Slavka9
21.06.07,17:01
Spoločnosť LawyerPartners (ktorá vraj so Slovenským rozhlasom podpísala zmluvu o postúpení pohľadávok) mi zaslala "Výzvu na úhradu poplatku z omeškania" vo výške 505.000,- Sk. Žiadne podlžnosti však voči Sl.rozhlasu nemám.

Máte niekto o niečom takomto vedomosť? Vyjadrite sa prosím a poraďte na koho sa mám obrátiť a čo mám robiť. Som zúfalá...

Ďakujem Vám.
victoria
21.06.07,15:50
mimotemy ale inak neviem ako by som ti mohla pomoct
Slavka9
21.06.07,16:04
Je mi jedno, že je to mimo témy... Inde som to nevedela zaradiť a fakt potrebujem radu. Tak dík za radu... či si len zbieraš počet príspevkov? :confused:
zanetth
21.06.07,19:57
Neviem či si to zachytila, ale dnes o tom hovorili v televíznych novinách. Slovenský rozhlas sa s uvedenou spoločnosťou súdi ohľadom platnosti resp. neplatnosti zmlúv. Podľa riaditeľky slov. rozhlasu, aj istého právnika / meno som si nezapamätala /,nemá táto spoločnosť právo vymáhať nejaké nedoplatky , prinajmenšom kým súd nerozhodne, či sú zmluvy so slov. rozhlasom platné alebo neplatné. Takže na tvojom mieste by som to rozhodne neplatila, ale sledovala by som uvedenú kauzu.
katarina.j
21.06.07,20:16
Jednoznačne neplatiť...
jancim
21.06.07,21:51
Aj nam bola dnes dorucena vyzva na "Dohodu o novacii" od slavnej firmy Lawyer Partners. V tomto liste nas vyzyvaju na zaplatenie 1000 SKK za to, ze nas nebudu zalovat. V roku 2004 sme (zrejme nedopatrenim) nezaplatili koncesionarske poplatky za januar a februar (v celkovej sume 80 SKK) a zaplatili sme ich az po vyzve v novembri 2005, cize 22, resp. 21 mesiacov po termine.

Na zaklade toho sa nam v tomto liste vyhrazaju, ze ak nezaplatime spominanych 1000 SKK na ich ucet do 15-tich dni, budu od nas sudnou cestou vymahat spolu 215.000,-- SKK (= (22+21)*5000 SKK).

Prislo mi to absurdne, ale potom som chvilku pogooglil a nasiel som okrem ineho aj toto vyjadrenie Slovenskeho rozhlasu: http://www.slovakradio.sk/inetportal/index.php?page=showSprava&id=39239&lang=1 z ktoreho vyplyva to, co tu uz povedali predomnou, ze SRo sa momentalne s firmou LP sudi o platnost ramcovej zmluvy na vymahanie KS a teda LP momentalne nema zrejme ziaden pravny narok vymahat tieto poplatky.

