astherixova
21.06.07,06:40
Pekný deň prosím poraďte mi aký zisk sa rozdeľuje spoločníkovi jednému v s.r.o. účtovný zisk alebo zisk po zdanení. Už som toho toľko prečítala, že som už úplne popletená. Ak mám pravdu povedať už aj uctovanie mi robi problém. Stále mi vychádza že je to celá 431 to znamená pred zdanením. Prosím usmernite ma ak neuvažujem správne. Teraz mam 701/431 a to znamená že pri rozdelení jedinému spoločníkovi dám 431/364 musí odviesť nejaké odvody zo zisku ani to už nie som si istá. Prosím urýchelnú dobrú radu. Ďakujem všetkym.
liba2
21.06.07,05:31
Účtovný zisk je údaj, ktorý mám vo výsledovke v čase, keď ideme vyplňovať daňové priznanie DP PO.
Keď ho dokončíme, vyjde nám daň (r.800 DP) ktorú zaúčtujeme na 591/341 ešte v tom istom roku. Týmto zaúčtovaním sa zvýšia náklady a zníži zisk - toto výsledné číslo je zisk po zdanení . Teda na rozdelenie máme nižšiu sumu, ako je účtovný zisk, preto rozdeliť sa môže len zisk po zdanení, len to čo je k dispozícii.
V ďalšom roku na účet 431 prejde účtovný zisk po zdanení, t.j. rozdiel Tried 6 a 5. Iný údaj ani nie je možný.
liba2
21.06.07,05:41
Pekný deň prosím poraďte mi aký zisk sa rozdeľuje spoločníkovi jednému v s.r.o. účtovný zisk alebo zisk po zdanení. Už som toho toľko prečítala, že som už úplne popletená. Ak mám pravdu povedať už aj uctovanie mi robi problém. Stále mi vychádza že je to celá 431 to znamená pred zdanením. Prosím usmernite ma ak neuvažujem správne. Teraz mam 701/431 a to znamená že pri rozdelení jedinému spoločníkovi dám 431/364 musí odviesť nejaké odvody zo zisku ani to už nie som si istá. Prosím urýchelnú dobrú radu. Ďakujem všetkym.
Už máš záznam jediného spoločníka o rozdelení zisku ? Podiel na zisku zaúčtuješ 431/364. Z podielu sa neplatí daň ani neodvádzajú žiadne odvody (SP, ZP).