Hansa
21.06.07,07:33
Prosím o radu: chcem zo svojho PC poslať e-mail v nemeckom jazyku. Chcem vedieť, či je možné klávesnicu nejakým spôsobom prepnúť. Jedná sa mi o to, že nemôžem do e-mailu písať o s dvoma bodkami, u s dvoma bodkami a vadí mi to.
A ešte jedná otázočka: treba si dávať zvlášť pozor, keď sa posielajú
e-maily do zahraničia?
Ďakujem!:)
marek32
21.06.07,10:29
ü : stlačte klávesu Alt a súčasne napíšte číslo 0252
ö : stlačte klávesu Alt a súčasne napíšte číslo 0246
Chobot
21.06.07,10:35
Prosím o radu: chcem zo svojho PC poslať e-mail v nemeckom jazyku. Chcem vedieť, či je možné klávesnicu nejakým spôsobom prepnúť. Jedná sa mi o to, že nemôžem do e-mailu písať o s dvoma bodkami, u s dvoma bodkami a vadí mi to.
A ešte jedná otázočka: treba si dávať zvlášť pozor, keď sa posielajú
e-maily do zahraničia?
Ďakujem!:)

Môžeš si aj klávesnicu prepnúť, ak máš nainštalovanú nemeckú. V pravo dole máš v takej malej kocke SK. Keď na to klikneš, môžeš prepínať medzi všetkými, čo máš nainštalované. Potom ale miesto ú budeš mať ü a miesto ô budeš mať ö.

A na čo si chceš dávať pozor pri e-maili do zahraničia? V internete neexistuje zahraničie a tuzemsko, z tohto hľadiska je to jedno. Je len daná e-mailová adresa a keď je platná a existujúca, môže byť provider aj na druhom konci sveta, bude doručená tak isto, ako keď je providerom slovenský server.
Hansa
21.06.07,10:37
Ďakujem Vám!:)
LubosP
24.06.07,18:16
ja by som skor odporucal nepouzivat diakritiku v mailoch, kedze servre su nastavene rozne a byva so zobrazenim casto problem,
v nemcine sa to da elegantne obist a je to dokonca aj spisovne:
namiesto u s 2 bodkami sa napise ue
namiesto o s 2 bodkami oe... atd.