sonička
20.06.07,14:08
želám pekný deň a potrebovala by som súrnu pomoc. Zamestnanec doniesol mne ako zamestnávateľovi Žiadosť o náhradu príjmu pri dočasne pracovnej neschopnosti zamestnanca a na tom je zaškrtnuté "Uraz zav.inou osobou" neviem ešte som sa s tým nestretla ako mám postupovať ja ako zamestnávateľ a potom keďže bude PN naďalej tak aké podklady zaniesť pre Soc.p.???:confused: :eek:
JAJA11
20.06.07,12:10
želám pekný deň a potrebovala by som súrnu pomoc. Zamestnanec doniesol mne ako zamestnávateľovi Žiadosť o náhradu príjmu pri dočasne pracovnej neschopnosti zamestnanca a na tom je zaškrtnuté "Uraz zav.inou osobou" neviem ešte som sa s tým nestretla ako mám postupovať ja ako zamestnávateľ a potom keďže bude PN naďalej tak aké podklady zaniesť pre Soc.p.???:confused: :eek:

Pokiaľ to nebol pracovný úraz, tak u Vás je všetko tak ako obvykle pri normálnej PN.
sonička
20.06.07,12:18
Takže ak som správne pochopila tak postup je taký ako keby bol "chory" čiže normálna PN. Ale čo sa týka So.p. tak tam potom musím zaniesť tlačivo "Hlásenie úrazu na účely nemocenského" však?
JAJA11
20.06.07,12:23
Takže ak som správne pochopila tak postup je taký ako keby bol "chory" čiže normálna PN. Ale čo sa týka So.p. tak tam potom musím zaniesť tlačivo "Hlásenie úrazu na účely nemocenského" však?

Myslím, že ak to bol úraz zavinený inou osobou, musela to riešiť polícia alebo nkto iný. A ten mal povinnosť to ohlásiť do poisťovne. Ak to nebol pracovný úraz, nemusíte nič spraviť, je to vec toho človeka, on si to musí vybaviť v poisťovni sám, je to v jeho záujme.
emily 2
21.06.07,05:18
Ja som bola včera zaniesť doklady o PN na SP - bol to tiež úraz .
Musíme doniesť ešte to tlačivo " Hlásenie úrazu na účely nemocenského " s podpisom zamestnanca .
Bez toho vraj nebude vyplatené nemocenské .

Ja so ani nevedela, že také tlačivo existuje .