Tym, ktori nepoznaju odporucam do pozornosti aj stranku: http://janamosko.szm.sk/
victoria
22.06.07,05:45
Su tu na to rubriky ako Hobby a ine Porady a tvoj komentar ohladom zbierania prispevkov povazujem za nanajvys nevhodny a nezvykneme si tu takto odpovedat.
victoria
22.06.07,05:50
Ale ked uz dakujes za radu tak ti mozem poradit ze na odporucania riaditelky rozhlasu a viacerych pravnikov kym nenadobudne pravoplatnost rozhodnutie okresneho sudu je akekolvek konanie uvedenej firmy dost rozpacite a nie clekom koser, tak neplatila by som zatial nic, po medializacii uvedenej kauzy sa urcite veci pohnu dopredu.
Qyxina
22.06.07,08:11
Aj ja si to mysllím, lebo presne taký list som od nich obdržala, akurát dnes som im odpísala svoj názor na ich vymáhanie...... Vo výzve v r. 2005 mi predsa napísali, že ak 30,- uhradím do 21 dní, nebudú odo mňa žiadať poplatok z omeškania a zrazu toto, tak som im to z r.2005 prefotila aj so šekom o zaplatení a uvidíme, ale asi tam majú bordel ako sviňa...
hetty
22.06.07,09:56
Môžte aj mňa dať mimo témy, ale nepáči sa mi to osočenie Victorie. Je to holka ktorá často pomáha ohľadne neziskových organizácií - keďže zákony o neziskovkách sa často dajú vykladať všelijako. Ona nemá potrebu naháňať čísla.
Ch4rlie
22.06.07,10:10
Dobry den, mne tiez dnes prisla vyzva na uhradu z poplatku z omeskania od spolocnosti LawyerPartners. V roku 2002(februar) a v roku 2004(august) som nedopatrenim nezaplatil koncesionarsky poplatok vo vyske 40SK. Do dnesneho dna mi neprislo nijake upozornenie, ze som tento poplatok neuhradil a za tie roky som na to pozabudol, az dnes ma nemilo prekvapila postarka. Tato spolocnost mi ponuka uzatvorenie mimo sudnej dohody, citujem: " Vám navrhujeme uzatvoriť s nami mimosúdnu dohodu, takzvanú dohodu o novácii najneskôr do 15 dní od doručenia tejto výzvy a to na účet našej spoločnosti vo výške 1000Sk." Ked neuzavrem dohodu tak, hrozia vymahanim astonomickej sumy 300000 Sk sudnou a exekucnou cestou. Mam informacie, ze tato spolocnost je v sudnom spore s SRo o platnosti/neplatnosti zmluv o vymahani KP. Potreboval by som poradit, ako mam postupovat ??? Mam zaplatit(1000Sk), alebo pockat, kym sa rozhodne o platnosti zmluv medzi SRo a LP ??? Poradte prosim ! Vopred Dakujem.
jancim
22.06.07,13:10
Rozhodne nic neplatit!

Tato tema sa uz dostala aj do hlavnych medii: http://www.sme.sk/c/3361392/Vymahatela-koncesii-budu-zalovat.html
A niektori uz prisli aj s dalsimi pravnymi radami: http://brezinska.blog.sme.sk/c/100832/Preco-nebudem-platit-LSP.html
Autorka v tom clanku pise, ze podla zakona o koncesionarskych poplatkoch ak ste zaplatili dlznu sumu v termine navrhovanom v prvej, resp. v druhej upomienke, vobec nevznika narok na penale z omeskania.
JanaSys
23.06.07,06:31
Stalo sa to aj mojej sestre. Dovolujem si skopirovat nazor p. Brezinskej. Nam strasne pomohol. Plny zdroj je uvedeny o prispevok vyssie :

// citujem : Podľa Zákona 212/1995 Z.z. ak vlastníte rozhlasový prijímač, ste povinní ho prihlásiť a platiť koncesionárske poplatky. Podľa paragrafu 8 tohto zákona, ak meškáte s platením dlhšie ako jeden mesiac, vyberateľ vás písomne vyzve na splnenie povinnosti. Ak na prvú výzvu nezareagujete, vyzve vás vyberateľ na zaplatenie ešte raz. Ak si svoju povinnosť nesplníte ani po druhej výzve, vyberateľ si uplatní právo na úhradu na príslušnom súde. Toľko o nedoplatku na koncesionárskych poplatkoch.
LP od neplatičov v súčasnosti vymáha poplatky z omeškania. Tie upravuje paragraf 9 a doslova sa v ňom píše: (1) Ak je platiteľ poplatku (§ 3) v omeškaní s platbou dlhšie ako dva mesiace a dodržal sa postup podľa § 8, vyberateľ poplatku (§ 5 ods. 1) požiada platiteľa o zaplatenie poplatku z omeškania. A tu je ten háčik - postup podľa § 8 dodržaný nebol. Slovenský rozhlas totiž výzvy na zaplatenie neposielal. A skupine neplatičov, na ktorú sa LP zamerala, tak prišla jediná výzva - od BSP Lawyer Partners, ktorej SLovenský rozhlas svoje pohľadávky postúpil - a tú uhradili.

Takže žiadny generálny pardon. Neplaťte vydieračom to, na čo nemajú nárok. //koniec citatu
hali2
23.06.07,11:38
Dobre, to je všetko pekné, že my si myslíme, že oni - BSP Lawyers - nemajú pravdu. Ale jasne píšu, že keď im nezaplatím, dajú ma na súd alebo exekučné konanie. Ak to urobia, tak až tam im budem dokazovať, že nemajú pravdu. Mám pravdu?
Paprcka
23.06.07,15:38
Spoločnosť LawyerPartners (ktorá vraj so Slovenským rozhlasom podpísala zmluvu o postúpení pohľadávok) mi zaslala "Výzvu na úhradu poplatku z omeškania" vo výške 505.000,- Sk. Žiadne podlžnosti však voči Sl.rozhlasu nemám.

