luciana1
20.06.07,13:58
Ahojte,

ako zaúčtujem faktúru v JÚ, ktorá bola uhradená zo súkromného účtu, ktorý patrí manželke SZČO?
Janiča
20.06.07,12:20
Priložíš výpis zo súkromného účtu k výdavkovému pokladničnému dokladu a bude to výdavok v hotovosti.
luciana1
20.06.07,12:28
To akože som tie peniaze vyplatila jeho manželke v hotovosti?

Nebudú kvôli tomu na DÚ nie čo namietať, že to nie je uhradené z podnikateľského účtu?

Je to faktúra za školenie, môžem to dať do prevádzkovej réžie, keďže je platená zo súkromného účtu?
luciana1
20.06.07,18:45
Prosím pomôže mi niekto?
ekopo
20.06.07,19:15
Podobné, resp. identické témy boli viac krát rozoberané. Na to slúži vyhľadávanie. Tu je napr. jeden link www.porada.sk/t35508-zivnost-a-osobny-ucet.html?highlight=s%FAkromn%FD+%FA%E8et
luciana1
20.06.07,20:18
Skúšala som to dať cez vyhľadávanie, no nenašla som to.

No aj tak neviem, čo s tým?

Ja som to pochopila tak, že keď to bolo platené zo súkromného účtu, ale ja dám výdaj z pokladne?

Ospravedlňujem sa za nechápavosť.
liba2
20.06.07,22:49
Skúšala som to dať cez vyhľadávanie, no nenašla som to.
No aj tak neviem, čo s tým?
Ja som to pochopila tak, že keď to bolo platené zo súkromného účtu, ale ja dám výdaj z pokladne?
Ospravedlňujem sa za nechápavosť.
Máš 2 možnosti: buď vyplatíš v hotovosti ako ti doteraz radili, alebo pošleš z firemného účtu na účet p.manželky szčo a k bankovému výpisu priložíš fotokópiu jej výpisu, aby bolo vidieť že peniaze naozaj boli poslané konečnému adresátovi, t.j. dodávateľovi.
luciana1
21.06.07,05:54
Veľmi pekne ďakujem za vysvetlenie.

Prajem pekný deň