cece
19.06.07,12:54
Zamestnanec vykonáva servisné výjazdy vlastným autom. Na konci mesiaca predloží výkaz jázd a to mu je potom vyplatené (dávame mu to k výplate ako cestovné náhrady). Niekedy má však aj iné výdaje, ktoré mu taktiež dávam do mzdy. Celá mzda spolu s cestovnými náhradami mu je poukázaná na účet jednou sumou. Ako má rozúčtovať v Alfe / peňažný denník jeho mzdu na základe bankového výpisu? Predpokladám, že výdaje (napr. cestovné, parkovné, kolky) by som mala mať v prevádzkovej réžii a nie v kolónke mzdy.
veronikasad
19.06.07,12:35
Načo si komplikuješ život? Ostatné výdavky vyplácaj z pokladne v hotovosti a mzdu mu posielaj na účet. Pri nesprávnom rozúčtovaní ti nebudú sedieť hrubé mzdy v účto.

-------
Veronika
LubenaK
19.06.07,14:14
Cestovné a parkovné by mal vyúčtovať v cesťáku. Ten môžeš, ale i nemusíš dať cez výplatu. Ak to dáš cez výplatu, v peňažnom denníku to zapíšeš ako VOZP do stĺpca Mzdy. Ak cesťáky vyplácaš samostatne, môžeš to dať cez Prevádzkovú réžiu.
cece
20.06.07,13:11
Vyúčtovanie jázd mi urobí v cesťáku, ale niekedy tam má aj iné výdaje napr. poštovné, drobné kancelárske potreby. A tieto sumy mi potom skresľujú mzdy. Preto by som chcela vedieť či to v mzde (Peňažný denník - mzdy) môžem nechať, alebo to musím nejako rozúčtovať. Vie, že najjednoduchšie by to bolo v hotovosti ale zamestnanec je cca 200km vzdialený a všetka komunikácia je len cez telefón, banku, poštu.
petovsan
20.06.07,13:35
Vyúčtovanie jázd mi urobí v cesťáku, ale niekedy tam má aj iné výdaje napr. poštovné, drobné kancelárske potreby. A tieto sumy mi potom skresľujú mzdy. Preto by som chcela vedieť či to v mzde (Peňažný denník - mzdy) môžem nechať, alebo to musím nejako rozúčtovať. Vie, že najjednoduchšie by to bolo v hotovosti ale zamestnanec je cca 200km vzdialený a všetka komunikácia je len cez telefón, banku, poštu.
Našťastie takéto prípady nemám, ale asi by som to robila tak, že by som každý mesiac interným dokladom stornovala príslušnú sumu z členenia "mzdy" a doúčtovala do prevádzkovej réžie podľa prísl. analytiky. Tiež si myslím, že takéto výdavky by nemali vstupovať do miezd, je to bežná prev. réžia.