zuzanna
08.02.05,07:55
chcem vas velmi pekne poprosit mame pracovnikov zvaracov ktorym sme kupili monterky ale nie su oznacene logom nasej firmy mozem to dat do nakladov firmy alebo nie dakujem zatial
babenko1
08.02.05,06:57
myslím, že áno... i ked obhájiť si to budeš musieť vedieť...
babetka
08.02.05,07:00
Ešte som nemala kontrolu, ale naši pracovníci si kupujú montérky podľa potreby. Keď je bloček z predajne označenej ako pracovné odevy a oni mi podpíšu, že ich prevzali, myslím, že s tým by nemal byť problém.
petra:-)
08.02.05,07:33
Je dobré mať na poskytovanie pracovných odevov vypracovanú internú smernicu. Potom by nemal byť problém, ja tiež dávam takto montérky, ktoré nie sú označené logom fy do daňových výdavkov.
zuzanna
08.02.05,09:20
Tak zatial diky moc vsetkym pekny den
Ibaka
08.02.05,20:18
Vvypracuj si smernicu na poskytovanie OOPP, urči profesie, druh OOPP, termíny "fasovania". Potom nie je problém. Značenie logom nie je povinné, dôležité je že pracovný odev alebo iný ochranný prostriedok chráni zdravie zamestnancov (čo sa dá zdokladovať analýzou rizík). Ešte jedna poznámka: zákon o BOZP priamo zakazuje poskytovať zamestnacom finančné prostriedky na nákup OOPP, pozor pri previerkach Inšpekcie práce. A pracovný odev musí byť certifikovaný
jeso
08.02.05,20:49
čo všetko musí taká smernica obsahovať-nemáte náhodou vzor ?
dakujem
torven
08.02.05,21:23
Samozrejme že môžete zakúpiť pracovné oblečenie. Pracovné oblečenie nemusí byť vyznačené logom firmy. Postupujete podľa ustanvania Z.č.959/2003 §19, ods.2 písm c.
Tu ale berte zretel na opotrebovanie pracovného oblečenia, aby sa nestalo, že v jednom zdaňovacom obdobi bude zakúpené neúmerné množtstvo pracovného oblečenia. To si ale vyšpecifikujte vo vnutropodnikovej smernici podľa Vašich podmienok. T.