sway
08.02.05,09:16
Prosím nerobíte niekto mzdy šoférom??
Robím mzdy v OLYME a neviem čo zadávať:
Neviem ako im urobiť výplatu po položkách a % za položky, napr:
Prestoje, nadčasy, povinný oddych - tarifi v % za tieto položky - ešte som to nerobila - poradíte? - alebo poprosím odkaz kde by som niečo také našla.
:eek: vďaka!
Heleč
08.02.05,08:20
Čo konkrétne tam nevieš zadať?
V zložkách mzdy alebo už pri výpočte?
dominika
08.02.05,09:21
My im dávame mesačnú mzdu a nadčasy, prestoje, všetko platíme formou odmien. Software nám vypočíta zo staziek, koľko hodín odpracoval krát základná sadzba za hodinu, koľko z toho bolo cez sviatok a víkend, teda + % príplatkov a vypľuje nám koľko má dostať hrubú mzdu.
sway
08.02.05,11:40
Čo konkrétne tam nevieš zadať?
V zložkách mzdy alebo už pri výpočte?

Neviem aký zvoliť princíp, nakoľko majú prestoje - aj 2 dni mimo republiku - tak ako ich zaplatiť - na nadčasy to asi nepôjde - mali by ich strašne veľa. Už som našla, že si na nadčasy môžem dať 25% a v noci 20% - ale ako im spraviť výplaty fakt neviem.
Napr. príklad jedného týždňa:
pondelok o 6,00 odchádza s kamiónom, vráti sa vo štvrtok v noci. Pritom 16 hodin čakal na naloženie pre cestu späť. V piatok o 11 znova vyráža a vráti sa v nedeľu, medzitým samozrejme oddychoval a mal prestávky - všetko sa eviduje na "krúžkoch " z auta a diety mu riadne vyrátam a cez kasu vyplatím, ale čo mzda?
Neviem si rady, plašia ma vraj chodia kontroly z Bezpečnosti práce..., chcela by som mať všetko riadne spravené, ale nemám systém...
Myslela som, že niekto čo má šoférov poradí ako im mzdy robí... :( :rolleyes: :confused:
petovsan
06.06.07,18:44
... oživujem túto tému, žiaľ, zostala "visieť niekde vo vzduchu" a myslím si, že by mohla zaujímať a pomôcť viacerým mzdárkam trápiacich sa s pracovným časom a následne výplatami vodičov ... ako napr. teraz ja :mee:
... pomôže niekto, prosím?
Muška
06.06.07,21:13
Väčšinou platia firmy iba "výkon", t.j. jazdu, musí mať ale šofér v aute podmienky na oddych /tak tento oddych nikto neplatí.
A taktiež diety umožňuje zákon platiť v takýchto prípadoch podľa internej smernice, ktorú si firma sama urobí. Napr. za odjazdených 580,- km je 100 % dieta a pod.
petovsan
06.06.07,21:25
Väčšinou platia firmy iba "výkon", t.j. jazdu, musí mať ale šofér v aute podmienky na oddych /tak tento oddych nikto neplatí.
A taktiež diety umožňuje zákon platiť v takýchto prípadoch podľa internej smernice, ktorú si firma sama urobí. Napr. za odjazdených 580,- km je 100 % dieta a pod.
ďakujem za radu, Muška, len ešte otázka: ohľadom toho "kilometrovného" som sa tu na porade dočítala, že je to v rozpore s nejakou európskou smernicou vzhľadom k bezpečnosti vodičov - týka sa toto obmedzenie iba vodičom MKD, alebo aj vodičov jazdiacich iba po SR?
Osobne mám taký prípad, že šoféri jazdia v rámci rozvozu tovaru po celej SR, takže niekedy skutočne jazdia aj 32 hod. vkuse, rada by som vypracovať nejakú smernicu tak, aby nebol nikto o nič ukrátený, ale zároveň aby to bolo všetko v medziach našich platných zákonov.
Muška
07.06.07,09:58
Petovsan,
niekoľko odpovedí nájdeš na stránke http://www.safework.gov.sk/ potom klikni hore na "otázky a odpovede".....a potom na ľavo klikni na "DOPRAVA"

skús aj tu kliknúť, máš tam všetky predpisy, ktorými sa riadiš v doprave http://www.telecom.gov.sk/index/index.php