Aisha
20.06.07,16:33
Prosím Vás ako zaúčtujem faktúru za opravu videovrátnika poškodeného počas krádeže?
aby som uviedla konkrétnosti...videovrátnik bol zaradený spolu s bezpečnostným systémom do DD majetku firmy 022, odpisuje sa v 2.odpis.skup....nedávno došlo k jeho krádeži, bol dodaný nový audiovideopanel a ja sa chcem opýtať ako zaúčtujem túto faktúru na 12660Sk bez DPH? nebude to mať nijaký vplyv na súbor odpisovaného majetku, keďže videovrátnik bol súčasťou odpisovaného súboru majetku?
Ďakujem
Aisha
21.06.07,05:57
Nikto mi neporadí? ... možno blbá otázka ale chcem si byť na istom..ďakujem
Aisha
22.06.07,19:33
Ahojte vidím že nikto nereaguje na môj príspevok, tak položím otázku konkrétnejšie:
1. došlá fa za opravu videovrátnika 511,343/321
2. predpis pohľadávky voči poisťovni: 378/648
3. úhrada škody od poisťovne na BÚ: 221/378
- môžem to zaúčtovať takto? vplyv na súbor odpisovaného majektu krádež nemá žiaden?
Dúfam že niekto vyjadrí svoj názor...ďakujem
betka
22.06.07,20:12
Škodou rozumieme neodstrániteľné poškodenie alebo zničenie majetku. Pre správne posudenie je potrebné vedieť, či ide o odstrániteľné, alebo neodstrániteľné poskodenie majetku.
Ak vvznikne škoda na majetku, kt. UJ opravou odstráni, predmetom nebude účtovanie o škode, ale účtovanie o oprave.

Ide "škodu" a je potrebné vynaložiť určitú čiastku na jeho opravu a uvedenie do prevádzkyschopného stavu-tu by išlo o opravu 511. Ak nedošlo k vyradeniu M z dôvodu škody, nejde o škodu z pohľadu daňového. Výška nákladov na opravu je daňovým výdavkom, pričom nezávisí od toho, či bol majetok poistený.

Ak ide o škodu neznámym páchateľom podľa potvrdenia polície, oprávnenosť zahrnutia škody neznámym páchateľom do daňových výdavkom je potrebné preukázať potvrdením polície (páchateľ nebol zistený) Zahrniem ju do danových výdavkov v období, kedy to potvrdí polícia.

Ohľadom súboru tu:
http://wwww.porada.sk/showthread.php?t=54938&highlight=po%E8%EDta%E8