hali2
21.06.07,08:37
Prave mi prisla vyzva na uhradu poplatku z omeskania. Pred 5 rokmi som nezaplatila koncesionarsky poplatok 30 Sk. Zaplatila som ho az v novembri 2005. Kedze generalny pardon vraj platil len od 21.2. do 22.4.2006 a ja som ho zaplatila predtym, nespadam pod generalny pardon a musim zaplatit poplatky z omeskania, co je za kazdy mesiac 5000 Sk. Za 44 mesiacov je to spolu 220.000 Sk....... Neuveritelne. Navrhuju mi mimosudnu dohodu vo vyske 1000 Sk, zaplatit do 15 dni. Vie niekto poradit, ci je to skutocne tak, ako pisu? S tym generalnym pardonom????
Chobot
21.06.07,09:52
Prave mi prisla vyzva na uhradu poplatku z omeskania. Pred 5 rokmi som nezaplatila koncesionarsky poplatok 30 Sk. Zaplatila som ho az v novembri 2005. Kedze generalny pardon vraj platil len od 21.2. do 22.4.2006 a ja som ho zaplatila predtym, nespadam pod generalny pardon a musim zaplatit poplatky z omeskania, co je za kazdy mesiac 5000 Sk. Za 44 mesiacov je to spolu 220.000 Sk....... Neuveritelne. Navrhuju mi mimosudnu dohodu vo vyske 1000 Sk, zaplatit do 15 dni. Vie niekto poradit, ci je to skutocne tak, ako pisu? S tym generalnym pardonom????

Myslím, že gen. pardonom boli odpustené všetky pokuty a penále, pokiaľ si do jeho konca uhradila všetky neuhradené konc. poplatky, ktoré vznikli pred účinnosťou toho zákona. V zákone je tá formulácia veľmi zložitá, ale ja by som to tak chápal. Nie je tam jednoznačne napísané, že nedoplatok musí byť uhradený len od... do... Je tam, že ... zaplatí najneskôr do 60 dní po nadobudnutí účinnosti zákona..., teda ak si uradila predtým, tak to bolo najneskôr do 60 dní.

Presné znenie paragrafu 10b je:


"Na platiteľa poplatkov (§ 3), ktorý zaplatí najneskôr do 60 dní po nadobudnutí účinnosti tohto zákona všetky nedoplatky na poplatkoch, ktoré mu vznikli do nadobudnutia účinnosti tohto zákona, ak ho na ich zaplatenie vyberateľ poplatku (§ 5) alebo príjemca poplatku (§ 4) vyzval podľa § 8 ods. 2, sa ustanovenie § 9 ods. 2 platné do nadobudnutia účinnosti tohto zákona neuplatní. Na nedoplatky na poplatkoch, ktoré vznikli od nadobudnutia účinnosti tohto zákona platiteľovi poplatkov (§ 3), ktorého na ich zaplatenie vyberateľ poplatku (§ 5) alebo príjemca poplatku (§ 4) nevyzval do nadobudnutia účinnosti tohto zákona, sa ustanovenie § 9 ods. 2 platné do nadobudnutia účinnosti tohto zákona neuplatní."
Ch4rlie
22.06.07,10:05
Dobry den, mne tiez dnes prisla vyzva na uhradu z poplatku z omeskania od spolocnosti LawyerPartners. V roku 2002(februar) a v roku 2004(august) som nedopatrenim nezaplatil koncesionarsky poplatok vo vyske 40SK. Do dnesneho dna mi neprislo nijake upozornenie, ze som tento poplatok neuhradil a za tie roky som na to pozabudol, az dnes ma nemilo prekvapila postarka. Tato spolocnost mi ponuka uzatvorenie mimo sudnej dohody, citujem: " Vám navrhujeme uzatvoriť s nami mimosúdnu dohodu, takzvanú dohodu o novácii najneskôr do 15 dní od doručenia tejto výzvy a to na účet našej spoločnosti vo výške 1000Sk." Ked neuzavrem dohodu tak, hrozia vymahanim astonomickej sumy 300000 Sk sudnou a exekucnou cestou. Mam informacie, ze tato spolocnost je v sudnom spore s SRo o platnosti/neplatnosti zmluv o vymahani KP. Potreboval by som poradit, ako mam postupovat ??? Mam zaplatit(1000Sk), alebo pockat, kym sa rozhodne o platnosti zmluv medzi SRo a LP ??? Poradte prosim ! Vopred Dakujem.
ZuzanaP
22.06.07,10:10
Ch4rlie
22.06.07,10:12
Dakujem, akurat som to nasiel ale aj tak som nezistil ako mam postupovat :(
Mária27
22.06.07,10:18
"zaplatí najneskôr do 60 dní po nadobudnutí účinnosti tohto zákona"

... no, je tam budúci čas a oni majú prešpekulovaných právnikov. Poslanci mohli myslieť na retroaktivitu, na ktorú sa odvolávajú a ktorá sa mohla vyriešiť aj v prechodných ustanoveniach. Mohli tam dať "zaplatil alebo zaplatí".

A k tým upomienkam ... ak sa platí poštou cez SIPO, obyčajne chodí červené tlačivo.

Ale žiaden právnik doteraz neporadil v týchto veciach naisto.
Ch4rlie
22.06.07,10:54
Viem o tom, ze chodi take cervene tlacivo jedno mi prislo a hned som ho zaplatil ale o tych dvoch mesiacoch ani chyru ani slychu.
josh
22.06.07,13:09
osobne odporucam pre tych, ktori nezaplatili, nasledovny postup (mam ho z nejakej internetovej stranky, neberiem zan absolutne ziadnu zodpovednost, ze to bude fungovat. ale malo by):
- v pripade, ak sa pokazi prijmac, nie je koncesionar povinny platit konc.poplatok,
- v pripade, ak sa pokazi prijmac, koncesionar je povinny to nahlasit,
- v pripade, ak ma prijmac opat opraveny, koncesionar je povinny to nahlasit.
A teraz: v case, ked si mal pokazeny prijmac (ten jeden mesiac, ked si zabudol zaplatit), si proste neplatil koncesionarsky poplatok. Zabudol si ale poruchu nahlasit, za to ale nie je v zakone ziadna sankcia.
Potom uz bol prijmac opraveny, opat si to zabudol nahlasit, zacal si ale platit.
Takze z tohto dovodu si nezaplatil dvakrat koncesionarsky poplatok. Sankcie nie su ziadne.