fialka m
19.06.07,09:59
Zamestnanec mi priniesol od byvaleho zamestnavatela pracovnu zmluvu a skoncenie pracovneho pomeru. Zapocet rokov nema (vraj stratil), mozem toto povazovat za vierohodne doklady a spocitat mu dobu?
dakujem
katkaj
19.06.07,08:01
Zamestnanec mi priniesol od byvaleho zamestnavatela pracovnu zmluvu a skoncenie pracovneho pomeru. Zapocet rokov nema (vraj stratil), mozem toto povazovat za vierohodne doklady a spocitat mu dobu?
dakujem

Ja by som určite pýtala opis zápočtu od predchádzajúceho zamestnávateľa ;)
Gabi03
19.06.07,08:01
Pre ďalší zápočet by som mu nič nespočítavala. Ako podklad k vypočítaniu výmeru dovolenky by som to brala. Avšak k zápočtu odpracovaných rokov by bolo skôr vierohodnejšie výpis zo sociálky.
fialka m
19.06.07,08:02
dakujem za pomoc :)
fialka m
30.10.08,08:51
Ak zamestnanec prinesie vypis zo socialnej poistovne, mozem to povazovat za doklad o odpracovanych rokoch, kvoli dovolenke?
dakujem
Tweety
30.10.08,08:54
Ak zamestnanec prinesie vypis zo socialnej poistovne, mozem to povazovat za doklad o odpracovanych rokoch, kvoli dovolenke?
dakujem
NIe je to bežné, väčšinou sú to ZL zamestnávateľov, ale SP by mala mať najsprávnejšie údaje o dobe zamestaní, takže odpoveď je áno.
katkaj
30.10.08,09:08
pokiaľ si niekto platí do SP poistenie sám z titulu že je szčo alebo iného dôvodu tak aj SP vydáva niečo ako zápočtový list. Nevidím dôvod to neakceptovať ;)
jales
30.10.08,09:24
Chápem ľudí, ktorí nemajú všetky zápočty, hlavne zo zrušených firiem. Sama som už hľadala po rôžnych archívoch, kde ma kto odporučil a bez výsledku. Takže ten zápočet, resp. potvrdenie o odpracovaných rokoch, ktoré posielala SP je jediný doklad, ktorý na niektoré obdobia mám. Som ale poučená, že originál nedám z ruky.