ikovacikova
19.06.07,06:13
Ahojte poraďáci,

priateľ si chce kúpiť počítač. Účtovnícky program má z Krosu zadarmo a ja zase mám zadarmo - legálne windows, ktorý mu do tohoto počítača môžem naištalovať, pretože mu robím účtovníctvo.
Ako si môže tento počítač dať normálne do nákladov?
Ďakujem za radu Iveta
ekopo
19.06.07,04:26
PC si normálne dá do nákladov pri kúpe. Nad 30.000 vo forme odpisov. Nestretol som sa s tým, že existuje zadarmo legálne komerčný windows - neviazaný na konkrétny PC resp. notebook. (Aj to je len akcia obchodníka).
ikovacikova
19.06.07,04:29
Len pre vysvetlenie. Ja pracujem v školstve a zamestnanci dostali možnosť si legálne naištalovať na domácom počítači tento program, ktorý škola zakúpila. Aspoň v niečom nám vchádzajú v ústrety, keď platy sú také minimálne. Aspoň u thp aparátu, ako sú sekretárky.

Ale inak veľmi pekne ďakujem za radu.
Chobot
19.06.07,06:06
Len pre vysvetlenie. Ja pracujem v školstve a zamestnanci dostali možnosť si legálne naištalovať na domácom počítači tento program, ktorý škola zakúpila. Aspoň v niečom nám vchádzajú v ústrety, keď platy sú také minimálne. Aspoň u thp aparátu, ako sú sekretárky.

Ale inak veľmi pekne ďakujem za radu.

A neporušíš tým licenciu (tú zo školy), keď Win nainštaluješ na podnikateľský počítač? Veď sama píšeš, že ho môžete bezplatne nainštalovať len na vlastný domáci PC.

A ako potom priateľ preukáže, že má legálny Windows, keď licencia zo školy je len pre teba a nie pre jeho podnikanie?

Nuž, nezdá sa mi to. Jedine, že by to PC nemal zaradené v podnikaní, ale bolo by tvoje a on by ho využíval na podnikanie neoficiálne.
rastom
19.06.07,06:37
POZOR POZOR !!!!!!
Toto je teda riadne porušenie licencie !!!
Ako Ťa to vôbec napadlo, že by si to mohla nainštalovať niekomu na PC!!
Windows pre školy sa môže používať len na nekomerčné využitie !!
To ani neskúšajte...
rastom
19.06.07,06:38
Ak si to chce dať priateľ do nákladov, tak najjednoduchšie riešenie je kúpiť si PC s tzv. OEM verziou oper. systému.
Je to lacnejšie ako potom to dokupovať.
Peter_B
19.06.07,08:10
Ta skolska verzia totiz nieje urcena na komercne vyuzitie a uz vobec nie aby ste ju nainstalovali niekomu inemu na pocitac. Microsoftacke licencie su robene tak, ze legalny uzivatel je ten kto Windows kupil, tzn. nestaci mat iba CD-cko a licenciu ale aj doklad o nadobudnuti...ak to bude pouzivat vo firme, tak by som si nato dal naozaj pozor. Ako sa tu pise, viac sa oplati kupit PC s OEM windows...to je viazane na konkretny pocitac, alebo pripadne kupit krabicovu verziu ktoru mozete instalovat na hociktory svoj pocitac a neskor zas preinstalovat na iny (samozrejme vzdy sa moze pouzivat iba na jednom :) )
ikovacikova
19.06.07,08:14
Ďakujem za reakcie. Ja som sa len chcela spýtať, či to je vôbec možné. Samozrejme, že nebudem pokúšať šťastie.

Iveta