putzig
21.06.07,22:03
Neviem, či sem tento príspevok vôbec patrí, ale aj tak by som vás chcel požiadať o radu.Vie mi niekto poradiť, kde sa mám obrátiť, resp ako mám postupovať v prípade neuznanej reklamácie, pričom som presvedčený, že bola neuznaná neoprávnene. Konkrétne som pred cca 1 mesiacom kúpil v Baumaxe motorovú kosu (vyžínač), ktorá mi po cca 2 hodinách prevádzky zhasla a už ju nebolo možné vôbec naštartovať. Dodržal som všetky výrobcu (podľa manuálu). Kosu som riadne reklamoval u predajcu, a ten ju následne poslal do servisu. Včera mi prišla priamo zo servisu odpoveď, že reklamáciu nemôžu uznať, pretože porucha (zadrhnutie motora) nebola spôsobená výrobcom, ale mnou ako užívateľom - konkrétne ju malo spôsobiť použitie nesprávneho paliva. Ja viem, že som použil správne palivo, olej ako aj zmiešavací pomer (ako udáva výrobca) a teda som presvedčený, že porucha nebola spôsobená mnou. Mám dokonca ešte aj palivo (zarobené), ktoré mi ostalo. Ako mám postupovať? Ďakujem.
katarina.j
21.06.07,20:14
Ja si myslím, že treba poslať ešte list v ktorom žiadaš o opatovné posúdenie tvojej reklamácie a napíš tam zhruba to čo si písal sem. Ak ti aj potom nevyhovejú, tak jedine SOI alebo SúD!!! Ale tie nervy a ten stratený čas ti nezávidím a želam veľa šťastia...
rada
22.06.07,04:50
Ja si myslím, že treba poslať ešte list v ktorom žiadaš o opatovné posúdenie tvojej reklamácie a napíš tam zhruba to čo si písal sem. Ak ti aj potom nevyhovejú, tak jedine SOI alebo SúD!!! Ale tie nervy a ten stratený čas ti nezávidím a želam veľa šťastia...
Osobne by som urobila to, čo navrhuje katarina.j.
Napísať list opísať ako ste narábali s predmetnou vecou aké palivo ste použili s tým, že ak neprehodnotia vec v prospech Vás nakoľko nie ste si vedomí porušenia nejakej povinnosti pri narábaní s predmetnou vecou budete nútení postúpiť vec na SOI resp. škodu ktorá Vám vznikla vymáhať cestou súdu. Psychologický moment SOI resp. súd niekedy dokáže s dodávateľom-predávajúcim urobiť zázraky.;)