Maňuša
20.06.07,17:03
Vedel by mi niekto vysvetliť nasledovné pozitívne výsledky krvi : Adenovir.3 F IgG 1:10 , CHl.trachom.IF IgG 1 : 100, Her.simplex 1 IF IgG 1: 100 , Her.simplex 2 IF IgG 1: 100, Osypky IF IgG 1:10, VZV IF HP IgA, HP IgG ? Ďakujem veľmi pekne.
ludmilla
22.06.07,07:50
Maňuša, k tvojim výsledkom je ťažké vyjadriť sa, pretože nie je zrejmé akou metódou boli robené, či boli robené komplementfixačnou reakciou alebo inou, záleží od laboratória, kde boli robené a aké medzinárodné jednotky používajú.
Čo je dôležité pre Teba vedieť, to je že v tvojich výsledkoch sa často objavuje IgG a to vo všeobecnosti hovorí, že tieto ochorenia si už v minulosti prekonala. IgG je najpočetnejší a hlavný typ protilátky v ľudskom tele. Tie hodnoty to je vlastne titer protilátok v tele. Naopak prítomnosť IgA protilátok je potvrdenie akútnej infekcie, ak je IgA veľmi nízke svedčí to o oslabenej imunite ale úplným markerom akútnej infekcie je IgM.
Čiže vyšetrenia boli robené na adenovíry, chlamídie trachomatis, herpes simplex typ 1 a 2, osýpky, VZV - Varicela zoster vírus (pásový opar). Pri varcelle mi i tak chýba či je nález negatívny alebo pozitívny.
Čiže veľmi laické vysvetlenie.
Maňuša
22.06.07,08:20
Maňuša, k tvojim výsledkom je ťažké vyjadriť sa, pretože nie je zrejmé akou metódou boli robené, či boli robené komplementfixačnou reakciou alebo inou, záleží od laboratória, kde boli robené a aké medzinárodné jednotky používajú.
Čo je dôležité pre Teba vedieť, to je že v tvojich výsledkoch sa často objavuje IgG a to vo všeobecnosti hovorí, že tieto ochorenia si už v minulosti prekonala. IgG je najpočetnejší a hlavný typ protilátky v ľudskom tele. Tie hodnoty to je vlastne titer protilátok v tele. Naopak prítomnosť IgA protilátok je potvrdenie akútnej infekcie, ak je IgA veľmi nízke svedčí to o oslabenej imunite ale úplným markerom akútnej infekcie je IgM.
Čiže vyšetrenia boli robené na adenovíry, chlamídie trachomatis, herpes simplex typ 1 a 2, osýpky, VZV - Varicela zoster vírus (pásový opar). Pri varcelle mi i tak chýba či je nález negatívny alebo pozitívny.
Čiže veľmi laické vysvetlenie.
VZV IF - pozitívne, testy boli robené z krvi Oftalmologicky profil - serum ,takto to mám napísané. Teda ako tomu rozumiem to IgG tzn.,že to ochorenie som prekonala bez toho aby som sa liečila ? Všetky vyšetrenia súvisia s mojou diagnozou " idiopatická žihľavka ".
Maňuša
22.06.07,08:44
Maňuša, k tvojim výsledkom je ťažké vyjadriť sa, pretože nie je zrejmé akou metódou boli robené, či boli robené komplementfixačnou reakciou alebo inou, záleží od laboratória, kde boli robené a aké medzinárodné jednotky používajú.
Čo je dôležité pre Teba vedieť, to je že v tvojich výsledkoch sa často objavuje IgG a to vo všeobecnosti hovorí, že tieto ochorenia si už v minulosti prekonala. IgG je najpočetnejší a hlavný typ protilátky v ľudskom tele. Tie hodnoty to je vlastne titer protilátok v tele. Naopak prítomnosť IgA protilátok je potvrdenie akútnej infekcie, ak je IgA veľmi nízke svedčí to o oslabenej imunite ale úplným markerom akútnej infekcie je IgM.
Čiže vyšetrenia boli robené na adenovíry, chlamídie trachomatis, herpes simplex typ 1 a 2, osýpky, VZV - Varicela zoster vírus (pásový opar). Pri varcelle mi i tak chýba či je nález negatívny alebo pozitívny.
Čiže veľmi laické vysvetlenie.
Mohla by si mi jednoducho vysvetliť čo znamená keď mi v tele objavili protilátky ? Ďakujem veľmi pekne.
ludmilla
22.06.07,11:08
Protilátky vznikajú všeobecne ako prejav obrany organizmu. Človek si začne vytvárať protilátky, keď príde do kontaktu s nejakou cudzorodou látkou. Alebo druhá možnosť vznikajú ako odpoveď na vakcináciu.
Querk
22.06.07,11:08
Takze po poriadku. :)
Kazda bunka // bakteria, virus // ma na sebe takzvany antigen. Antigen je polopate akisi obciansky preukaz. Kazda bakteria alebo virus ma ini antigen.
no.
a na kazdy antigen vznika protilatka, ktora antigen obali, tim sa bakteria bud rozpusti, alebo sa zviditelni pre bielu krvinku ktora pohlcuje bakterie tzv.: monocyty.

to ze ti v tele nasli protiladky nemusi byt az take tragicke. :)


moze to znamenat ze si prisla do kontaktu z urcitim antigenom // bakteriou //.
ale to moze aj samozrejme znamenat ze tam ten antigen je...

a mimochodom. herpes simplex ma kazdy, sak kto niekedy nemal opar.? :)

ps.: nemaj obavy doktorka to vyriesi
marfuška
22.08.07,06:32
mmne tiež diagnostikovali žihľavku... podľa môjej dermatologičky mám a podľa môjho obvodného lekára nemám. tak behám každý deň od lekára k lekárovi a každý si hovorí to svoje. dostala som liek Aerius, ale neviem či mi pomáha. bolí ma žalúdok ak niečo zjem (z tej diéty, ktorú mi prikázali), som stále unavená a tie výsevi sú veľkosti predlaktia. podľa mojej dermatologičky už nastalo mierne zlepšienie. škoda, že ja som iného názoru.