Jana Grofčíková
19.06.07,08:58
Prosím o radu ako zaúčtovať bankový výpis, sme platcovia dph vystavené faktúry boli v eurách s dph , dph bola odvedená v SKK, pohľadávky boli
uhradené o60 dní

preto sa pýtam ako zaúčtovať vzniknutý kurzový rozdiel týkatúci sa dph. Lebo záväzky sú v SK a kedže Euro išlo hore prišla väčšia dph.Ćo z tým?
Soňula
19.06.07,07:17
Na tom bankovom výpise účtuješ platbu za faktúru vystavenú v EUR+DPH?Aj mne sa toto stalo, že som fa prepočítal kurzom NBS v deň dodania služby, a odberateľ zaplatil fa prepočítanu iným kurzom. Ten vzniknutý kurzový rozdiel som si vysporiadala len v knihe vystavených faktúr. Do PD som zaučtovala platbu, vo výške aká je na bank.výpise. DPH som spätne neupravovala.
liba2
19.06.07,07:25
Výpočet DPH v Sk nezávisí od kurzu dňa úhrady faktúry, ale postupuješ podľa zákona o DPH.
Peter_B
19.06.07,08:00
Podla mna takto: Faktura je na 100 EUR + 19 EUR DPH prepocitane kurzom NBS ku dnu dodania, tak dostnes DPH v SKK. Potom ti zaplatia 119 EUR a tebe dojde o daco viac SKK, to je normalny kurzovy rozdiel, ziadny vplyv na DPH - vysporiada sa v knihe vydanych faktur. Do PD pride to co ti zaplatili realne.

Myslim ze tu zalezi aj od programu v ktorom robis, ja poznam iba MRP a ten berie DPH pri fakturach zo zoznamu faktur a nie z PD, ale proste, tym ze ti zaplatili viac sa ti DPH nijako nemeni.
Jana Grofčíková
19.06.07,18:32
Veľmi pekne ďakujem.