Zuziana
19.06.07,09:10
Dobrý deň, potreboval by som vedieť ako to robíte vy. Vo firme platca DPH, ktorá obrába kovy vzniká kovový odpad. Tento vozia do zberne, kde im zmeňa vystaví doklad, že mu vyplatila xxx, korún. Vystavujete potom k tomuto dokladu faktúru? alebo DPH odvázate na základe ID a príjem účtujete na základe dokladu zberne?
renatan
19.06.07,07:19
Ja na odber odpadu vystavujem faktúry.
Zoltán Kovács
19.06.07,07:35
Dobrý deň, potreboval by som vedieť ako to robíte vy. Vo firme platca DPH, ktorá obrába kovy vzniká kovový odpad. Tento vozia do zberne, kde im zmeňa vystaví doklad, že mu vyplatila xxx, korún. Vystavujete potom k tomuto dokladu faktúru? alebo DPH odvázate na základe ID a príjem účtujete na základe dokladu zberne?

Je potrebné vystaviť faktúru so všetkými náležitosťami podľa §71, práve preto, že si platiteľom dph. A odovzdaním odpadu do zberu za odplatu je zdaniteľné plnenie.
Zuziana
19.06.07,09:07
srdečná vďaka:)
nicolek
11.03.09,18:43
Dobry den chcela som sa Vás spytat neviem ci mate skusenost.Slovenska firma s ICDPH uzatvorila zmluvu z Ceskou firmou s CZDPH o sdruzenom plneni spatneho odberu a vyuzitia odpadu z obalob. Prisla nam faktura kde ale vyfakturovali s 19%DPH. My ako firma mame nárok na odpocet DPH a teda aj danovu povinnost??? Dakujem Zuzana
nicolek
12.03.09,10:20
Mate dakto skusenosti s recyklacnom poplatkom