hafnium
20.06.07,14:06
Chcem sa spytat, ked ma zivnostnik auto, ale nepodnika s nim - musi zaplatit cestnu dan? tento pan ma ucet bezny, osobny aj na podnikanie a tankuje na pumpe, zaplati kartou z tohto uctu - na co mu samozrejme pri kontrole pridu. Dostane pokutu, ze nezaplatil dan, alebo moze nejako dokazat, ze na tom aute nepodnika? Vdaka
duficek
20.06.07,12:10
ak na nom nepodnika, nemusi platit dan. predpokladam ze auto neni vedene v majetku firmy a blocky za PHM z pump nie su davane do nakladov
Zoltán Kovács
20.06.07,12:10
Chcem sa spytat, ked ma zivnostnik auto, ale nepodnika s nim - musi zaplatit cestnu dan? tento pan ma ucet bezny, osobny aj na podnikanie a tankuje na pumpe, zaplati kartou z tohto uctu - na co mu samozrejme pri kontrole pridu. Dostane pokutu, ze nezaplatil dan, alebo moze nejako dokazat, ze na tom aute nepodnika? Vdaka

AK nebudeš účtovať náklady na auto,t.j. PHM, udržbu, opravy a iné, resp. základnú náhradu, tak "nepoužíva" auto na podnikanie.
hafnium
20.06.07,18:15
A moze si uplatnit 40% naklady?
liba2
20.06.07,21:55
A moze si uplatnit 40% naklady?
Uplatniť paušálne výdavky v daňovom priznaní si môže bez ohľadu na to, či má alebo nemá auto; alebo či ho používa na podnikanie alebo nepoužíva.