marika111
18.06.07,13:39
Dobrý deň,
chcela by som radu. Som učiteľkou na strednej škole. Vyučujem odborné elektro odbory. Môj zamestnávateľ ma zaradil do 9. triedy, vzhľadom k tomu, že vraj nespĺňam kvalifikačné predpoklady. ( Vo vyhláške sa hovorí, že musím mať vzdelanie odborné v odboroch elektrotechniky(.-
Mám nasledovné vzdelanie:
l. Vyučená + maturita v odbore mechanik elektronik
2. bakalárske štúdium v odbore majster odbornej výchovy
3. magisterské štúdium na UKF odbor : technická výchova.
Mám 5 rokov praxe.
Prosím poraďte mi, že som zaradená správne ?
Ďakujem Mária
GABAZ
18.06.07,12:10
Podľa môjho názoru by si mala mať inžinierske vysokoškolské vzdelanie na Elektrotechnickej fakulte + pedagogické minimum, aby si mohla pôsobiť ako učiteľka odborných elektrotechnických predmetov. Predmet Technická výchova sa vyučuje na základných školách - takže toto vzdelanie ti zrejme neuznali.(Pokiaľ by si učila Technickú výchovu na ZŠ, bola by si kvalifikovaná. Takisto by si bola kvalifikovaná, ak by si pôsobila ako majster odbornej výchov v oblasti elektro. ) Ja mám napríklad Vysokú školu ekonomickú + DPŠ a bola som spôsobilá na vyučovanie odborných ekonomických predmetov. Pokiaľ viem, v nejakej vyhláške existoval taký zoznam, na ktoré predmety aká škola sa uznáva. Ja som pôsobila na Hotelovej akadémii a tiež sme mali problém so zaraďovaním kolegov , ktorí učili odborné gastronomické predmety. Už dávno nepôsobím v školstve, takže mohlo sa niečo zmeniť. Viem, že pri zaraďovaní vznikali problémy, takisto s uznávaním praxe pre ľudí, ktorí prichádzali z praxe.
malalulu
22.06.07,05:52
V 41/96 je príloha, podľa ktorej sa určujú predpoklady na kvalifikáciu vyučovaných predmetov, sú tam vypísané školy a odbory pre vyučovanie toho-ktorého predmetu. Ak tam nie je ten tvoj, musia ťa brať ako nekvalifikovanú, v tom prípade si zaradená správne
marika111
28.06.07,10:25
Ďakujem za informácie.
zuzkaka
08.01.10,16:25
ja sa chcem spytat. Mam ukoncenu VS pedagogicku - vychovavatelstvo so specializaciou emoc a socialne narusenych, momentalne si dokoncujem rigo a moja otazka znie, ci mozem ucit vychovne predmety na strednej skole v odbore socialno - vychovny pracovnik a ci potrebujem pedagogicke minimum, nakolko mam statnicu zo specialnej pedagogiky a mam len absolvovane predmety z didaktiky (statnicu nemam)