ldi
19.06.07,19:21
Nazdar priatelia.
Bol by som vaľmi vďačný za radu , nakolko mám 50 rokov a plánujem s manželkou svoju prvú dovolenku k moru nechcel by som nič nechať na náhodu.Radi by sme sa vybrali do Grecka na ostrov Korfu a budem rád keď dostanem od Vás nejakú radu prípadne odporučanie.CHceli by sme ísť koncom augusta prípadne v septembri.
Majte sa .
Lion Topoľčany
20.06.07,04:40
Boli sme na Corfu cca 6 rokov dozadu. Fantázia. Išli sme konbinovanou
prepravou, t.j. autobusom do talianskeho prístavu Brindisi, tam sme sa nalodili,
a hurá rovno na Corfu. Po mori nás sprevádzali delfíny. Corfu je fantastický ostrov. A veľmi rušný. Aspoň my sme boli ubytovaní blízko diskoték apod. Výborná strava a veľmi čisté more.
Fucta
20.06.07,04:47
Dobrý deň,
s manželom sme boli na Korfu minulý rok. Ja som bola na dovolenke pri mori prvý krát a veľmi sa mi páčilo. Nemám ho hoci s čím porovnávať ale ostrov sa mi páčil. Bola som nadmieru spokojná.
maja
20.06.07,05:47
My sme boli letecky pred 7 rokmi. Bolo tam veľmi pekne, čo odporúčam požičať si auto na jeden deň a pozrieť si celý ostrov. Je tam čo pozerať, treba naštudovať trošku doma a potom je to nádhera...
Olgica
20.06.07,05:59
Keď už hovoríte o Korfu, ja sa chystám na Rhodos. Povedali mi v cestovke, že nepotrebujem pas. Aký vierohodný doklad mám mať pri sebe - občiansky a ešte nejaký (napr.EU vodičák)?
dari1
20.06.07,12:15
ja som bola so synom v r.2006, kombinovanou dopravou, bolo super. akurat sme si zobrali jeden fakultativny vylet, ktory bol vyslovene otravny, to boli zbytocne vyhodene peniaze (paxos a antipaxos). Na korfu sme boli v messonghi, hned vedla je moraitika, po ostrove sme vela nechodili, lebo syn nechcel, ale bezne tam poziciavaju motorky, auta, a za jeden den sa da prejst cely ostrov.
bolo super.
pripajam nejake texty, co som mala stiahnute k dovolenke
ldi
21.06.07,14:18
Aké je prosím Vás počasie v septembri.
rickman
21.06.07,15:01
Aké je prosím Vás počasie v septembri.

Idi, mam pocit, ze toto pomoze : http://www.korfu.sk/
alaya1
10.07.08,07:26
Bol niekto tohto roku uz na Korfu? Zaujimali by ma ceny v obchodoch a pod. Chystam sa tam v auguste. Stredisko agios georgios, apartman Helene, dik-))
hLenka
18.07.08,20:58
Nazdar priatelia.
Bol by som vaľmi vďačný za radu , nakolko mám 50 rokov a plánujem s manželkou svoju prvú dovolenku k moru nechcel by som nič nechať na náhodu.Radi by sme sa vybrali do Grecka na ostrov Korfu a budem rád keď dostanem od Vás nejakú radu prípadne odporučanie.CHceli by sme ísť koncom augusta prípadne v septembri.
Majte sa .
Ja som sa vrátila asi pred mesiacom z Korfu -Agios Georgios, hotel Sandy Beach Resort- v minulosti Palm Beach.Teraz je to all inclusive a boli sme veľmi spokojný.Doporučujem pre rodinky s deťmi a pre ludí , ktorý si chú oddýchnuť.Pre mladých, ktorý sa chcú zabávať do rána neodporučam.
pivko
19.07.08,04:09
Nazdar priatelia.
Bol by som vaľmi vďačný za radu , nakolko mám 50 rokov a plánujem s manželkou svoju prvú dovolenku k moru nechcel by som nič nechať na náhodu.Radi by sme sa vybrali do Grecka na ostrov Korfu a budem rád keď dostanem od Vás nejakú radu prípadne odporučanie.CHceli by sme ísť koncom augusta prípadne v septembri.
Majte sa .
