MIRKA111
19.06.07,10:38
Odberateľ nám dal dosť značný preddavok. Nie je to presne určené na danú faktúru, je to preddavok na ďalšie odbery, chcela by som sa opýtať ako to mám zaúčtovať PPD 211xx/324xx a následne ID 324xx/311xx(dané faktúry)?
Na ID stačí dať rozúčtovanie preddavku, alebo tam musia ísť aj iné účty.
Z akým dátumom dám rozúčtovací ID?
Môžem to zaúčtovať len na základe preddavku,
alebo daný ID (rozúčtovanie) musím dať potvrdiť odberateľovi?
Zoltán Kovács
19.06.07,08:42
Odberateľ nám dal dosť značný preddavok. Nie je to presne určené na danú faktúru, je to preddavok na ďalšie odbery, chcela by som sa opýtať ako to mám zaúčtovať PPD 211xx/324xx a následne ID 324xx/311xx(dané faktúry)?
Na ID stačí dať rozúčtovanie preddavku, alebo tam musia ísť aj iné účty.
Z akým dátumom dám rozúčtovací ID?
Môžem to zaúčtovať len na základe preddavku,
alebo daný ID (rozúčtovanie) musím dať potvrdiť odberateľovi?

Ak si platiteľom dph, tak do 15 dni od prijatia zálohy si mala povinnosť vystaviť doklad na účely odvodu dph.
Ak tá záloha je na viac odberov, tak cez ID rozúčtuj zálohy ku konkrétnym faktúram. Ale daj vedieť písomne aj odberateľovi, že ktoré faktúry si "uhradila" z tej zálohy.
MIRKA111
19.06.07,12:11
Do patnástich dní mal taký odber, tak som to stihla, nevadí, že je to rozrátané na viacero faktúr?
Zoltán Kovács
19.06.07,12:15
Do patnástich dní mal taký odber, tak som to stihla, nevadí, že je to rozrátané na viacero faktúr?

AK ten odber bol v nižšej sume ako prijatý preddavok tak vadí, že si nevystavila doklad na celú sumu preddavku. Ak odber zodpovedal celkovej výške preddavku, a bolo to ddo 15 dni tak potom to nevadí.
MIRKA111
20.06.07,05:08
Zodpovedalo to celkovej výške, ale môžem ten ID zaúčtovať, tak ako som to rozpísala na začiatku.
PS: Ďakujem
MIRKA111
27.06.07,12:02
Po zaúčtovaní mi zostal na 324 xx kurzový rozdiel, môžem ho zaúčtovať na kurzové rozdiely, alebo sa to robí nejakým iným spôsobom?
Gabi03
27.08.07,12:16
Mám dilemu... :confused:

Jeden náš "drahý" veľkoodberateľ si pri úhrade faktúr odpočítava svoje faktúry (letáky, bonusy a pod.) a takto zasiela výslednú sumu.
Lenže sa stalo, že my s určitou faktúrou nesúhlasíme (bohužiaľ faktúra sa mi dostala do rúk až po tom, čo bola strhnutá čiastka z účtu).
Teraz mám zaslať späť faktúru s odôvodnením a dať zaplatenú sumu na 314-tku, alebo zaúčtovať riadne faktúru a čakať na dobropis? Ak by som dala na 314, tak by mi museli ale znovu vyúčtovať DPH ako prijatý preddavok.
Poradíte?
Gabi03
28.08.07,06:14
posúvam...
Tweety
28.08.07,06:18
Mám dilemu... :confused:

Jeden náš "drahý" veľkoodberateľ si pri úhrade faktúr odpočítava svoje faktúry (letáky, bonusy a pod.) a takto zasiela výslednú sumu.
Lenže sa stalo, že my s určitou faktúrou nesúhlasíme (bohužiaľ faktúra sa mi dostala do rúk až po tom, čo bola strhnutá čiastka z účtu).
Teraz mám zaslať späť faktúru s odôvodnením a dať zaplatenú sumu na 314-tku, alebo zaúčtovať riadne faktúru a čakať na dobropis? Ak by som dala na 314, tak by mi museli ale znovu vyúčtovať DPH ako prijatý preddavok.
Poradíte?
Zaúčtovať faktúru a čakať na jej dobropisovanie.
Gabi03
28.08.07,06:46
Zaúčtovať faktúru a čakať na jej dobropisovanie.

Ďakujem. :)