Zizina
18.06.07,11:42
Ahojte, chcem Vás požiadať o informáciu akým spôsobom môže firma požiadať daňový úrad o vyplatenie preplatku z ročného zúčtovania preddavkov na daň. My ako firma sme vyplatili nášmu zamestnancovi vo februárovej výplate preplatok na dani, pričom sme dostali info od firmy, ktorá nám robí účtovníctvo, aby sme si podali žiadosť na daňový úrad o vyplatenie tohto preplatku. Je na to nejaké špeciálne tlačivo, alebo stačí formou listu?
Ďakujem:)
DanielaSL
18.06.07,09:48
My sme to kedysi praktizovali a písali sme len jednou vetou v liste, že si to žiadame vyplatiť. Jeden DÚ nám vyhovel a druhý robil trochu problém, lebo to trebalo žiadať až po ukončení kalendárneho roku.
sta
18.06.07,10:11
Ahojte, chcem Vás požiadať o informáciu akým spôsobom môže firma požiadať daňový úrad o vyplatenie preplatku z ročného zúčtovania preddavkov na daň. My ako firma sme vyplatili nášmu zamestnancovi vo februárovej výplate preplatok na dani, pričom sme dostali info od firmy, ktorá nám robí účtovníctvo, aby sme si podali žiadosť na daňový úrad o vyplatenie tohto preplatku. Je na to nejaké špeciálne tlačivo, alebo stačí formou listu?
Ďakujem:)


Ja som volala na Daňový úrad a bolo mi povedané, že o preplatok si môžeme znížiť v ďalšom mesiaci odvodovú povinnosť a nemusíme im to oznamovať.;)
ZuzanaP
18.06.07,10:21
Ja som volala na Daňový úrad a bolo mi povedané, že o preplatok si môžeme znížiť v ďalšom mesiaci odvodovú povinnosť a nemusíme im to oznamovať.;)

Súhlasím, v prípade zostatku preplatku na dani ku koncu roka požiadate. O koľko ste si znížili odvodovú povinnosť preplatkami DÚ vidí na prehľadoch, ktoré sa odovzdávajú štvrťročne.
DanielaSL
18.06.07,10:40
Ja som volala na Daňový úrad a bolo mi povedané, že o preplatok si môžeme znížiť v ďalšom mesiaci odvodovú povinnosť a nemusíme im to oznamovať.;)

V prípade , že nie je čo sťahovať , tak sa žiada o vrátenie preplatku.....