Tak na prvú dovolenku v živote k moru a do Grécka by som si ja určite Korfu nevybral .V Grécku su oveľa krajšie miesta ako Korfu.:rolleyes:
monok
20.07.08,08:06
Nesuhlasim s Pivko, Korfu je mozno najzelensi grecky ostrov, nie je taky vyprahnuty ako napr. Kreta ci Rodos a je jednoznacne krasny. Treba si ale prenajat auto na par dni (ceny nie su horibilne) a prejst ho.
var24
20.07.08,08:15
ja som na korfu bola tiež v septembri a bola som sklamana ubytovanim aj plažou ale su vraj aj krajšie,no tie som nevidela ale pačila sa mi cestalodou ,izba bola cely den v chladku a vlhka čo sa zobrazilo aj na zdravi a polku dovolenky som preležala v horúčkach
pivko
20.07.08,14:37
Nesuhlasim s Pivko, Korfu je mozno najzelensi grecky ostrov, nie je taky vyprahnuty ako napr. Kreta ci Rodos a je jednoznacne krasny. Treba si ale prenajat auto na par dni (ceny nie su horibilne) a prejst ho.
Tak ja som býval v hoteli na Mesonghi beach a tam to je o ničom, mal som týždeň motorku tak som to obehal celé dookola aj 3x.na tej druhej strane /asi stredozemné more / sú aspoň vlny:cool: ,ale pláže o ničom:mad:.A celá strana od Kerkyri až po Mesonghi pozeráš na Albánsko ako by si bol pri nejakom jazere:(.A či je zelený to mi je .... , Ja chodím do Grécka k moru :), keď chcem zeleň tak mi stačia aj Tatry , alebo Slovenský Raj.:cool:
alaya1
20.07.08,19:48
Tak ja som býval v hoteli na Mesonghi beach a tam to je o ničom, mal som týždeň motorku tak som to obehal celé dookola aj 3x.na tej druhej strane /asi stredozemné more / sú aspoň vlny:cool: ,ale pláže o ničom:mad:.A celá strana od Kerkyri až po Mesonghi pozeráš na Albánsko ako by si bol pri nejakom jazere:(.A či je zelený to mi je .... , Ja chodím do Grécka k moru :), keď chcem zeleň tak mi stačia aj Tatry , alebo Slovenský Raj.:cool:
No snad si pozeral na zapadnu stranu Grecka, nie? Ved Albansko je od hlavneho mesta smerom na saver, trocha viac geografie, ci len pozriet mapu-))
Ja na Korfu idem za dva tyzdne. Taketo prispevky ma neodradia, kym to nevidim ja osobne, ved kazdemu ine vyhovuje. Preco takto pisat, ze o nicom, niekomu sa mozno paci a ma ine naroky na dovolenku.
milagros208
21.07.08,04:38
Ja som bola na Korfu na 2 týždne asi pred 9 rokmi. Nám sa tam veľmi páčilo. Týždeň sme boli v Benitses, tam bola kamienková pláž, more čisté pokojné, hotel ok. Druhý týždeň sme boli v úplne inej oblasti, teraz si nespomeniem presne jej názov. Tam bol piesok, trošku viac komárov, ale čo sa nám veľmi páčilo, našli sme si miestečko v takej zátoke, kde sme boli s manželom úplne sami. Nejaký kilometer od nás ani človiečika. More čisté, pozvoľné klesanie a sme-tam aj vlnky.
Taktiež sme mali požičaný moped a prešli sme skoro celý ostrov. Veľa pekných zákutí.
pivko
21.07.08,05:05
No snad si pozeral na zapadnu stranu Grecka, nie? Ved Albansko je od hlavneho mesta smerom na saver, trocha viac geografie, ci len pozriet mapu-))
Ja na Korfu idem za dva tyzdne. Taketo prispevky ma neodradia, kym to nevidim ja osobne, ved kazdemu ine vyhovuje. Preco takto pisat, ze o nicom, niekomu sa mozno paci a ma ine naroky na dovolenku.
Mne je jedno či to je Grécko , alebo Albánsko /zemepisárka/:mad: ja som len vyjadril svoj názor že sa tam vobec necítiš ako pri mori nakoľko máš stále výhľad na pevninu oproti a vlny sú tam ako na Šírave:(
Tak že more je tam o ničom:D
alaya1
21.07.08,05:50
Hm....mne by koli vseobecnej inteligencii to jedno nebolo. Nebudem uz reagovat, kazdy si urobi usudok sam.
P.S. k zemepisarke mam daleko, som speciaslny pedagog.
great.zv
21.07.08,08:48
tak na Korfu som 2 týždne strávila aj ja a to pred 3 rokmi. bola som v Sidari. to odtiaľ bolo vidno v diaľke Albánsko. :--- je tam fantastický vzduch, úžasné more, nádherné zátoky a na výber piesok, alebo kamienky. môžem povedať, že Sidari je miesto dovolenky Angličanov, na môj vkus hluční:o - zábava a diskotéky do rána...
