anka1
07.02.05,14:36
Máte niekto skúsenosti zo spracovaním miezd v Pohode?
Mám taký problém:
Pri spracovaní miezd za daný mesiac mi prácu za sviatok pripočítava k základnej mzde. Napr.:
Odpracované hodiny za mesiac 01/05 celkom: 160 hod (20 prac. dní x 8 hod úväzok) V týchto hodinách (160 hod) je už aj sviatok v počte 12 hod. Ak zadám príplatok za sviatok 12 hod (50% z priemerky na hod x 12) tak mi tých 12 hod x hod. sadzba pripočíta k základnej mzde.
Takže napr.: 160 hod x 60,- Sk/hod = 9600,- Sk toto je predsa základná mzda? Veď v skutočnosti odpracoval iba 160 hod aj so sviatkom a nie 172 hod?
Ako to robí Vám? Mám to ručne upravovať v základnej mzde?
anka1
08.02.05,06:23
Nikto nerobí mzdy v Pohode???

Prosíím!!!
Luci
08.02.05,07:03
Podľa informácií, ktoré si napísala, máš hodinového pracovníka. Práve preto sa mu základná mzda zvyšuje o náhradu mzdy za odpracovný sviatok. (podľa zákonníka práce pratrí hodinovo odmeňovanému pracovníkovi za odpracovaný sviatok náhrada mdy a príplatok za sviatok). Príplatok za sviatok (50% z priemerky na hod x 12) základnú mzdu nezvyšuje, prejaví sa iba v hrubej mzde.
Teda ak sviatok v počte 12 hodín odpracoval, je výpočet správny. Ak sviatok neodpracoval, o náhradu mzdy sa Ti zvyšuje iba hrubá mzda, ale pozor, nezadávaš žiadny príplatok za prácu vo sviatok.
Monika
08.02.05,08:58
Pekný deň všetkým.
Poprosím aj ja o radu ohľadom miezd v POHODE.
Robím prvý krát mzdy za január na prelome období. Ide o zadanie nevyčerpanej dovolenky, nároku na dovolenku a prechodné obdobie. Ak zadám to týchto troch koloniek určité čísla, tak pri konkrétnej mzde za január mi program zle vypočíta zostatkovú dovolenku, ktorá je uvedená na Výplatnom liste zamestnanca.

Neviete v čom robím chybu ?
V neprítomnosti mám uvedené čerpanie dovolenky.
Ďakujem veľmi pekne za každú radu.
Monika
08.02.05,09:12
Prosím ! Potrebujem to dnes. Prosíííííím !
Luci
08.02.05,10:01
Ak si v roku 2004 vystavovala mzdy v POHODE a teraz si v roku 2005p potom:

Stará dovolenka: stále predstavuje zostatok dovolenky z roku 2003, ktorý platil k 1.1.2004 (napr. zamestnancovi zostalo z roku 2003 5 dní nevyčerpanej dov.)
Dovolenka: nárok na dovolenku v roku 2004 (20 dní)
Prechodné obdobie: nárok na dovolenku v roku 2005 (20 dní)
Čerpané: vyplní POHODA na základe toho, čo máš uvedené v Neprítomnosti
Monika
08.02.05,10:54
Luci, ďakujem Ti veľmi pekne, teraz mi to už sedí.

Ešte by som Ťa porosila o jednu radu - čo sa týka ročného zúčtovania dane, do kolonky preplatok/nedoplatok na dani výslednú sumu z ročného zúčtovania treba dopísať ručne, lebo program to tam sám neuviedol.

Ďakujem ešte raz, krásny deň.
Luci
08.02.05,11:51
Monika, ak vykonáš ročné zúčtovanie automaticky, teda v Personalistike - cez Záznam/Ročné zúčtovanie záloh DzP..., program sa Ťa spýta do ktorého mesiaca chceš uviesť preplatok/nedoplatok. Možno si tam omylom nechala február. Ak januárové mzdy vymažeš a znovu spravíš ročné zúčtovanie, určite by sa Ti mal v kolonke Ročné zúčtovanie (čistá mzda) uviesť preplatok alebo nedoplatok.
Monika
08.02.05,12:09
Luci, preplatky mi tam nahodil automaticky, ale nedoplatky som tam musela napísať sama, neviem prečo ...
V ročnom zúčtovaní som uviedla, že chcem, aby boli tieto preplatky/nedoplatky uvedené v januárovej výplate, nerozumiem tomu.

Ešte jedna otázočka Luci, keď to tam dopíšem ručne, môže to tak byť, však ?
Prepočítavala som všetky mzdy na kalkulačke a sedí to.

Ďakujem.
Luci
08.02.05,12:26
Ja mám januárovú verzii a tam mi prevádza aj nedoplatky, ale neviem, či to fungovalo aj v minuloročnej. Každopádne to môžeš kľudne dopísať ručne.
Monika
08.02.05,12:58
Ďakujem Ti Luci, veľmi si mi pomohla :-)
anka1
04.03.05,10:54
Prosím Vás, nerobí niekto mzdy v Pohode v nepretržitej prevádzke? Neviem aký tam mám zadať pracovný úväzok a pracovnú dobu. Nemáte niekto skúsenosti?
aladin
07.03.05,11:58
mATE niekto taký pripad : že je pevne udane že pracovnik mesacne odpracuje 100 hodin za 8000 sk lenže ako to tam zadam abz som na mzdovom liste mal každý mesiac 100 hodin... ked udavam aj pracovný čas, resp odpracovane denne + pocet dni za týžden.. da sa to nenapisat... ??
aladin
10.05.05,10:56
asinikto.....