mishoo
19.06.07,10:14
prosim vas, treba k RZZP B prikladat nejake prilohy? teta v poistovni splietala nieco o vypise z danoveho priznania... pripadne este nieco ine?
katkaj
19.06.07,08:15
prosim vas, treba k RZZP B prikladat nejake prilohy? teta v poistovni splietala nieco o vypise z danoveho priznania... pripadne este nieco ine?


K RZZP typ B netreba prikladať prílohy.
Výpis z daňového priznania sa dáva na Sociálnu poisťovňu do 30.6. ale to už je o inom ;)
mishoo
19.06.07,08:24
katkaj, mas u mna fiktivnu cokoladku ;) dovolim si male odbocenie, nech zbytocne nezakladam novy toppic: tento rok som prvykrat podaval DP (za r2006, zivnostnik)-ak som to spravne pochopil tak do 30.6. sa musim prihlasit na socialke aj s tym vypisom z DP? treba tam este nejake dokumenty?
Zoltán Kovács
19.06.07,08:27
katkaj, mas u mna fiktivnu cokoladku ;) dovolim si male odbocenie, nech zbytocne nezakladam novy toppic: tento rok som prvykrat podaval DP (za r2006, zivnostnik)-ak som to spravne pochopil tak do 30.6. sa musim prihlasit na socialke aj s tym vypisom z DP? treba tam este nejake dokumenty?

Do sociálky sa prihlasuješ do 30.06 iba v tom prípade, ak ti vznikne povinnosť platiť odvody. Szčo je povinný platiť odvody do SP v prípade ak jeho hrubý príjem presiahne 12x minimálnej mzdy (za rok 2006 to bolo 91.200,- SK). Ale samozrejme nie je vylúčené prihlásiť sa ako dobrovoľne poistená osoba.
katkaj
19.06.07,08:29
Do sociálky sa prihlasuješ do 30.06 iba v tom prípade, ak ti vznikne povinnosť platiť odvody. Szčo je povinný platiť odvody do SP v prípade ak jeho hrubý príjem presiahne 12x minimálnej mzdy (za rok 2006 to bolo 91.200,- SK). Ale samozrejme nie je vylúčené prihlásiť sa ako dobrovoľne poistená osoba.

Len doplním že aj keď nie je povinnosť sa prihlásiť ako platca poistného tak výpis z DP treba do 30.6. odovzdať
mishoo
19.06.07,08:30
prijem bol vyssi ako spominane minimum. cize sa prihlasit musim. len by ma zaujimalo ake dokumenty musim mat so sebou pri prihlasovani (vypis z DP,...).
Zoltán Kovács
19.06.07,08:31
prijem bol vyssi ako spominane minimum. cize sa prihlasit musim. len by ma zaujimalo ake dokumenty musim mat so sebou pri prihlasovani (vypis z DP,...).

Výpis z DP a kópiu ŽL
katkaj
19.06.07,08:31
prijem bol vyssi ako spominane minimum. cize sa prihlasit musim. len by ma zaujimalo ake dokumenty musim mat so sebou pri prihlasovani (vypis z DP,...).

Prinesieš výpis z DP a vypíšeš Registračný list. Ten ti dajú na sociálke alebo si ho stiahni na stránke www.socpoist.sk
Netka
19.06.07,08:37
prosim vas, treba k RZZP B prikladat nejake prilohy? teta v poistovni splietala nieco o vypise z danoveho priznania... pripadne este nieco ine?


K tlačivu typ B priložíš potvrdenie o odovzdaní RZ (časť A) a Odpis z RZ (časť B potvrdenia).

Nájdeš ho tu: http://www.rzzp.sk/?a=2 Formulár č. 18 ;)
mishoo
19.06.07,08:37
dakujem vam obom :)
katkaj
19.06.07,08:38
K tlačivu typ B priložíš potvrdenie o odovzdaní RZ (časť A) a Odpis z RZ (časť B potvrdenia).

Odpis sa dáva len ak bola zmena poisťovňe k 1.1.2007 a dáva sa do súčasnej poisťovne
mishoo
19.06.07,08:39
este ma napadlo-dokedy treba uhradit nedoplatky zdravotnej poistovni, ktore mi vysli v rzzp? lebo ak do konca juna tak mam troska problem...
katkaj
19.06.07,08:41
este ma napadlo-dokedy treba uhradit nedoplatky zdravotnej poistovni, ktore mi vysli v rzzp? lebo ak do konca juna tak mam troska problem...

Máš čas do konca októbra ;)
Zoltán Kovács
19.06.07,08:41
este ma napadlo-dokedy treba uhradit nedoplatky zdravotnej poistovni, ktore mi vysli v rzzp? lebo ak do konca juna tak mam troska problem...

