Jana0707
19.06.07,13:08
Čo si mám obliecť na promócie, budem bc. Večerné šaty sa mi zdajú prehnané... čo poviete prosím rýchlo raďte
Gabi03
19.06.07,11:35
Ja som mala letné šaty, trochu slávnostnejšie. Boli však baby aj vo večerných, aj v bielych nohaviciach a tunikou. Boli sme pekná zmes. :D
Obleč si to, v čom sa budeš cítiť dobre.
Jozef Mihál
19.06.07,11:40
Škoda že ste neboli v Selciach na Havaj-párty, tam by ste získali inšpiráciu.
ata111
19.06.07,11:41
Práve sme absolvovali promóciu, dievčence mali šaty od výmyslu sveta, ale zhodli sme sa, že najviac šik boli slečny v jednoduchých dlhých jednofarebných šatách. Letia všetky pastelové farby, od ružových, cez červené, zelené, modré až po klasiku v čiernom. Ale pravda je, že čím menej čačiek a fodričiek je na šatách, tým je to elegantnejšie. Odhalené ramená a malé kabelôčky v ruke.Uži si tento krásny deň v šatách podľa svojich predstáv.
lenkak
19.06.07,16:50
ja som mala čierne elegantné dlhé šaty.
Melnick
19.06.07,17:01
Škoda že ste neboli v Selciach na Havaj-párty, tam by ste získali inšpiráciu.


Jozef a neboli odeté,len do havajských vencov?;)

http://www.sk.ptakoviny.biz/index.php?s=13&z=SFxx388x&PHPSESSID=a963af30cc6255ecf397bcbfe693edab
Jana0707
19.06.07,19:17
Ďakujem všetkým
dracica
19.06.07,20:06
celkom dobrá tema sestra promuje v juli a ja neviem co jej mam kupiť ... neviete mi poradiť ??
Lion Topoľčany
20.06.07,04:25
Mám podobný problém. V pondelok 25.6.2007 idem na promóciu synovcovi,
neviem, čo s darom. Cash by asi potešil chalana najviac. Je to vhodné ?
DanielaSL
20.06.07,05:26
Mám podobný problém. V pondelok 25.6.2007 idem na promóciu synovcovi,
neviem, čo s darom. Cash by asi potešil chalana najviac. Je to vhodné ?

Určite je to vhodné, aspoň použije peniaze na to, čo je mu potrebné...poprípade po čom túži.
Moje dcéry netúžili ani po zlatých daroch , hodinkách , vodičák už mali a tak dostali od nás do daru dovolenku pri mori, peniažky darované príbuznými mali potom ako vreckové.
ludmilla
20.06.07,21:35
Aj peniaze mozes zaujimavo zabalit, nemusia byt vzdy v obalke. Napriklad dcere sme dali jednotlive bankovky do skrupiniek z vlasskych orechov, ktore sme potom zlepili sekundovym lepidlom. Niektore orechy sme nechali s jadrami a spolu sme ich pomiesali do maleho kosika. Dcera potom luskala a triedila. Syn dostal od nas anturiu s konarikom zo stromu, na ktorom viselo vela 20 - a 50- korunovych bankoviek v malickych rolkach, zviazanych zlatou nitkou.:D :D :D .
Nasla som nieco aj na nemeckej stranke a prikladam.
Lion Topoľčany
21.06.07,05:26
Ludmilla, jéééj tá príloha bola veľmi milá. Moc ďakujem za inšpiráciu.
alla66
03.06.09,14:18
oživím starú tému...

kamarátka ma dnes pozvala na promócie, ktoré sú už v piatok....vôbec

neviem narýchlo, čo kúpiť....:mee: kupovať extra drahý dar si nemôžem

dovoliť, chcem jej

podarovať drobnosť na pamiatku, ktorá poteší...čo to môže byť???

...poradíte mi?:)
alla66
03.06.09,19:23
posúvam....Spýtam sa skúsenejších poraďákov...aké darčeky dostali vaše dcéry na promócie?..
terezamaria
03.06.09,19:31
oživím starú tému...

kamarátka ma dnes pozvala na promócie, ktoré sú už v piatok....vôbec

neviem narýchlo, čo kúpiť....:mee: kupovať extra drahý dar si nemôžem

dovoliť, chcem jej

podarovať drobnosť na pamiatku, ktorá poteší...čo to môže byť???

