vanilka
18.06.07,10:57
potrebujem pomoct s jednou uhradou, uhradzali sme za tovar ale nie s nasho podnikat. uctu ale z uctu, ktory si vytvoril majitel na svoje meno v inej banke, mam doklad o vklade na ucet v cudzej mene a taktiez prikaz na uhradu +avizo o zahranicnej platbe a aj vypis z uctu,
najprv zapisem do PD prijem do pokladne, ale ja neviem valutovu pokladnu, tak ako? prepocitat to na Skk a potom urobim uhradu faktury v zahranicnej mene a dam odkaz na doklady ktore mam, bude to takto v poriadku? bol by rozdiel v zauctovani keby sa jednalo o devizovy ucet?
berry
18.06.07,09:16
To asi nie je podnikateľský účet, že? Ja by som to dala výdaj v hotovosti z pokladne podnikateľovi a na faktúru by som napísala, že to bolo platene súkromným účtom podnikateľa.
Ale v takomto prípade musíš viesť valutovú pokladňu. Neviem aký máš ty softver. V alfe si to nahodím v cudzej mene a zadám kurz a ono mi to prepočíta na slovenské koruny. V peňažnom denníku to musíš mať vedené (prepočítane ) v slovenských korunách. Ale jenotlivé pokladne môžu byť v cudzej mene.
liba2
18.06.07,09:19
.... ale tie valuty treba najskôr kúpiť - a asi tomu sa chcel pán podnikateľ vyhnúť, keď on valuty má (vlastné)... :)
berry
18.06.07,09:22
A ako vklad podnikateľa to nemôže byť?
vanilka
18.06.07,09:42
no ono to bolo trochu inac dany tovar platil ani nie veduci, chcel pomoct priatelovi cize on si len vytvoril ucet vlozili sa peniaze zaplatil fakturu a ucet sa opat zrusil
vanilka
18.06.07,09:43
uctujem v mrp win
vanilka
18.06.07,09:44
ano dam to vklad podnikatela do pokladne v cudzej mene a potom to dam uhradit s odkazom na uhradu so sukromneho uctu podnikatela
vanilka
18.06.07,09:45
uz by som len potrebovala vediet ako sa taka valutova pokladna vedie, viem akurat ze koncom roka sa robi prepocet cez NBS