jued
20.06.07,09:43
Ahojte, chcela by som sa poradiť, má nárok firma na odpočet DPH , keď kúpi do svojho majetku bytové priestory?
ALBO
20.06.07,07:47
Ak ich bude prenajímať s DPH alebo ak tam zriadi kanceláriu na svoju podnikateľskú činnosť tak ano.
Ak tam ubytuje svojho zamestnanca, tak potom asi nie.
jued
20.06.07,07:59
Ďakujem Ti veľmi pekne.
alexxandra
03.09.07,09:35
Dobry den,
chcem sa opytat,ak je takato firma zivnostnik, ake nalezitosti su potrebne? Mam na mysli,ci je treba toto nejako specifikovat v zapise do katastra, ci treba vynat priestor z bytoveho fondu atd ... dakujem.
betka
03.09.07,09:59
Dobry den,
chcem sa opytat,ak je takato firma zivnostnik, ake nalezitosti su potrebne? Mam na mysli,ci je treba toto nejako specifikovat v zapise do katastra, ci treba vynat priestor z bytoveho fondu atd ... dakujem.


Prenajímame bytové priestory a nebytové priestory. Ak chcem prenajať bytový priestor, tento priestor je určený pre bývnie. Ak chcem zmeniť bytový priestor na nebytový, je toto potrebné nahlásiť na MU a do zmluvy je potrebné uviesť prenájom nebytových priestorov - kancelárie, obchod, sklady....
Jozef I
03.09.07,11:43
Prenajímame bytové priestory a nebytové priestory. Ak chcem prenajať bytový priestor, tento priestor je určený pre bývnie. Ak chcem zmeniť bytový priestor na nebytový, je toto potrebné nahlásiť na MU a do zmluvy je potrebné uviesť prenájom nebytových priestorov - kancelárie, obchod, sklady....
Nie som si istý či stačí niečo takéto nahlásiť na MÚ. Nemôžete si predsa svojvolne a len "nahlásením" zmeniť bytový priestor na nebytový. Ak sa to tak má stať, treba to zmeniť priamo na liste vlastníctva a to s povoleniami/rozhodnutiami od príslušných úradov a inštitúcií. To je môj názor, ale môžem sa mýliť.
betka
10.09.07,09:56
Nie som si istý či stačí niečo takéto nahlásiť na MÚ. Nemôžete si predsa svojvolne a len "nahlásením" zmeniť bytový priestor na nebytový. Ak sa to tak má stať, treba to zmeniť priamo na liste vlastníctva a to s povoleniami/rozhodnutiami od príslušných úradov a inštitúcií. To je môj názor, ale môžem sa mýliť.

Ak chcem zmeniť užívanie bytu na nebytový priestor (alebo naopak) je potrebné ísť na MU-oddelenie stavebného poriadku. Vyplní sa tlačivo o: Ohlásenie zmeny v užívaní stavby a žiadosť o jej povolenie.
Obsah tlačiva: pozemok parc.číslo KN,
Stavba je vo vlastníctve:
Kolaudačné rozhodnutie vydané kým....
Zmena spôsobu užívania spočíva v zmene:.....
Popis stavby: ........

Prílohy: kopia kolaudačného rozhodnutia, doklad o vlastníctve alebo inom práve k stavbe, doklady o rokovaní s dotknutými orgánmi štátnej správy (SSE, Sevak, OU, požiarnici, hygienik ...), dokumentácia s vyznacením nového spôsobu užívania, ŽL, správny poplatok sa platí priamo, už nie je potrebný kolok. ....


Následne sa vydá rozhodnutie do 30 dní, kt. podlieha konaniu....

Takže na kataster nie je potrebné ísť. Táto zmena je nevyhnutná z dôvodu dane z nehnuteľnosti, ............
Discodiva
29.02.12,11:41
To tlačivo Ohlásenie zmeny v užívaní stavby možem použiť aj vtedy ak potrebujem nahlasit zmenu v uživani len jednej miestnosti domu na podnikanie???
Alebo existuje na to ešte iné tlačivo??? viete poradiť aké?