...poradíte mi?:)

Pekná knižka vždy poteší, ale aj tá nie je úplne najlacnejšie riešenie.
Alebo nejaký pekný obrázok, resp. krásna šálka s podšálkou, z ktorej bude vždy piť kávičku. Ale všetko máš cca 15 - 17 euro.
alla66
03.06.09,19:43
Vďaka Terezka za inšpirácie...Chcem niečo okolo 30 €...
o vyššej sume som neuvažovala... viem, je problém v dnešnej dobe kúpiť lacné a vkusné darčeky...
Watson
03.06.09,19:47
Pre šťastie jej môžeš k hlavnému darčeku priložiť aj nejaký stierací žreb.
lenkak
03.06.09,19:49
obraz čo si zavesí na stenu, môže byť aj taký menší. To jej vždy pripomenie k akej príležitosti ho dostala.
jozka56
03.06.09,20:38
Alla ja by som kamarátke dala krásnu kyticu kvetín, a ešte nejaký malý rámik s fotkou kde ste obidve:--- Ja čo si pamätám, tak na promócie som dostala len kvety:rolleyes:
Kathryn
03.06.09,20:51
Veľmi ma potešil malý prívesok na retiazku, vždy mi pripomenie výnimočnosť situácie, ale väčšinou som dostala financie - a tie tiež veľmi potešili.
Gabi03
04.06.09,05:24
Ja som dostala od rodiny peniaze, od švagrinej keramickú vázu s miskou (celkom sa trafila), od druhej takú misku (tak táto sa vôbec netrafila), od jednej kamošky striebornú retiazku s príveskom, ktorý sa mi stal obľúbený :) a od druhej malý obrázok, no ten sa mi až tak nepáči. :)
ludmilla
04.06.09,08:16
Mne sa páčia darčeky, ktoré ľudí spájajú ak je to dobrá priateľka, darovala by som jej album, kde by som na každú stranu zvlášť napísala jeden mesiac (postupne všetkých dvanásť). ku každému mesiacu by som pridala pekný citát a spoločný plán, napr. január - pozvanie na čaj a spoločná prechádzka.
február - spoločné raňajky, marec - výlet (miesto kam), ak by sa ti podaril na niektorý mesiac zohnať lístok na koncert, ktorý by rada navštívila, vložiť do pripraveného mesiaca, apríl - kino.
V podstate nemusí to byť každý mesiac, ale dôležité je splniť jednotlivé pozvania. ostatné strany by som vyplnila fotkami.
Gabi03
04.06.09,08:18
Mne sa páčia darčeky, ktoré ľudí spájajú ak je to dobrá priateľka, darovala by som jej album, kde by som na každú stranu zvlášť napísala jeden mesiac (postupne všetkých dvanásť). ku každému mesiacu by som pridala pekný citát a spoločný plán, napr. január - pozvanie na čaj a spoločná prechádzka.
február - spoločné raňajky, marec - výlet (miesto kam), ak by sa ti podaril na niektorý mesiac zohnať lístok na koncert, ktorý by rada navštívila, vložiť do pripraveného mesiaca, apríl - kino.
V podstate nemusí to byť každý mesiac, ale dôležité je splniť jednotlivé pozvania. ostatné strany by som vyplnila fotkami.

To sa mi páči. :) Aj na iné udalosti aj pre iných ľudí.
ludmilla
04.06.09,08:26
To sa mi páči. :) Aj na iné udalosti aj pre iných ľudí.

my si s kamarátkami robíme takéto radosti a veľmi dobre to funguje.
Nika
04.06.09,15:56
ja som kúpila v etnoshope krásne rámiky na fotky.... ( až mi ich bolo ľúto darovať :---).... potešili obdarovanú :)
alla66
04.06.09,16:37
Ďakujem za zaujímavé typy na darčeky, verím, že pomôžu pri rozhodovaní aj iným členom.:)

