guard
21.06.07,12:34
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ak s tým má niekto skúsenosť, prečo by účtovníčka nemohla vykonávať aj fukciu pokladníčky. Ja viem, že tam potom nie je možnosť kontroly, keď to všetko robí sama, ale keď je v organizácii iba sama na administratívne záležitosti. Je to ošetrené niekde v zákone?
Ďakujem
tamik
21.06.07,18:54
Mala som kontrolu tiež robím všetko aj účto aj mzdy aj pokladňu nevytkli mi to nie je to protizákonné
katarina.j
21.06.07,20:18
Quard, to nie je žiaden konflikt záujmov a keď to niekto tvrdí, tak to je len z jeho hlavy
guard
22.06.07,05:30
Ďakujem za odpovede.
dankaj
07.07.07,05:02
U nas v rozpoctovej organizacii (skole) nam to nedovolil zlucit zriadovatel - obec, tiez s tym istym argumentom. Vyriesili sme to tak, ze uctuje uctovnicka a hospodarku robi - do pokladne prebera a vzdava z pokladne zastupkyna riad. skoly.
Chobot
09.07.07,07:21
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ak s tým má niekto skúsenosť, prečo by účtovníčka nemohla vykonávať aj fukciu pokladníčky. Ja viem, že tam potom nie je možnosť kontroly, keď to všetko robí sama, ale keď je v organizácii iba sama na administratívne záležitosti. Je to ošetrené niekde v zákone?
Ďakujem

Ak jej majiteľ firmy tak dôveruje, že sa nebojí prípadnej sprenevery alebo podvodu, tak zákon to nezakazuje. Ide o vnútornú kontrolu vo firme. Všeobecne by mala platiť zásada kontroly 4 očí, ale hovorím, je to na majiteľovi, ako si to ošetrí.