Paula
08.02.05,08:56
Každoročne bojujem s vyplňovaním 1.strany DP. Na jednej strane sa hore píše: údaje sa vypĺňajú..... (len veľké písmená sú ponúknuté), na druhej strane názov účtovnej jednotky by podľa mňa mal byť prene podľa údajov na ŽL (teda aj s malými písmenami) a či nie? Navyše, ešte som nevidela napr. titul MUDR al.JUDR. ak sa mám držať veľkých písmen.......... Ako vypisujete vy ?:)
petra:-)
08.02.05,07:58
Ja píšem všetko VEĽKÝMI písmenami, keď v ponuke iné nemajú :D
Hlinkovx
08.02.05,08:01
presne podľa živnostenského..alebo výpisu ...
čiže aj malé aj veľké..zatiaľ sa mi nikto nesťažoval...no nech by aj skúsil :D :D :p
Paula
08.02.05,08:04
Preto ma to vždy zmätie, lebo na starom DP DPH vyslovene písali na tlačive, že obchodné meno platiteľa sa uvádza v súlade so zápisom v OR, t.j. aj s použitím malých písmen.
Hlinkovx
08.02.05,08:06
Pauli...bola som sa na to pýtať..a moja pridelená pani na DU mi povedala..že mám písať tak..ako je to na tých papieroch/myslím výpis/ ..čiže aj malé aj veľké..tak to tak praktizujem už všade...a mám zatiaľ pokoj...ale nemyslím si, že by to bola chyba...keby to napíšeš všetko veľkým
Jozef Mihál
08.02.05,08:14
Obchodné meno a pod. sa musí písať presne tak, ako je registrované na živn.úrade alebo v obch.registri. Čiže veľké i malé písmená.

Všetko ostatné, napr. adresa, potom len veľkými písmenami.
Paula
08.02.05,08:34
vďaka všetkým za diskusiu, budem veru pokračovať aj s malými písmenami naďalej :)
Paula
08.02.05,08:49
Narazila som na ďalšiu kozmetickú úpravu....Na výkazoch sa uvádzalo meno a podpis. Teraz má byť "podpisový záznam"...takže už len podpis? Možno sa pýtam na hlúposť, ale nerada by som, aby ma kvôli detailu vrátili z DÚ.
Hlinkovx
08.02.05,11:44
Pauli..kde to čítaš...ten podpisový záznam??? mám síce len pred sebou len DP PO...a tam nič také nie je..
a ináč..podľa mňa nič s tým neskazíš...keď tam dáš meno a podpis...
keby niečo..tak tam hoď nečitateľný podpis...a vyhovoríš sa..že to bolo nečitateľné..a tak si tam radšej aj meno hodila :D :D
Paula
08.02.05,11:49
Podpisový záznam je na výkazoch, ktoré sa prikladajú k DP.:)
Hlinkovx
08.02.05,11:52
tak také nemám..pred sebou..a návod k tomu nemáš..myslím tým poučenie
Paula
09.02.05,06:57
Mám ďalšiu prosbu o radu.
V návode na použitie k DP FO typ B sa píše, že do riadkov bez údaja sa nič nepíše. Tzn., že ak má SZČO - star.dôchodca celý kal.rok len príjmy a výdaje,výjde mu strata (doteraz ani žiadnu neevidoval) a neplatil preddavky, potom od r.44 už zostanú všetky ďalšie riadky až do konca prázdne (okrem r.92,kde napíšem daň z úroku z BÚ)? Vďaka za odozvu :)
petra:-)
09.02.05,07:12
Ja by som vyplnila aj riadky 70,74 - základ dane-0 ,a 75,84,85,87,96 resp. 97,98 daň -0
Paula
09.02.05,07:36
Petra, presne nad týmito riadkami som váhala - či prázdne alebo O. Dík :)