PS: nepredvídané okolnosti mi zabránili zajtra sa zúčastniť na oslave, preto Vám ešte raz ďakujem sa skvelé inšpirácie
Anita.....
07.06.09,15:12
Ahojte poraďáčky, moja dcérka ukončila vysokoškolské štúdium a pri tejto príležitosti jej chceme s manželom dať promočný dar, no nevieme sa rozhodnúť čo by to malo byť. Poradili by ste mi prosím niečo čo by bolo vhodné?
Paula
07.06.09,15:24
:) Dar za to, že rodičia potomkovi umožnili získať vzdelanie? Urobil im štúdiom láskavosť?
Anita.....
07.06.09,15:29
Nie my sme jej umožnili štúdium, lebo ona je už vydatá a má jednu 5 ročnú dcérku.
Andyke
07.06.09,15:37
Pekné dámske hodinky (okolo 350-400€) alebo prsteň s diamantovým kamienkom, pokiaľ chcete vecný dar. Peniaze samozrejme každého potešia, len nebude mať pamiatku.
Anita.....
07.06.09,15:40
tiež som myslela na šperk, alebo značkovú kabelku, len neviem ktoré sú teraz IN ?
Maruška54
07.06.09,16:07
tiež som myslela na šperk, alebo značkovú kabelku, len neviem ktoré sú teraz IN ?
v tom prípade by som ju asi zobrala so sebou nech si vyberie, aj prsteň musí sadnúť na prst, nebude to síce už prekvapenie ale aspoň bude spokojná
drobeceva
07.06.09,16:34
A čo tak zaplatiť nejakú dovolenku?
Melnick
07.06.09,16:38
Tiež mám dilemu a hlavu v smútku, lebo neviem "kudy,kam". Bývalá zamestnankyňa ma pozvala na promócie,ktoré sú už tento štvrtok. Niežeby mi to oznámila neskoro, ale nechce spolupracovať vo výbere darčeka, vraj nechce nič, len aby som prišla aj s manželom a ja zasa bez darčeka nechcem ísť.:o
Vôbec neviem čo by sa jej hodilo a to väčšinou s obdarovaním problém nemám.:cool:
Marína
07.06.09,19:47
Majka, zdôver sa, v akej cenovej hladine by ten darček mal byť, hádam niečo spolu vydumáme.;):)
Melnick
07.06.09,21:25
Evi, nechcem byť trochár.:o Ide o J. Možno najviac by bodli €..... ale ???
Marína
07.06.09,22:12
Ak by to mohol byť vtipný darček, tak bankovku dať zarámovať do väčšieho rámu tak, aby sa tam zmestil aj nápis " V núdzi rozbi sklo".:D
Maruška54
08.06.09,04:02
ja som jednej známej na šesťdesiatku kúpila v darčekovej predajni obrázok s vitrážkami a bolo tam aj malé zrkadielko, do balíčka som dala želanie so slovami "ak sa pozrieš každé ráno do tohto zrkadla nezabudni sa spýtať - zrkadielko, zrkadielko povedžže mi ...?"
Jara
08.06.09,07:44
Ja som teraz kupovala taky komplet retiazku aj náušnice Swarowskeho kryštály. Stálo ma to 69 Eur, ale sú rôzné kombinácie. Je to pre synovu priateľku, nápad mi dal syn, vraj to tak letí medzi kočkami. Majú to v striebre, chróme a aj v zlate, takže záleži jasné aj na cene aj čo ten dotyčný má rád. Zo skúsenosti ale viem, že mladé kočky teraz moc zlato nenosia. Aspoň moja dcéra určite nie a tiež som jej na promócie kupovala zlato a teda má to odložené a radšej nosí striebro...
Melnick
08.06.09,11:46
Už je poriešené : matné striebro v kombinácii s lesklým a jantárom v ňom osadeným ( 99,99€ ). Veľmi decentné.:):):)
Marína
08.06.09,12:54
Už je poriešené : matné striebro v kombinácii s lesklým a jantárom v ňom osadeným ( 99,99€ ). Veľmi decentné.:):):)
mimotemyMajka, aj ja chcem promovať a som aj decentná.:mee::D
veronikasad
08.06.09,13:26
mimotemyMajka, aj ja chcem promovať a som aj decentná.:mee::D
Evka a čo ti v tom bráni ? Ja budem za dva roky na univerzite tretieho veku ...
Marína
08.06.09,13:39
Evka a čo ti v tom bráni ? Ja budem za dva roky na univerzite tretieho veku ...
Veronika, že by som sa pridala?;) Počkám do dôchodku.:)
veronikasad
08.06.09,13:42
Veronika, že by som sa pridala?;) Počkám do dôchodku.:)
Prečo do dôchodku ? 17 si už mala. Veď tam je veková hranica u žien 45 rokov. A vieš aké zaujímavé odbory majú na SPU v Nitre ? My máme odbor zdravý životný štýl - liečivé bylinky.

2-krát do mesiaca si určite čas na prednášku nájdeš.
Melnick
08.06.09,14:25
Evi, a u mňa máš potom decentný darček .:):):):):)
Marína
08.06.09,14:34
Prečo do dôchodku ? 17 si už mala. Veď tam je veková hranica u žien 45 rokov. A vieš aké zaujímavé odbory majú na SPU v Nitre ? My máme odbor zdravý životný štýl - liečivé bylinky.

2-krát do mesiaca si určite čas na prednášku nájdeš.


