Alenočka
18.06.07,11:24
Ahojte, poraďte mi prosím:

Sme výrobná firma, kde 12 zamestnancov od 7.6. do 22.6.07 pracovalo na 12 hodinových nepretržitých zmenách (R,R,N,N,V,V,V,V,R,R,N,N,V,V,V,V) U každého vyšiel počet odpracovaných hodín rovnako 96. Inak pracujeme 8-hod denne a máme 40 hodinový pracovný týždeň. Ako mám za mesiac jún vypočítať mzdu so všetkým čo k tomu patrí? (myslím týmpríplatky nočné, poobedné, soboty a nedele). Dni predtým a potom pracovali normálne 8 hodín denne.
Budem vďačná za každý radu najneskôr do konca mesiaca.

Vďaka
Ali
nikulik
18.06.07,10:03
Ahojte, poraďte mi prosím:

Sme výrobná firma, kde 12 zamestnancov od 7.6. do 22.6.07 pracovalo na 12 hodinových nepretržitých zmenách (R,R,N,N,V,V,V,V,R,R,N,N,V,V,V,V) U každého vyšiel počet odpracovaných hodín rovnako 96. Inak pracujeme 8-hod denne a máme 40 hodinový pracovný týždeň. Ako mám za mesiac jún vypočítať mzdu so všetkým čo k tomu patrí? (myslím týmpríplatky nočné, poobedné, soboty a nedele). Dni predtým a potom pracovali normálne 8 hodín denne.
Budem vďačná za každý radu najneskôr do konca mesiaca.

Vďaka
Ali

Pýtaš sa na veľa vecí naraz Ali. Ked som vydelila 96 : 12 prac.dni, vyšlo mi 8 hodin. To znamená, že pracovali 8 hodin kazdy tak ako obvikle, len niekedy rano, niekedy poobede a niekedy v noci???
Všetko nad ustanoveny pracovný čas im vyplatíš ako nadčas - §121 ZP. A príplatky za sobotu a nedelu podľa toho ako to máte ustanovené. Nočná práca - pozri §123 ZP.
Alenočka
18.06.07,10:28
Áno tak pracovali. Majú základné platy (napr. 23000Sk). Nadčasy im nevychádzajú lebo potom mali voľno. Takže dostanu iba príplatky? A za sobotu a nedelu maju po 12 hodín + 50%? Nemáme to nijako ustanovené. Aká bude potom hodinová sadzba ?
Díky Ali
nikulik
18.06.07,10:39
Ak zamestnanec pracuje v noci, sobotu a nedelu, dostane mzdu za tieto dni, ale takisto este aj priplatok.
azuz
18.06.07,13:57
Ak zamestnanec pracuje v noci, sobotu a nedelu, dostane mzdu za tieto dni, ale takisto este aj priplatok.
Zákonník práce príplatok za prácu v sobotu a v nedeľu už nepozná. Príplatok za prácu v S a N patrí vtedy, ak je to dohodnuté v pracovnej zmluve, kolektívnej zmluve alebo internom mzdovom predpise.