muflon33
20.06.07,20:01
Kto je vlastníkom balkónu bytu v osobnom vlastníctve? Ak sa SVB rozhodne pre renováciu balkónov, som povinný povoliť im prístup naň za účelom jeho rekonštrukcie? Napr - výmenu čelných skiel za lexan, jeho maľovanie a podobne.
lubica_02
20.06.07,18:45
To je divná otázka, ja ako vlastník bytu aj balkóna by som sa potešila oprave balkóna. Balkón je vo vlastníctve bytu. Opravy sa vykonávajú na náklade FO v zmysle zákona.
muflon33
20.06.07,19:11
Mozno je to zvlastne, ale nerad pustam ludi do bytu a s udrzbou balkona ktoru som si spravil sam som spokojny. Pokial viem, tak balkon nie je ani spolocny vertikalny rozvod ani nic take, kde by SVB malo mat zakonny pristup
Lion Topoľčany
20.06.07,19:19
Ak opomeniem technickú stránku a funkciu balkóna, zoberme si aspoň estetično. Ak sa SBD rozhodne /samozrejme predtým je nejaká schôdza nájomníkov/, že všetky balkóny budú mať modrú sklenenú výplň, tak by to asi mali rešpektovať všetci obyvatelia domu.
muflon33
20.06.07,19:35
Ano, tento argument by som bral, ak by boli balkony jednotne. Situacia je taka, ze niektori najomnici si vystavali budy so zaluziami, ini maju bocnice, podaktori bambusove ci drevene oblozenie, nic z toho by nezmizlo. Vysledok by i tak nebol esteticky jednotny.

Otazka je - koho je balkon. Je to spolocna cast panelaku, alebo je to majetok vlastnika bytu (aspon podla kupnej zmluvy to tak vyzera)
Lion Topoľčany
20.06.07,19:39
Balkón /napr. z kuchyne/ patrí určite do vlastníctva bytu. A to, že každý balkón je inakší...fuuj...na toto by malo dohliadať SBD alebo ÚHA /útvar hlavného architekta/ mesta-ak také niečo je vo Vašom meste. Nechcem tvrdiť, že aj v našom meste nie sú také činžiaky, ale postupne by sa to malo riešiť. Potom len nemo a s úžasom závidíme napr. Rakúšanom aké majú krásne sídliská.
lubica_02
20.06.07,19:52
Balkón patrí do vlastníctva bytu.
Igy
20.06.07,20:56
Plocha balkónu patrí bytu. Zároveň však ide podľa mňa aj o obvhodový plášť budovy ktorý patrí do spoločného vlastníctva. Tak isto ako aj izba má vonkajšiu stenu ktorá majiteľovi nepatrí tak aj balkon ma svoje časti ktoré by mali spadať pd fasádu dumua teda spoločné časti....
lubica_02
20.06.07,21:17
Ale aj keď by to tak malo byť zákon sa balkónom takto nezaoberá.Preto zahrnuli do financovania z FO aj opravy balkónov.Niektorí správcovia skutočne považujú balkón ako časť obvodového plášťa,čo je výhodné najmä z dôvodu premokov,poškodenia konštrukcie a aj z estetičnosti.