Máte niekto o niečom takomto vedomosť? Vyjadrite sa prosím a poraďte na koho sa mám obrátiť a čo mám robiť. Som zúfalá...

Ďakujem Vám.
uz si asi zaregistrovala reakciu v TN. Tiez by ma velmi zaujimalo, co by sa stalo, ak by ludia tych 1000Sk nezaplatili...
Ch4rlie
24.06.07,19:10
ja som ju nezaregistroval mohla by si mi to prosim ozrejmit
ANJELsro
24.06.07,21:06
Túto milú zásielku som obdržal aj ja a tiež s návrhom na nováciu. Po zisťovaní všakovakých informácií a rád som dospel k tomu, že im nezaplatím nič. Ostáva mi ešte 10 dní...na zmenu názoru tak uvidíme...
Lea K.
25.06.07,07:04
Dobrý deň,
taktiež sme dostali od LawyerPartners výzvu na zaplatenie sumy vo výške 1000,- Sk za vraj nezaplatené koncesionárske poplatky vo výške 3 915 000,- Sk a pritom nemám žiaden dlh voči Slovenskému rozhlasu. Napíšte mi prosím, kto má vedomosti o tejto firme lebo dokonca na ich informačnom centre si platíte za informácie 18,- Sk za minútu vrátane DPH čo je nekorektné.
Qyxina
25.06.07,10:24
Ľudkovia, volala som tej p.Slobodníkovej na ministerstvo kultúry a povedala mi, že doteraz zbierala podnety od ľudí ona a od dnes sa touto kauzou ide zaoberať Rozhlasová rada. Treba tam poslať podnety a prefotiť tie pamflety, čo poslala firma Lawyer partners a.s. Tak dotoho !!!!
blondy
26.06.07,06:53
Pridávam sa ku skupinke takto "postihnutých ľudí". Nedoplatok 40,- Sk som im zaplatila hneď po prvej výzve, a teraz mám pred sebou vraj "dlh" 95000, alebo dohodu na 1000,-
čo s tým ???? :confused:
ala13
26.06.07,07:17
Vraj neplatit, ale kedze maju oporu v zakone, sice blbom ale scvalenom... i ja vaham, namerali mi 1200000,- ... ja som skutocne tych 40 zabudla zaplatit a dorovnala som to pred pardoooonom. Matie ma ich zmena nazvu. kedysi to vymahalo BPS LP a teraz uz len LP, nie je v tom nejaky kamen urazu? Alebo len nechceli vyzerat ako Brigada soc. prace?

To len na odlahcenie temy...

Ake su vlastne premlcacie doby a kedy zacinaju platit?
blondy
26.06.07,08:06
Dávam do pozornosti : na stránke www.mcga.sk treba kliknúť vľavo dole pod menu (Aktuálne: Koncesionárske poplatky)
via20
26.06.07,10:30
JA PLATÍM.
Ja som o radu požiadala nezávisle právnika, ktorý po porade s kolegami zastávaja tento názor:
Spoločnosť Lawyer Partners sa súdí zo Slovenským rozhlasom a može to
trvať ešte poriadne dlho. Náš právny zástupca tvrdí zaplaťte to. Pokiaľ by spoločnost Lawyer Partners vyhrala má právny nárok vymáhať úroky a polatky z omeškania v plnej výške ( čo napr. u našej spoločnosti činí 5.445.000,- tj. nazaplatená čiastka 240,- Sk z roku 2000, a to vôbec nevieme či prišiel výmer), v prípade že spoločnosť Lawyer Partner vyhrá - dohodou o novácii a zaplatením 1.000,- nebudú od nás ďalej nič vymáhať. V prípade že prehrá naša spoločnosť príde o 1.000,- Sk.
"Záleží na tom kto a ako chce riskovať. "
jana
26.06.07,16:09
To nám dnes za 180,00 údajný nedoplatok, /ktorý sme vlastne ani nemali- platíme pravideľne z účtu inkasom, tak prečo by sme 6 mesiacov neplatili , predtým áno, potom áno, len s polročnou pauzou/ vyrúbili nedoplatok 5445000,00!!!!!! To aby som obesila deti, podpálila byt a čaves, bude na rádio. Toto len tu vo Ficove je možné. Napriek všetkému sme tiež v októbri 2005 údajný nedoplatok zaplatili a odvolali sa. Doteraz žiadna odpoveď, akurát tento "návrh" o novácii - za sumu cez 5 miliónov??? Dokedy bude toto trvať? Kto s tým urobí poriadok, Kde je Pán Rezník- spoluúčastník Lawyersu!!!
Čo máme robiť??
bepo
26.06.07,16:32
Toto len tu vo Ficove je možné. Napriek všetkému sme tiež v októbri 2005 údajný nedoplatok zaplatili a odvolali sa.
Čo máme robiť??
Napíš Dzurindovi, to by sa za Dzurindu určite nestalo :rolleyes:
Mária27
27.06.07,08:23
Oni sa vlastne odvolávajú na znenie zákona v čase nezaplatenia poplatku.
Je to skutočne neuveriteľné, tí čo zaplatili až po pardóne, majú pokoj.
Ale nechápem, keď vedeli niečo nájsť na Majského, že nevedia na nich!
Chobot
27.06.07,08:46
Pozrite si dnešný článok v Sme na túto tému. Treba asi počkať.

