jana123
19.06.07,10:49
Určite sa tu nájde podobný problém ako je ten môj, ale čím viac príspevkov som čítala, tým som bola popletenejšia, preto prosím o pomoc pri vyriešení môjho konkrétneho prípadu.

Spoločnosť A registrovaná pre DPH v SR objedná klimatizačné zariadenie u českej spoločnosti B registrovanej pre DPH v ČR. Spoločnosť A bude ďalej predávať toto zariadenie slovenskej spoločnosti C registrovanej pre DPH v SR ( možno aj v ČR, to ešte musím overiť ). Spoločnosť C realizuje stavbu na území ČR, preto klimatizačné zariadenie bude rovno prevezené z firmy B na stavbu v ČR, teda tovar neopustí územie ČR.

Otázky:
1. S akou DPH bude fakturovať spol. B do spoločnosti A ?
2. S akou DPH bude fakturovať spol. A do spoločnosti C ?
3. Je spoločnosť A povinná registrovať sa pre DPH v ČR ?
4. Ako sa to bude celé posudzovať, ak by sa tovar fyzicky doviezol na územie SR do firmy C a firma C by si ho následne odviezla na stavbu do ČR ?
emgeton
19.06.07,09:12
Určite sa tu nájde podobný problém ako je ten môj, ale čím viac príspevkov som čítala, tým som bola popletenejšia, preto prosím o pomoc pri vyriešení môjho konkrétneho prípadu.

Spoločnosť A registrovaná pre DPH v SR objedná klimatizačné zariadenie u českej spoločnosti B registrovanej pre DPH v ČR. Spoločnosť A bude ďalej predávať toto zariadenie slovenskej spoločnosti C registrovanej pre DPH v SR ( možno aj v ČR, to ešte musím overiť ). Spoločnosť C realizuje stavbu na území ČR, preto klimatizačné zariadenie bude rovno prevezené z firmy B na stavbu v ČR, teda tovar neopustí územie ČR.

Otázky:
1. S akou DPH bude fakturovať spol. B do spoločnosti A ? S českou DPH.
2. S akou DPH bude fakturovať spol. A do spoločnosti C ? Keďže týmto obchodom spoločnosť A uskutoční zdaniteľné plnenie na území ČR, mám za to, že jej vzniká povinnosť registrácie a faktúrovať bude s českou DPH.
3. Je spoločnosť A povinná registrovať sa pre DPH v ČR ? Odpoveď v predchádzajúcom bode.
4. Ako sa to bude celé posudzovať, ak by sa tovar fyzicky doviezol na územie SR do firmy C a firma C by si ho následne odviezla na stavbu do ČR ? V prípade, že tovar bude prevezený na územie SR, česká firma bude faktúrovať ako oslobodené od DPH, slov. f. A bude fakt. f. C so slov. DPH a prevoz tovaru vo vlastníctve f. C na stavbu v ČR bude premiestnením tovaru vo vlastníctve zdaniteľnej osoby.



zvýraznené v texte
Vladimír Ozimý
19.06.07,09:20
no v prípade ak zostane tovar v čr tak by to malo byť:

1) Firma B vystaví fa s českou DPH
2) Firma A sa zaregistruje v ČR a vystaví fa s českou DPH pre slovesnkého odberateľa

ak tovar prejde cez hranice

1) česká firma vystaví bez DPH a firma A samozdaní
2) firma A vystaví pre firmu C faktúru so slovenskou dph
jana123
19.06.07,09:28
Dakujem. Este upresnujem, ze firma C je registrovana pre DPH aj v CR a robia tam rozne stavebne prace. Este sa chcem spytat, ze ked by sme to zariadenie doviezli do firmy C na uzemie SR, tak firma A vyfakturuje firme C so slovenskou DPH, nerozumiem celkom, co znamena to premiestnenie tovaru vo vlastnicve firmy C do CR. Firma C si odpocita v SR slovensku DPH a vyfakturuje nejakej ceskej firme nejake komletne dielo ( pozostavajuce so stavebnych prac a dodavok zariadeni ) vykonane na nehnutelnosti v CR s ceskou DPH ?