grušina
20.06.07,10:50
Dobrý deň

potrebujem poradiť v takej situácií.
Nakupovali sme tovar v Madarsku od anglickej firmy, aj sklad mali v Madarsku.
Teraz maju sklad na Slovensku a odtial nakupujeme aj tovar, pritom firma je anglicka, ale ma pridelene slovenske DIC.
Mame narok odpocitat si DPH tak isto ako keby sme nakupovali tovar od hocakej slovenskej firmy?

Vopred dakujem za rady
DušanČ
20.06.07,09:34
Pokiaľ máte faktúru od zahraničnej firmy, ktorá si uvádza DIČ pre DPH s registráciou na Slovensku a fakturuje Vám dodávku vrátane slovenskej DPH a vy ste tiež plátca DPH registrovaný v SR máte nárok na odpočet DPH.
emgeton
20.06.07,09:47
Preverte si ešte IC DPH cez www.drsr.sk
grušina
21.06.07,04:34
Dakujem Vám pekne za odpoved. Ešte sa chcem opýtať do DP k DPH sa to uvádza to toho istého typu DPH ako tovar nakúpený v tuzemsku?
betka
21.06.07,05:01
Ak je IČ DPH s prefixom SK, ide to do riadku 1,3, (ZD) a DPH riadok 2 DP

ďakujem za upozornenie. Dnes mi zašibáva.
DušanČ
21.06.07,06:42
Ak je IČ DPH s prefixom SK, ide to do riadku 1,3, (ZD) a DPH riadok 2 DP

Betka, ide o daň na vstupe, takže to má byť DPH riadok 14 DP. Zadávateľ, aj keď neuviedol č. riadku, sa domnieval správne.
betka
23.06.07,17:08
Ak je IČ DPH s prefixom SK, ide to do riadku 1,3, (ZD) a DPH riadok 2 DP

ďakujem za upozornenie. Dnes mi zašibáva.

Grušina, to nebol zaslúžený bod. To si nemal oceňovať, to ani nebolo na ocenenie. Rada by som bola, keby sa ho odalo nejakým spôsobom vymazať.
grušina
25.06.07,04:54
Este by som si potrebovala overiť , ak sme nakupovali tovar od zahr.firmy a hned ho predávali do ČR - v rámci trojstr.obchodu.
Teraz sa táto zahr.firma registr. na Slovensku, čiže má slovenske IČ DPH, a my nakupujeme od nich a predávame hneď do ČR. Ale už to nie je 3str.obchod.
Čiže nepíšem do riadku v DP 33.a 34, ale údaje o tomto predaji dávam do riadkov 05 a 07 v daň.priznaní ?
Vopred ďakujem za rady.