Evi, a u mňa máš potom decentný darček .:):):):):)
Dievčatá, tak toto sú medové motúzy popod nos.:--- Ako hovorí môj dobrý kamarát, mám "brouka".:D:)
Melnick
08.06.09,15:36
Už aby som začala šetriť .:D:D:D
lenkak
08.06.09,17:11
Ja som od rodičov na promócie dostala šaty s topánkami, ktoré som si sama vybrala. Hneď som sa im tam v nich popýšila.
Maruška54
11.06.09,07:00
Tiež mám dilemu a hlavu v smútku, lebo neviem "kudy,kam". Bývalá zamestnankyňa ma pozvala na promócie,ktoré sú už tento štvrtok. Niežeby mi to oznámila neskoro, ale nechce spolupracovať vo výbere darčeka, vraj nechce nič, len aby som prišla aj s manželom a ja zasa bez darčeka nechcem ísť.:o
Vôbec neviem čo by sa jej hodilo a to väčšinou s obdarovaním problém nemám.:cool:
a už je to tu, dávala som vám rady a včera ma neter pozvala na promocie tak mám tiež dilemu čo kúpiť
icemonika
11.06.09,09:42
a už je to tu, dávala som vám rady a včera ma neter pozvala na promocie tak mám tiež dilemu čo kúpiť

Len nie sadu príborov:eek:...to som totiž dostala od svojej krstnej mamy ako dar k bakalárskym štátniciam...no mala som čo robiť, aby som sa tvárila nadšene...aj napriek tomu, že to myslela dobre...hrůza a des:eek:
Môj krstný otec to vyriešil na moje potešenie oveľa lepšie...dostala som od neho 5000 Sk a išla som na výlet do Prahy:D:D:D

A tak som sa poučila a štátnice, ktoré ma čakajú o rok si zariadim tak, že každému poviem "na rozum", nech nič nekupuje.
...tá sada príborov je úchvatná: ako keby kancelársky kufrík a v nom tie príbory...a kde to skončilo...hllllllboko v skrini. :eek::(
Marína
11.06.09,10:24
My sme synovi na promócie darovali mesačný medzinárodný cestovný lístok platný pre železnice(okrem súkromných) celej Európy.
icemonika
11.06.09,13:17
My sme synovi na promócie darovali mesačný medzinárodný cestovný lístok platný pre železnice(okrem súkromných) celej Európy.
waw:)
Melnick
11.06.09,21:38
Hlásim:

Darček sa veľmi páčil. Prekvapenie bolo takéto :eek:, ale nakoniec som dala celostrieborný šperk bez jantáru. Bol zaujímavejší a viac sa hodil mladej kočke. Cenovo to bolo niekoľko málo € viac.
Mám dobrý pocit, tá radosť bola spontánna a bolo vidieť, že to čerstvá magisterka nepredstiera.
Aj posedenie pri obede, na ktorý nás pozvala bolo veľmi príjemné.:):):)
Maruška54
17.06.09,16:43
a už je to tu, dávala som vám rady a včera ma neter pozvala na promocie tak mám tiež dilemu čo kúpiť


Len nie sadu príborov:eek:...to som totiž dostala od svojej krstnej mamy ako dar k bakalárskym štátniciam...no mala som čo robiť, aby som sa tvárila nadšene...aj napriek tomu, že to myslela dobre...hrůza a des:eek:
Môj krstný otec to vyriešil na moje potešenie oveľa lepšie...dostala som od neho 5000 Sk a išla som na výlet do Prahy:D:D:D

A tak som sa poučila a štátnice, ktoré ma čakajú o rok si zariadim tak, že každému poviem "na rozum", nech nič nekupuje.
...tá sada príborov je úchvatná: ako keby kancelársky kufrík a v nom tie príbory...a kde to skončilo...hllllllboko v skrini. :eek::(



Sadu príborov som vôbec nemyslela, ani mňa by asi taký darček nepotešil hoci som viac na praktické dary. Tak ma to pozvanie nejako rozcitlivelo, dohodla som sa so synom a kúpili sme spoločne prsteň z bieleho zlata nech má dievča na nás spomienku.
icemonika
17.06.09,20:46
Sadu príborov som vôbec nemyslela, ani mňa by asi taký darček nepotešil hoci som viac na praktické dary. Tak ma to pozvanie nejako rozcitlivelo, dohodla som sa so synom a kúpili sme spoločne prsteň z bieleho zlata nech má dievča na nás spomienku.

