unidat
21.06.07,15:02
Zdravím vás, na slivke mám enjaú chorobu, obrázok napadnutých listov prikladám.
Neviete o čo ide?
bulnova
22.06.07,15:44
Ak sú tie škvrny hnedé a okolo nich list schne, tak to bude pliesňové ochorenie.
Skús protiplesňový postrek. Prípravkov v zahradníckych potrebách je veľký výber.
qucko
15.06.10,14:25
chcel by osm sa opyat mam nejaku chorobu na slivke uz som to striekal 3 krat postrekom proti voskam KALIPSO, a stale sa to tam vracia, listy su deformovane a mlade vyhonky vobec nerastu. Da sa s tym este nieco robit ?
legolas
16.06.10,06:19
..dalo by sa usúdiť, že sa jedná o napadnutie grmanikom a tiež dierkovitosťou listov z dôvodu vlhkého počasia a taktiež to môže byť aj čierná škvrnitosť..., skúsiť meďnaté prípravky a striedať kontaktné so systémovými...
milláčikk
16.06.10,06:29
..dalo by sa usúdiť, že sa jedná o napadnutie grmanikom a tiež dierkovitosťou listov z dôvodu vlhkého počasia a taktiež to môže byť aj čierná škvrnitosť..., skúsiť meďnaté prípravky a striedať kontaktné so systémovými...

Skús viac slniečka (nezatienené miesto / rozostupy) - v takomto počasí je chémia ZBYTOČNÁ .
legolas
21.06.10,05:38
Skús viac slniečka (nezatienené miesto / rozostupy) - v takomto počasí je chémia ZBYTOČNÁ .

...to akože by mala odstrániť z okolia slivky iné stromy? čítal si vlastne na čo sa pýta????
An-na
26.09.10,07:55
Mám novú záhradku a v nej je ringlota napadnutá nejakou chorobou. Neviem čo s tým? Či ju zlikvidovať, alebo nie?
An-na
10.02.11,17:12
Na nedavno kupenej chalupe mame dve slivky na ringlote je choroba. Neviem aká a neviem čo s tým? Podobá sa mi to na moniliózu. Rada by som zistila čo to je, lebo chcem vysadzať nové stromčeky.
legolas
11.02.11,06:28
Na nedavno kupenej chalupe mame dve slivky na ringlote je choroba. Neviem aká a neviem čo s tým? Podobá sa mi to na moniliózu. Rada by som zistila čo to je, lebo chcem vysadzať nové stromčeky.

...a to podľa čoho si zistila že sa jedná o moniliózu ? prečo nepošleš foto?:confused: