Alena2
18.06.07,15:26
Dobry den, chcela by som sa opytat, viete niekto informacie, co vsetko a kam vsade sa musi novy vlastnik nahlasit? Mam na mysli veci ako voda, plyn, najomne..... pretoze s tym nemam este ziadne skusenosti. Dakujem Alena
lubica_02
19.06.07,20:59
Stavy vodomerov treba nahlási ť správcovi domu, el. energiu prihlásiť u dodávateľa el. energie so stavom pri prevzatí bytu,plyn v plynárňach so stavom plynomeru pri prevzatí bytu, koncesionárske poplatky na pošte.To je asi všetko .
Správca domu po nahlásení stavu vodomerov,prípadne pomerových rozdeľovačov tepla, počtu osôb ktoré budú bývať v byte vystaví predpis zálohových platieb za plnenia spojených s užívaním bytu a do FPÚ a O,ak sa jedná o byt v osobnom vlastníctve.
Chobot
20.06.07,06:33
Dobry den, chcela by som sa opytat, viete niekto informacie, co vsetko a kam vsade sa musi novy vlastnik nahlasit? Mam na mysli veci ako voda, plyn, najomne..... pretoze s tym nemam este ziadne skusenosti. Dakujem Alena

A nezabudni si prihlásiť daňovú povinnosť na platenie dani z nehnuteľností na miestnom úrade. Bližšie som to popísal tu:http://www.porada.sk/showpost.php?p=361888&postcount=14