Janiela
20.06.07,15:42
Prosím Vás, kde sa nahlasuje zmena predsedu spoločenstva (zmena je už nahlásená na vodárňach, elektrárňach a poisťovniach a daňovom úrade).
Akú sú potrebné náležitosti pri ozname zmeny.
Malá podotázka: Kde možno preveriť zástupcu - predsedu bytového spoločenstva, resp. kto je oprávnený konať v mene BS?
Vďaka
peton
21.06.07,03:06
Výňatok z novely, ktorý je myslím len trošku upravený ale prvá veta platí už aj teraz.

V § 7 odsek 8 znie:
„(8) Do registra sa zapisuje aj zmena alebo zánik zapisovaných
skutočností. Štatutárny orgán je povinný
podať príslušnému správnemu orgánu návrh na zápis
zmeny zapisovaných skutočností do 15 dní odo dňa,
keď zmeny nastali, na ktorom musí byť pravosť podpisu
úradne osvedčená. Ak bol návrh podaný oneskorene,
zmenu alebo zánik zapisovaných skutočností na základe
tohto návrhu správny orgán nezapíše. K návrhu
sa musí priložiť zápisnica, prezenčná listina a uznesenie
zhromaždenia vlastníkov bytov a nebytových priestorov
v dome (ďalej len „zhromaždenie“) o vykonaní
zmeny zmluvy o spoločenstve, dodatok k zmluve o spoločenstve
v dvoch vyhotoveniach, správny poplatok
a pri zmene štatutárneho orgánu aj doklad preukazujúci
jeho bezúhonnosť.“.
Janiela
21.06.07,04:36
Ďakujem pekne. Problém nastal teraz na základe spolupráce s katastrom - máme totiž neplatiča -, keď sa zistilo, že stále nefigurujem ako správca spoločenstva. Žila som v tom, že predchádzajúci správca nové zmeny oznámil na patričné úrady, tak ako o tom ubezpečil celé spoločenstvo. Je to asi moja chyba, mala som sa o tom presvedčiť aj na registri.
Jozef I
21.06.07,04:54
Ďakujem pekne. Problém nastal teraz na základe spolupráce s katastrom - máme totiž neplatiča -, keď sa zistilo, že stále nefigurujem ako správca spoločenstva. Žila som v tom, že predchádzajúci správca nové zmeny oznámil na patričné úrady, tak ako o tom ubezpečil celé spoločenstvo. Je to asi moja chyba, mala som sa o tom presvedčiť aj na registri.

V tomto smere je to veru tvoja chyba, lebo zmenu nahlasuje nový predseda a nie starý. Treba to, čo ti napísal peton zobrať, napísať žiadosť na Krajský úrad, tú žiadosť podpisuješ ty a tvoj podpis musí byť overený a s ostatnými náležitosťami to treba zaniesť na KU. Až na základe toho je nový predseda právne zodpovedný a je v registri zapísaný ako štatutár SVB.
Janiela
21.06.07,10:38
Ďakujem pekne. Človek sa stále učí.
člen
22.06.07,06:18
problematika je vľmi užitočná, pretože od 1 júla budeme prerabať všetcu zmluvy o spoločenstve a musíme mať schválený dodatok k zmluve. Dodatok k zmluve je najťažšou vecou. Tam, kde prvú zmluvu uzatváral bývaly vlastník s doterajším predsedom, musia v dodfatku uzavrieť zmluvu vlastníci presne označený menom a priezviskom, r.č, dátumom narodenia, trvalým bydliskom a títu teraz spolu uzatvoria zmenu-dodatok k zmluve, ktorý musia na konci aj podpísať nadpolovične lepšie by bolo keby podpísali všetci. Dodatok podpisuje aj predseda štatutár, ktorého asi po odvolaní doterajšieho musíme zvoliť vvšetci
Janiela
24.06.07,16:32
problematika je vľmi užitočná, pretože od 1 júla budeme prerabať všetcu zmluvy o spoločenstve a musíme mať schválený dodatok k zmluve. Dodatok k zmluve je najťažšou vecou. Tam, kde prvú zmluvu uzatváral bývaly vlastník s doterajším predsedom, musia v dodfatku uzavrieť zmluvu vlastníci presne označený menom a priezviskom, r.č, dátumom narodenia, trvalým bydliskom a títu teraz spolu uzatvoria zmenu-dodatok k zmluve, ktorý musia na konci aj podpísať nadpolovične lepšie by bolo keby podpísali všetci. Dodatok podpisuje aj predseda štatutár, ktorého asi po odvolaní doterajšieho musíme zvoliť vvšetci

Prosím Vás,kto mi urobí dodatok?

Ináč, mám strach,zrejme som vyviedla riadnu blbosť. Vôbec som netušila, že nefigurujem ako správca práve tam, kde to bolo najnutnejšie. Preberala som to celé narýchlo za otrasných podmienok. Viem, nie je to ospravedlnenie.
člen
25.06.07,05:23
problematika je veľmi užitočná, pretože od 1 júla budeme prerabať pravdepodobne všetci zmluvy o spoločenstve a musíme mať schválený dodatok k zmluve. Dodatok k zmluve je najťažšou vecou. Tam, kde prvú zmluvu uzatváral bývaly vlastník s doterajším predsedom, musia v dodatku uzavrieť zmluvu vlastníci presne označený menom a priezviskom, r.č, dátumom narodenia, trvalým bydliskom a títu teraz spolu uzatvoria zmenu-dodatok k zmluve, ktorý musia na konci aj podpísať nadpolovične, lepšie by bolo keby podpísali všetci. Dodatok podpisuje aj predseda štatutár, ktorého po odvolaní doterajšieho musíme zvoliť všetci Opravujem týmto chybne napísaný oôvodný text.