Ten generálny pardon bol vyhlásený tak nejednoznačne, že nikto nevie, či sa vzťahuje aj na dlh uhradený pred vyhlásením gen. pardonu. A z tejto neistoty ťaží LawyerPartners.

http://www.sme.sk/c/3367807/vymahaci-poplatkov-su-tu-znova.html
jaja1
27.06.07,08:54
Ľudkovia, volala som tej p.Slobodníkovej na ministerstvo kultúry a povedala mi, že doteraz zbierala podnety od ľudí ona a od dnes sa touto kauzou ide zaoberať Rozhlasová rada. Treba tam poslať podnety a prefotiť tie pamflety, čo poslala firma Lawyer partners a.s. Tak dotoho !!!!


Prosím Ťa, kde presne treba poslať tie milosrdné listy? Mohla by si uviesť sem adresu al.web?

Ja som včera dostala , že mám zaplatit 1000Sk lebo ak nie, tak budú vymáhať 4.350.000SK, a môjmu manželovi už pomaly záchranku treba volať:mee:
Chobot
27.06.07,09:02
Aj tak si myslím, že bublina nakoniec spľasne, LP prestanú vymáhať, lebo sa vyhási, že je to nezákonné a budú sa vytešovať, že mají zisk aspoň z tých, čo zaplatili tých 1.000 SKK.:---

Veď už len z ľudského princípu nemôže nejaký sudca nariadiť súkromnej osobe uhradiť nejaké 4 milióny ako sankciu za neuhradenie 180-tich korún, aj keď ten zákon o koncesionárskych poplatoch bol tak postavený. Dokedy by to splácal? Do konca života a ešte by to prešlo aj na deti? Keby to spravil mne, tak asi by som investoval do dobrej snajperky a jedného náboja....:cool:

Ale našťastie ja som si ako poctivý blbec plnil svoje koncesionárske povinnosti.:(
Gabi03
27.06.07,09:05
Ale našťastie ja som si ako poctivý blbec plnil svoje koncesionárske povinnosti.:(

