eha
19.06.07,15:12
Ahojte, chcem sa opýtať, mám prepravu do členských štátov, oslobodenú od DPH, uvádzam takto fakturovanú sumu do niektorého riadku priznania DPH???
Ďakujem
betka
19.06.07,17:40
Miestom dodania prepravných služieb je ČŠ, pretože tieto služby sú objednané a dodané pre zákazníka, kt. má pridelené IČ DPH v inom ČŠ ako v ČŠ začatia prepravy. Fa je bez DPH a zákazník z ČŠ uplatní k prijatej službe jeho daň.

Miesto dodania je prenesené 16/1. Do DP neuvádzate.
emgeton
19.06.07,18:43
Ahojte, chcem sa opýtať, mám prepravu do členských štátov, oslobodenú od DPH, uvádzam takto fakturovanú sumu do niektorého riadku priznania DPH???
Ďakujem

Preprava osôb ? Preprava tovaru ?

Objednávateľ je registrovaný (identifikovaný) pre daň v inom čl. štáte ?
eha
20.06.07,06:11
Je to preprava tovaru a objednávateľ je registrovaný pre daň v inom ČŠ.
Betka ďakujem krásne!!!
Janca1
20.06.07,15:25
Dovolím si k tejto teme pridať otázku.
Prepravca tovaru registrovaný pre DPH na Slovensku bude robiť prepravu po prvý krát a ja si chcem overiť či som si správne vyložila zákon o DPH aby som neurobila chybu pri fakturácii. Prikladám tabuľku kde som uviedla možnosti ktoré môžu nastať. Ak by sa mi niekto na to mohol pozrieť a odsúhlasiť alebo vyvrátiť budem vďačná. Už som tu našla podobnú tabuľku ale niektorých veciam som nerozumela, tak pre istotu.....
emgeton
20.06.07,15:58
Dovolím si k tejto teme pridať otázku.
Prepravca tovaru registrovaný pre DPH na Slovensku bude robiť prepravu po prvý krát a ja si chcem overiť či som si správne vyložila zákon o DPH aby som neurobila chybu pri fakturácii. Prikladám tabuľku kde som uviedla možnosti ktoré môžu nastať. Ak by sa mi niekto na to mohol pozrieť a odsúhlasiť alebo vyvrátiť budem vďačná. Už som tu našla podobnú tabuľku ale niektorých veciam som nerozumela, tak pre istotu.....

Preštudujte si ešte raz tabuľku uverejnenú na porade ( od Mušky ), ak máte nejasnosti opýtajte sa. V tej Vašej sú chyby - týkajú sa napr. prepravy SR-SR pre odberateľa z EU. V takom prípade je miesto dodania prepravnej služby SR a slov. prepravca (platiteľ DPH) by faktúroval túto službu so slov. DPH, teda nedôjde k prenosu daňovej povinnosti. Prenos daňovej povinnosti môžete aplikovať iba pri medzištátnej preprave tovaru. Ďalej musíte posudzovať aj to, či odberateľ je alebo nie je identifikovaný pre daň (DPH).
Janca1
20.06.07,18:04
Ešte raz som sa na to pozrela a chápem to takto.
Budeme prepravovať iba pre platiteľa DPH z EU takže ak budeme robiť prepravu tovaru v rámci SR tak uplanime na cenu DPH a odvedieme. Ostatné prípady ktoré sú uvedené v tabuľke od Mušky či je to už preprava SR-EU, EU-SR, EU - EU je uvedené "prenos DPH" to znamená že fakturujeme bez DPH a povinnosť zdaniť má odberateľ EU či už prepravujeme v rámci jeho krajiny EU alebo inej krajiny EU. Dufam, že teraz je to dobre. Dakujem