mcfly.company
21.06.07,07:44
Dobrý deň potrebujem veľmi súrnu radu. Dostal som list od exekútora, ktorý začína exekútorské konanie. A chcem sa proti exekúcie a exekútorským trovom odvolať. Je to už dlhšia vec. Lenže pán exekútor mi doručoval svoje listy na moju starú adresu, ktorá v tom čase už bola neplatná. Vec kvôli čomu sa exekúcia začala bola pokuta na električke. Lenže v tom čase som sa nachádzal v českej republike čo viem dokázať.Preto sa chcem odvolať. prosím pomôžte mi s tým odvolaním.
Ďakujem
katuska3
21.06.07,05:58
no nejdem ti radit ,len o skusenosti ake mame s mnzelom ,pred asi 2-3 mesiacmi si manzel isiel otvorit ucet v banke -visa kartu ,volali mu z banky ze mu nemozu povolit cerpanie pretoize ma exekuciu a ze je to okolo 17 000.Absolutne mu nic nedoslo predtym ,vobec nic ,a bolo to z rokov 96,97 a boli to pokutuy za 500sk -,2 pokuty ,ktore sa vysplhali na 17 000.MAnzel nastvany isiel za exokutorom ,kt.to ma na starosti ,dost sa tam s nimi pohadal ,ale samzorejme nepomohlo.Dnes to funguje vraj tak ,ze ako si nevyzdvihnete list ,neznamena to ze exekucia sa zastavi.NO co cert nechcel ,mazel to hned zaplatil ,a pytal sa ci tam nahodou nieco este nieje o com by mal vediet ,ze nie nieje .Pred vcerom mu prislo dalsie z roku 1996 pokuta v MHD -pokuta za 205sk ,a zaplatit ma 5000sk
Ale povcedal ze toto uz tak nenecha ,ze toto bude uz riesit .AKo mozu nieco taketo z roku 1996 vymahat ? a doteraz nic neposlali?Ved to je 11 rokov.
No takze len tolko ,len o skusenost som sa chcela podelit.:mad:
mcfly.company
21.06.07,06:21
Pomôžte mi niekto s tým odvolaním nieviem si rady.
Peter_S
25.06.07,07:27
Dobrý den ctená porada.
Viem že sem asi moja prosba nepatrí ale chcem poprosiť o radu. Rozviedol som sa a žena neplatila nejakú rýchlu pôžičku. dozvedel som sa to až keď som dostal dopis od exekútora o začatí exekúcie a o spôsobe vykonania exekúcie. Dostal som to pre to lebo mám ešte s bývalou manželkou byt v podiele 1/1. Exekúcia sa týkala samozrejme bytu. Exmanželka si tento list ani nevyzdvihla. Ja som začal konať a dlh som vyplatil u spoločnosti kde si brala pôžičku a potom som vyplatil aj exekučné trovy, na čo mi aj exekútor dal potvrdenie o ukončení začatia exekúcie a spôsobe je vykonania, tento doklad slúžil na odblokovanie bytu na katastri. Po tialto by to bolo všetko v poriadku ale pred dvoma týždňami exmanželka telefonovala exekútorovi že kedy pošle vyúčtovanie. Ten jej povedal že ho má akurát na stole a že jej to posielajú obyčajnou poštou. Do teraz nič neprišlo, tak som tam volal a odpovedali mi že oni to poslali a že niesu povinný to posielať. Takže už mi to nepošlú. Toto potvrdenie som chcel pre to lebo sam mi zdá že si naúčtoval exekútor približne o 9000 Sk viac ako som si laicky zrátal. Musí mi exekútor vystaviť takéto potvrdenie? Kde sa mám obrátiť ak si myslím že si exekútor vypýtal viac peňazí ako mu prináleží. Ak nemáte pre mňa radu tak prosím aspoň ma odkážte na nejakú diskusiu kde sa taketo veci preberajú.
Ďakujem Peter
colex3
26.06.07,11:15
Dobrý deň,
mam dojem ze po 10 rokoch je exekucia premlčaná, pokial tam neprebehli nejaké konania, ktoré prerušili súvislý 10-ročný cyklus.
colex3
26.06.07,11:25
Dorý deň,
Vyúčtovanie musí byť odovzdané osobne, alebo zaslané doporučene, slúži ako doklad o vyplatení exekúcie a jej trov, ktorým sa exekúcia zastavuje.
Takéto konanie exekútora je potrebné písomne nahlásiť na súd, ktorý vydal exekučný titul a na komoru exekútorov, ktorú treba požiadať, písomne, o prešetrenie činnosti a konania exekútora vo Vašom prípade. Je totiž možné, že peniaze ste zaplatili na jeho osobný účet e nie účet exekútorského úradu, čo je nutné prešetriť. V tomto prípade by išlo o podozrenie z trestného činu neoprávneného obohatenia sa, kde sa podáva trestné oznámenie oznámenie na úrady činné v trestnom konaní - polície, prokuratúra. Proces je zdĺhavý ale netreba sa vzdať.
egreš
16.11.07,22:36
egreš
16.11.07,22:37
ja mám niečo podobné, ale nik mi nič neposlal, o ničom ma neupovedomil, len mi naraz z účtu odislo cca 6.400 skk a následne na to 6.600 Skk, tiez za MHD za dáku pokutu vo výške 205 Skk. treba napisat staznost aj na ministerstvo spravodlivoti
Zuzka2510
10.12.07,07:17
Dobrý deň. Môžete mi prosím niekto poradiť do akej výšky môže dať exekútor zamestnávateľovi pokutu že neohlásil zmenu týkajúcu sa zamestnanca ktorému sa vykonávajú zrážky? Hlavne prednostné ďakujem pekne
DIRECT21
17.10.08,11:38
Dobry den,

stalo sa mi nieco velmi podobne.
Mozem vediet ako ste postupovali?
Dakujem

Jana
DIRECT21
17.10.08,11:53
Dobry den,
ako ste to vyriesili?
vdaka

Jana