SVK
21.07.08,13:27
Z mojho pohladu je Korfu uplne iny ostrov ako ostatne grecke. Zelensie, vychodna cast nudnejsia, ale miesta ako Sidari, Paleokastritsa, Sandy Beach stoja za to. Vecerna Kerkira - super atmosfera, uplne ina ako na inych ostrovoch. Podmienka je skuter alebo auto. Prelezat na jednom mieste cely pobyt je nuda. Korfu ale urcite odporucam!
Jana1303
23.07.08,19:47
Aj ja som bola s manželom a dcérou letecky na Korfu, na západom pobreží v oblasi Glyfada. Bývali sme v hoteli "Luis Grand Hotel", na pláži, izba bola s výhľadom na more - nádherný pohľad. Stravovanie - all inclusive. Boli sme tam 14 dní, navštívili sme i severnú časť ostrova - panenskú oblasť s výhľadom na Albánsko, taktiež sme boli v aqua-parku, na ostrovčeku cisárovnej Sisi - Myší ostrov. Doteraz mám v pamäti prechádzky historickou časťou administratívno-správneho centra ostrova mesta Kerkyra s množstvom uličiek, malých i veľkých obchodíkov rôzneho druhu tovaru a kaviarni (taverna). Z hotela nás každý deň vozil autobus zadarmo po celom ostrove, stačilo sa vopred nahlásiť u delegátky. Pláž bola piesková s miernym svahom do mora, príjemné vlny a úžasný pocit. Korfu skutočne odporúčam, keby som nebola po operácii tak tam idem opäť.
alaya1
24.07.08,05:54
ja odlietam 2.8. na Korfu, Acharavi. Bol niekto na tomto ostrove tento rok? Zaujimali by ma ceny v obchodoch a pod.
TOKY
29.07.08,17:15
ja odlietam 2.8. na Korfu, Acharavi. Bol niekto na tomto ostrove tento rok? Zaujimali by ma ceny v obchodoch a pod.

alaya1, neletíme náhodou spoločne??? Ja mám odlet z Bratislavy 2.8. tiež na Korfu o 15.00 do strediska Agios Georgios, hotel Sandy Beach Resort
alaya1
29.07.08,18:57
Nie ja letim z Kosic do Acharavi- sever ostrova.
GABRIELA
31.07.08,06:58
Dievčence, užite si Korfu. Je to krásny ostrov. Ja som tam bola minulý rok 16 dní. Zoberte si auto - 3-4 dni stačí, a pozrite si tie vychytené a krásne miesta. Sidari je úžasné, to je od Acharavi kúsok, Paleokatstrica-nádhera, Palekas-krásny výhľad, Palác SISI-my sme si chvíľu počkali, kým sa tam objavila sprievodkyňa s česky-slovensky hovoriacou skupinov, a mali sme to celé aj s výkladom. Pri Agios Georgois je pláž s pieskovými dunami, kde sa vraj nakrúcal prvý james bond. Mala som pocit že som na na púšti. Super.
Pri Myšom ostrove ( pri Kerkyre) je taká betónová lávka, ponad ňu pristávajú lietadla, lebo je kúsok za ňou pristávacia plocha. Bol to úžasný zážitok. A hore nad tou lávkou je ( už neviem ako sa volá ta časť Kerkyry) kaviareň ,kde sa dajú lietadla pozorovať z vrchu ako pristávajú. Tiež je to super. Sedeli tam angláni s kávou a foťákmi....Kerkyru tu už niekto opísal. Na mňa až taký dojem neurobila, ale určite stojí za to si tam pozieť starú baštu a mesto ako také.
Prajem Vám krásnu dovolenku.
ecuch
14.08.08,09:34
Tak ja teda neviem, z tohto hotela som sa vrátila včera, chvíľami som mala pocit, že som v nejakom utečeneckom tábore. po pár dňoch mi to už mierne pripomínalo väzenie. Ráno chceš- nechceš vstávaj, lebo všade okolo je hluk, rámus a plač detí rôzneho veku. Potom nájazdy do reštaurácie a nájazdy k lehátkam -rýchlo obsadiť!!! Kto má tvrdý spánok, tak tomu nebude vadiť ani nepríčetné hulákanie trebárs o pol štvrtej ráno. Inak - smola. No strava ujde a more je čisté a dobré aj na plávanie aj na šantenie malých detí. Okolo hotela nič, len špina a na ostrove tiež prakticky nič zaujímavé, ale pre skrátenie chvíle nie je zlé požičať si auto. Vlastne je to v podstate taká tá typická klasika v takých tých typických dovolenkových lokalitách, ak človek nie je náročný a netúži po tichu a má dobrú partiu so sebou, tak prežije.

