aglv
21.06.07,10:55
Viem ze sa toho popisalo v Porade o zivnostiach vela ale aj tak prosim o radu.
Chcem si zalozit volnu zivnost. Rozmyslam ze si dam zapisat viac tych volnych zivnosti.
Popri tom by som normalne pracovala ako zamestnanec v s.r.o. cize by to so zivnostou nemalo nic spolocne.

Uctovnictvo z tychto zivnosti vediem len jedno alebo musim na kazdu zivnost robit zvlast? ak by som sa rozhodla ze budem podnikat vo viacerych volnych zivnostiach.

Aky to ma dopad potom ked zom sucasne SZCO a zamestnanec cize odvody zo zamestnania plati zamestnavatel a ja uz len tie svoje zo zivnosti? To znamena prvy rok zdravotna poistovna, druhy po podani DP aj Socialna poistovna.
Musim sa nahlasit na danovy urad aj ked nebudem platca DPH? Ako platca dane z prijmu alebo ako?
Pise sa v nejakom zakone ze musim svojmu zamestnavatelovy oznamit ze budem popri svojom zamestnani aj zivnostnicka? aj ked to bude nieco uplne ine ako v praci vykonavam?

Dakujem vopred viem ze sa tu najde niekto kto mi poradi.
Danila
21.06.07,09:07
Ako SZČO robíš jedno účtovníctvo. O odvodoch si napísala všetko. Všade sa musíš ako SZČO prihlásiť. ZĽovi pokiaľ nejde o konflikt záujmov nič nemusíš nahlasovať. Iba ak by to bolo stanovené v nejakom internom predpise, s ktorým si bola zoznámená.