cez obchod. tam neni problem "pribalit" fakturu.
ak neprides do kontaktu s tovarom (ako budes viest skladovu evidenciu?), tak posles fakturu s kurierom ci ide k dodavatelovi a tovar mu doruci spolu s fakturou, alebo posles postou...
rickman
19.06.07,18:26
tak tak..
daj si to radsej dorucit domov/do firmy a potom preposli..
supky
20.06.07,13:21
ok dakujem... AJ som si myslela, chcela som si to len potvrdit.
Hamer01
21.06.07,04:43
Ja osobne som to uz vydel nieco take ze dodavatel to odosiela priamo zakaznikovy bez toho aby to islo cez obchod. nakolko mi preslo cez ruky viacero obchodou. Vedcinou sa to roby tak ze sa to posle bud postou alebo sa to posiela mailom, respektyve faxom, vzdy podla toho co si zakaznik vyberie, pri tvorbe objednavky. v pripade dalsich informacii ma kontaktujte.
michelle84
21.06.07,05:52
My sme faktúry posielali emailom, na vyžiadanie aj poštou. Väčšinou sme ale mali zákazníkov občanov-fyzické osoby.
supky
25.06.07,13:11
hmm ok, tak co teda radite? je lepsie si brat tovar k sebe domov, pribalit fakturu a tak to expedovat zakaznikovi? alebo to posielat priamo od dodavatela?
duficek
25.06.07,13:25
ako by si si to predstavoval?
niekto si u teba objedna tovar. ty ho nemas, objednas ho u svojho dodavatela a jemu poskynes adresu tvojho zakaznika, bude to dodane priamo zakaznikovi.
1 - ak sa tovar nedoruci v poriadku, komu to bude zakaznik reklamovat? tebe, dodavatelovi?
2 - nebojis sa ze nabuduce oslovi zakaznik priamo tvojho dodavatela a vynecha clanok (teba), ktory mu tovar predrazuje?
3 - dodavatel dostane adresu zakaznika - nekoliduje to so zakonom na ochranu osobnych udajov?
4 - neponuknes moznost osobneho odberu u teba? vela ludi to vyuziva v snahe usetrit este viac

len take moje uvahy...nakolko skusenost nemam, len casto nakupujem cez internet......
supky
26.06.07,08:24
hmm no jasne mas pravdu. Ja som len uvazovala ako to bude najidealnejsie. Podla mna bude asi rozumne si to nechat doviest k nam a tak ho budeme expedovat ku zakaznikovi. Oki dikes za rady.