Hotel Sandy Beach Reasort
rickman
14.08.08,10:22
Tak ja teda neviem, z tohto hotela som sa vrátila včera, chvíľami som mala pocit, že som v nejakom utečeneckom tábore. po pár dňoch mi to už mierne pripomínalo väzenie. Ráno chceš- nechceš vstávaj, lebo všade okolo je hluk, rámus a plač detí rôzneho veku. Potom nájazdy do reštaurácie a nájazdy k lehátkam -rýchlo obsadiť!!! Kto má tvrdý spánok, tak tomu nebude vadiť ani nepríčetné hulákanie trebárs o pol štvrtej ráno. Inak - smola. No strava ujde a more je čisté a dobré aj na plávanie aj na šantenie malých detí. Okolo hotela nič, len špina a na ostrove tiež prakticky nič zaujímavé, ale pre skrátenie chvíle nie je zlé požičať si auto. Vlastne je to v podstate taká tá typická klasika v takých tých typických dovolenkových lokalitách, ak človek nie je náročný a netúži po tichu a má dobrú partiu so sebou, tak prežije.

Hotel Sandy Beach Reasort

To je nevýhoda hotelov, no veľmi veľa ľudom to takto vyhovuje. Akurát potom nadávajú :).
alaya1
14.08.08,17:31
V noci som sa vratila z Korfu. Bola to moja zatial najlepsia dovolenka, tento ostrov odporucam kazdemu. Tolko zelene nevidiet hadam ani u nas pocas celeho roka.
Plaze aj kamienkove, aj piesocnate, uplne bez meduz a inych priserok v mori,my sme si zobrali auto v pozicovni a prejazdili sme skoro cely ostrov.Kazdy den sme sa kupali na inej plazi.
Byvali sme v Acharavi,Kamari, je to stredisko na severe, mali sme artmanove ubytovanie bez stravy, krasny areal s bazenom, barom, vela travnikov a vsetko upravene a denne cistene.
Ceny potravin ako u nas, nieco malo drahsie, nieco aj lacnejsie.
Hlavne mesto sa oplati vidiet, pristav, staru benatsku cast aj letiskovu pristavaciu drahu.
My nepreferujeme velke hotely, mame radi klud a pokoj, vystravovat sa da slusne a to ja na dovolenke zasadne nevaim.
Ked si prepocitam, co by som za stravu zaplatila v cestovke a to ani neviem, co budem jest, tak ma to takto vyjde iste lacnejsie.
Kto sa na Korfu este len chystate, zelam vam vela zazitkov, je to nadhera a skvela dovolenka.
martinka25
21.08.08,09:06
Alaya ahoj. Aj my letíme sobotu na Korfu do apartmánov Kamari. Odkiaľ ste leteli. Máme odlet o polnoci, preto sa bojíme, aby sme skoro ráno nečekali pred apartmánmy. Naspäť letíme až o deviatej večer a zase sa bojíme, aby nás nevyhnali doobeda z apartmánu a neviem kde budeme potom čakať na odlet. Môžem mi napísať tvoj email?
alaya1
21.08.08,17:17
Martinka, nic sa neboj. My sme leteli tiez o polnoci z KE. Nemali sme ziadne meskanie.
Isli sme cez CK Fenicia KE. Kamari je krasne ubytovanie, super bazen, krasny zeleny areal. Cakat vonku nebudete, v izbach boli kluce v dverach, hned ako sme prisli, sme sa ubytovali.
Pri odchode sme mali let tiez o 9.00hod.vystahovat sme sa mali do 12.00hodiny, v areale je bar pri bazene s ratanovym nabytkom, , obcerstvenim, mozes ist este k moru, pripadne sa kupat v bazene.
Veci sme mali v tom bare, je tam biliard, tak muzi si tiez zahrali.
Myslim, ze budes dovolenkou velmi nadsena, urcite si pozicajte auto, my sme si pozicali na 6 dni, prejazdili sme pol ostrova, krasa, nadreha. Vzdy sme sa kupali v inom letovisku.
Ak chces vediet hocico, napis na alaya1@azet.sk
alaya1
22.08.08,12:12
Martinka, napisala som 2 emaily, dufam, ze dosli, lebo mne odpoved na ne nie.
stonka
14.08.09,08:02
Budúci týždeň odchádzam na Korfu na dovolenku:) Stredisko Arillas-na severo-západe ostrova, bol tam niekto?