Do 30.09.2007 31.10.2007
mishoo
19.06.07,08:45
dakujem, aspon nejaka dobra sprava po tom, co som zmercil polozku 56 :D
katkaj
19.06.07,08:49
dakujem, aspon nejaka dobra sprava po tom, co som zmercil polozku 56 :D

mimotemy Asi ti to nepomôže ale tiež som neskákala od radosti keď som pozrela na ten riadok :D
remenka
19.06.07,15:38
Ahojte, ak sa píše o prílohách - dnes som bola v zdr.poisťovni a musím doložiť k ročnému zúčtovaniu doklad zo sociálnej poisťovni o tom, že manželovi boli vyplácané nemocenské dávky (nakoľko bol v roku 2006 PN) inak mu neuznajú PN a bude musieť platiť aj za čas na PN. Takže doklad zo SP a ešte kópie PN.
drako
24.06.07,12:41
K tlačivu typ B priložíš potvrdenie o odovzdaní RZ (časť A) a Odpis z RZ (časť B potvrdenia).

Nájdeš ho tu: http://www.rzzp.sk/?a=2 Formulár č. 18 ;)


Robím prvýkrát ročné zúčtovanie a práve som sa dočítala že je potrebné priložiť k nemu aj prílohu - potvrdenie o odovzdaní RZ (časť A).
Chcem využiť možnosť podať RZ poštou - doporučene. Máte s tým niekto skúsenosť? Zašlú mi potvrdené potvrdenie, alebo ako to vlastne funguje?
-------------
Zita
Muška
24.06.07,12:50
Robím prvýkrát ročné zúčtovanie a práve som sa dočítala že je potrebné priložiť k nemu aj prílohu - potvrdenie o odovzdaní RZ (časť A).
Chcem využiť možnosť podať RZ poštou - doporučene. Máte s tým niekto skúsenosť? Zašlú mi potvrdené potvrdenie, alebo ako to vlastne funguje?
-------------
Zita

Zitka, skús zaslať aj s potvrdením a uvidíš či Ti pošlú potvrdenie späť. Mne ZP prihlášky zamestnancov v pohode posielajú orazenú kópiu späť.
drako
24.06.07,14:24
Zitka, skús zaslať aj s potvrdením a uvidíš či Ti pošlú potvrdenie späť. Mne ZP prihlášky zamestnancov v pohode posielajú orazenú kópiu späť.
rada by som ale mala istotu,pretože neviem či stačí podací lístok ako doklad, kedže na ňom nie je uvedené čo posielate.
Nikto s tým nemáte skúsenosť?
------------
Zita
Jozef Mihál
24.06.07,14:44
ZP Dôvera v pohode prijíma RZZP zaslané poštou s tým, že ak k RZZP bolo priložené aj "Potvrdenie", zasielajú ho poistencovi orazítkované naspäť na jeho adresu.

Ak to iné poisťovne nerobia, pripomínam, že termín 30.9. sa blíži.
Muška
24.06.07,15:20
ZP Dôvera v pohode prijíma RZZP zaslané poštou s tým, že ak k RZZP bolo priložené aj "Potvrdenie", zasielajú ho poistencovi orazítkované naspäť na jeho adresu.

Ak to iné poisťovne nerobia, pripomínam, že termín 30.9. sa blíži.

Joži....a čo je 30.9. :eek:

P.S. Jožko , beriem späť....Monika ma vrazila do obrazu :D
Monika Kováčová
24.06.07,15:35
Muši, pozri par. 7 odst. 2 Zákona o zdravotnom poistení :rolleyes:
Muška
24.06.07,15:38
Muši, pozri par. 7 odst. 2 Zákona o zdravotnom poistení :rolleyes:

Jááááááááááááááááj Monika :)
Cmuk

Heš Alzheimer
Monika Kováčová
24.06.07,15:39
Inak, keby moju odpoveď čítal psychiater, tak ma asi hospitalizujú, že?
Muška
24.06.07,15:40
Inak, keby moju odpoveď čítal psychiater, tak ma asi hospitalizujú, že?
Prečo???
V pohode...veď viem občas čítať v zákone ;)
Monika Kováčová
24.06.07,15:42
:D nepriznávaj, že vieš o čom hovorím, lebo pôjdeš ležať so mnou... :D
drako
24.06.07,17:00
ZP Dôvera v pohode prijíma RZZP zaslané poštou s tým, že ak k RZZP bolo priložené aj "Potvrdenie", zasielajú ho poistencovi orazítkované naspäť na jeho adresu.

Ak to iné poisťovne nerobia, pripomínam, že termín 30.9. sa blíži.
mňa sa konkrétne týka VšZP, no aj tak dakujem.
Brkov
24.06.07,18:33
mňa sa konkrétne týka VšZP, no aj tak dakujem.

Za rok 2005 som RZZP zasielal do VšZP poštou. Priložil som aj vyplnené a podpísane potvrdenie o podaní RZZP avšak poisťovňa mi už potvrdené potvrdenie späť nezaslala, takže mám len podací lístok.

Ináč, som to aj celkom očakával, pretože som už raz od nich chcel zaslať nejaký doklad načo ma požiadali aby som im zaslal prázdnu ofrankovanú obálku s predtlačenou adresou príjemcu, že potom mi doklad zašlú.

P.S.: Myslím, že z takého to prístupu má sociálny hranol nesmiernu radosť, pretože ušetrené peniaze (obálka + vypísanie adresy + poštovné) teraz zachránia krachujúce slovenské zdravotníctvo.
Jozef Mihál
24.06.07,19:09
30.9. sa blíži... a slovenský poistenec si ešte stále môže vyberať medzi zdravotnými poisťovňami...