martinaj
07.02.05,14:11
Je možné považovať nákup minerálnej vody pre zamestnancov v rámci starostlivosti o ich zdravie (dodržiavanie pitného režimu) za daňový výdavok?
luebchenko
07.02.05,13:29
Je možné považovať nákup minerálnej vody pre zamestnancov v rámci starostlivosti o ich zdravie (dodržiavanie pitného režimu) za daňový výdavok?
Náš daňový poradca sa ma opýtal, že či v tej fabrike pitná voda netečie :D :D :D
tibor
07.02.05,13:40
ťažko odpoveď. čo ste za firmu? baníci?, úradníci? - ako ste na tom v práci s tečúcou vodou?
poradil som známemu v poradenskej firme s podobnou otázkou: prilož potvrdenie od prenajímateľa budovy, že Vám odstavil už 6 * v mesiaci vodu, resp. netiekla čistá či inak závadná voda a basta. dávajú denne na osobu 2l minerálky. upozornil som ho len, aby nedával do tejto spotreby malé fľašky - je to bijúce do očí ako repre.
petra:-)
07.02.05,14:21
Mám také usmernenie zo školenia (pracovníčka DÚ), že výdavky na pitný režim sú daňovo uznaným výdavkom len vtedy, ak zabezpečenie pitného režimu vyplýva zamestnávateľovi podľa osobitného predpisu (predpisy týkajúce sa bezpečnosti práce a ochrany zdravia pri práci).
m.hladka
10.02.05,17:50
Je možné považovať nákup minerálnej vody pre zamestnancov v rámci starostlivosti o ich zdravie (dodržiavanie pitného režimu) za daňový výdavok?NIE, ale zo zisku to majiteľ môže zaplatiť, prejde to len cez pokladňu a potom to pri DP odpočíta.