Aj ja mám rada praktické darčeky, ale toto bolo priveľa..také niečo niečo by som rada dostala až ako svadobný dar :)
A ten prsteň myslím, že bol dobrý výber :)
pasuliatko
17.06.09,20:50
Mám podobný problém. V pondelok 25.6.2007 idem na promóciu synovcovi,
neviem, čo s darom. Cash by asi potešil chalana najviac. Je to vhodné ?

peniaze. to je darček čo poteší a kúpi si to čo potrebuje,;)
jozka56
17.06.09,20:50
Maruška a určite poteší aj fantastikoš torta:Dj:---
pasuliatko
17.06.09,20:55
keby som ja mala nad tým rozmýšľať tak určite by som dala ako dar peniaze. niečo vecné kupovať nemá niekedy zmysel lebo sa to nemusí hodiť alebo páčiť človeku. niekedy je dosť ťažké sa trafiť aj do jeho štýlu. ja som za paniažky dotyčná osoba si kúpi to čo potrebuje alebo čo by chcela.
Maruška54
18.06.09,04:51
peniaze. to je darček čo poteší a kúpi si to čo potrebuje,;)


Maruška a určite poteší aj fantastikoš torta:Dj:---

Jožka torta už je premyslená a myslím si že ak sa podarí bude pekná, prilepím potom foto. No a s tými peniazmi je to tak že za tú hodnotu by si možno kúpila jednu kľučku na dom a pri jej stlačení by si určite nepomyslela že to mám od tety a bratranca, ale s tým prsteňom to je istota.
Nika
20.06.09,11:21
Jožka torta už je premyslená a myslím si že ak sa podarí bude pekná, prilepím potom foto. No a s tými peniazmi je to tak že za tú hodnotu by si možno kúpila jednu kľučku na dom a pri jej stlačení by si určite nepomyslela že to mám od tety a bratranca, ale s tým prsteňom to je istota.

ale keby si tú kľučku darovala, tak by si určite spomenula.... :)
Kazu
20.06.09,11:32
ale keby si tú kľučku darovala, tak by si určite spomenula.... :)

Na to by spomínala dlhé roky :--- :D:D:D:D
icemonika
20.06.09,13:32
keby som ja mala nad tým rozmýšľať tak určite by som dala ako dar peniaze. niečo vecné kupovať nemá niekedy zmysel lebo sa to nemusí hodiť alebo páčiť človeku. niekedy je dosť ťažké sa trafiť aj do jeho štýlu. ja som za paniažky dotyčná osoba si kúpi to čo potrebuje alebo čo by chcela.

Na druhej strane dať ako dar peniaze je dosť pohodlné. Je pravda, že sa človek sa nemusí vždy trafiť do výberu darčeka, ale o koľko viac tu osobu poteší, keď dostane niečo, čo sa jej páči a vie, že ste hľadali a našli ten správny darček :)
Myslím, že peniaze by mali byť ta posledná možnosť, najme ak obdarúvame niekoho blízkeho, koho poznáme dostatočne dobre na to, aby sme dokázali vybrať ten správny dar. :)
Marína
20.06.09,14:29
Tiež si myslím, že ak sa chce, s dostatočným predstihom sa dá z dotyčného(nej) nenápadne vymámiť, po čom túži.
Stephanie7
25.06.09,15:06
Ahojte:-),
moj priatel ma promocie a ja neviem, co je vhodnejsie na takuto prilezitost. Satenove saty pod kolena alebo staci elegantna sukna? Dakujem pekne za rady...kazda pomoze...
azla
25.06.09,16:33
Ja by som Ti radšej odporúčila šaty. V šatách budeš elegantnejšia. :)
Ak ich bude mať oblečené usmievavá žena - vtedy najviac vyniknú.:rolleyes:
airin.nice
02.06.13,13:41
Zdravim...ja idem na promocie synovi a priznam sa-mam problem-co si obliest na seba.:)...ma to byt nieco konzervativnejsie? Alebo?.:)
terezamaria
02.06.13,14:25
Zdravim...ja idem na promocie synovi a priznam sa-mam problem-co si obliest na seba.:)...ma to byt nieco konzervativnejsie? Alebo?.:)
Každopádne sukňový, či nohavicový kostým nič nepokazí, blúzka na osvieženie a budeš určite pekná....:-)))
airin.nice
03.06.13,08:45
hm...:)dakujem za tip...:)
MD2
13.09.14,20:06
Zdravim,
já jsem dával přítelkyni promoční čepici .Promoční čepice jsou symbolem vzdělání a je to krásná tradice, která funguje na celém světě. Na našich státních školách to moc neni a je to škoda...Já to teda dával jako součást i jiného dárku, ale aj beztak to mělo myslim úspěch :)