mimotemy Možno pocitivý blbec, ale aspoň nemáš tie nervy, čo tí chudákovia ľudkovia. :(
Mária27
27.06.07,11:28
A nie je to v rozpore s dobrými mravmi podľa § 3 Obč.z.?
Katy a R
27.06.07,11:44
Dnes po večernom rádiožurnále má byť k tejto téme relácia.
katarina.j
27.06.07,21:00
Ľudkovia moji zlatí, vobec ale vobec sa nad týmto problemom nevzrušujte !!! Totiž tí Lawyer NEMAJÚ absolutne ale absolutne žiadnu šancu od Vás niečo dostať, som zvedavá ktorý sudca by v tomto prípade nariadil exekúciu- fakt sa nebojte a žiadnych 1000sk neplaťte- však na tom je celá táto akcia postavená, oni nikoho nebudú žalovať, oni čakajú len na tie tisíckorunáčky. Takže ticho, teplo, kľud a hor sa pomaly na júlovú DPH. PAPA
ZuzanaP
28.06.07,10:22
V dnešnej tlači bol tiež článok o tejto spoločnosti. Jednoznačne radia neplatiť, keďže nie je jasné, ako dopadne žaloba voči LP, ktorú podala riaditeľka Slovenského rozhlasu. Radia však napísať odpor voči platobným rozkazom.
katarina.j
28.06.07,10:39
A KEBY NAHODOU AJ NIEčO SúDNE VYMAHALI, čO URčITE NEBUDú, TAK ICH ZMIETNE AJ KAžDý "NEDOšTUDOVANý PRáVNIK...
katarina.j
28.06.07,10:51
JA PLATÍM.
Ja som o radu požiadala nezávisle právnika, ktorý po porade s kolegami zastávaja tento názor:
Spoločnosť Lawyer Partners sa súdí zo Slovenským rozhlasom a može to
trvať ešte poriadne dlho. Náš právny zástupca tvrdí zaplaťte to. Pokiaľ by spoločnost Lawyer Partners vyhrala má právny nárok vymáhať úroky a polatky z omeškania v plnej výške ( čo napr. u našej spoločnosti činí 5.445.000,- tj. nazaplatená čiastka 240,- Sk z roku 2000, a to vôbec nevieme či prišiel výmer), v prípade že spoločnosť Lawyer Partner vyhrá - dohodou o novácii a zaplatením 1.000,- nebudú od nás ďalej nič vymáhať. V prípade že prehrá naša spoločnosť príde o 1.000,- Sk.
"Záleží na tom kto a ako chce riskovať. "

Ok, ale to si len podpíšete ortieľ nad sebou, zmluvu s diablom...
A o rok prídu zas...vydieranie sa opakuje- raz zaplatiť nestačí...
koňo
28.06.07,11:00
Problém je na začiatku v tom, že p. minister spravodlivosti jasne ukázal, že čo je v súlade s právnym poriadkom, je aj v súlade s dobrými mravmi. Prečo sa teda divíme právnikom, ktorí chcú na tomto kšefe dobre zarobiť? Hoci to, podľa nás (žiaľ, nepodstatných), nie je v súlade s dobrými mravmi?!
Rubrika
28.06.07,11:28
V časopise Život z tohto týždňa je o tom článok. Píšu tam na konci článku "ak ste dostali od spoločnostii LP list, že dlhujete státisicovú sumu, ovládnite sa a napíšte tej firme list, že si počkáte na rozhodnutie súdu." Lebo Zmluvy medzi rozhlasom a firmou Lawyer Partners sú na súde.
ZuzanaP
29.06.07,06:00
Tento dokument je uverejnený na stránke Slovenského rozhlasu
ala13
02.07.07,02:32
Uz rozsirili GP?
ZuzanaP
03.07.07,03:42
katarina.j
03.07.07,07:45
Takže ľudkovia moji, i keď nie som právnička ale chcem sa pochvaliť- nebol absolutne žiadny dovod na paniku a moj príspevok k tejto téme bol jednoducho odborný, kľudný, proste excelentný a všetko skončilo úplne podľa mojích predpokladov
Mária27
09.07.07,06:36
No, si jednička, len aby za tou jedničkou bola aj bodka. Poslanci si už raz mysleli, že za problémom bodku dali!
jaja1
09.07.07,08:56
Prosím Vás, a teraz, keď rozšírili gen.pardon,aký je postup ďalej. Totiž tá výzva k zaplateniu ešte stále je, mali by nám poslať zrušenie tejto výzvy, al. mám napísať odpoveď na výzvu? Lebo keď to takto necháme otvorené, čo ak po pár rokoch zas budú chcieť vymáhať?


A ešte jedna otázka: Toto sa vzťahuje aj na právnicke osoby?
imino
09.07.07,16:57
ala13
30.07.07,16:10
Vraj mozu vymahat dalej, lebo krajsky sud zamietol ziadot rozhlasu, aby boli vymahania pozastavene.


http://www.sme.sk/c/3414236/Kratko-z-domova.html
willma
30.07.07,17:50
vymáhať môžu, ale pokiaľ som pochopila tak len istinu, tých závratných penále sa to netýka, tam platí novelizovaný zákon