Emma
07.02.05,21:26
Prosím o radu,ako má vyzerať kupno predajná zmluva medzi podnikateľom a súkromnou osobou pri kúpe počítača.A tiež by som potrebovala vedieť,či osoba zamestnaná na TPP a má občas príjem na dohodu(ročne cca do 6000)musí podať daňové priznanie.
ricij
07.02.05,20:54
Prosím o radu,ako má vyzerať kupno predajná zmluva medzi podnikateľom a súkromnou osobou pri kúpe počítača.A tiež by som potrebovala vedieť,či osoba zamestnaná na TPP a má občas príjem na dohodu(ročne cca do 6000)musí podať daňové priznanie.Môžem prilepiť jednu, čo mám. Môžte sa k nej aj vyjadriť, možno jej niečo chýba. Ak pracoval na dohodu, zrejme mal príjem podľa § 5 a tam mu zrážali preddavky na daň, nie? Nech požiada svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie a pripojí aj potvrdenie od zamestnávateľa u ktorého pracoval na dohodu. Mimochodom výraz kúpno-predajná zmluva nie je správny, obchodný zákonník pozná iba kúpnu zmluvu.:)
karbanová
07.02.05,20:55
Kupno predajná zmluva musí obsahovať popis predmetu predaja, názov predávajúceho a kupujúceho , stav predmetu a kúpnu cenu. Dátum predaja , dátum prevzatia predmetu a spôsob finančného vysporiadania medzi kupujúcim a predávajúcim.

Pokiaľ sa dosiahne príjem v r.2004 len zo ZČ t.j. aj z dohody nemusí podať DP ale požiadať zamestnavateľa o ročné vysporiadanie dane.t.j. z dohody prinesie potvrdenie o príjme.
Emma
07.02.05,21:17
Veľmi pekne ďakujem za rýchle odpovede.