biba1970
22.06.07,04:56
Dobrý deň všetkým.
Prosím Vás poraďte mi. Mám došlú fa z čiech bez DPH v Kč. Dodávateľ tovaru je platiteľ DPH. Aj my sme platiteľmi DPH. Robím dobre, keď prepočítam fa na Sk s kurzom NBS ktorý bol v deň vystavenia Fa? Potom túto fa zdaním a daň si odpočítam v daň. priznaní. Ešte sme tento tovar nepredali a vznikol mi nadmerný odpočet. Robím to správne? Ďakujem
Katka22
22.06.07,04:03
Dobrý deň všetkým.
Prosím Vás poraďte mi. Mám došlú fa z čiech bez DPH v Kč. Dodávateľ tovaru je platiteľ DPH. Aj my sme platiteľmi DPH. Robím dobre, keď prepočítam fa na Sk s kurzom NBS ktorý bol v deň vystavenia Fa? - ÁNO Potom túto fa zdaním a daň si odpočítam v daň. priznaní. - Daň musíš mať aj na vstupe aj na výstupe


Ešte sme tento tovar nepredali a vznikol mi nadmerný odpočet. Robím to správne? Ďakujem- tomuto nerozumiem ako je to myslené :):):)
Tweety
22.06.07,05:00
Dobrý deň všetkým.
Ešte sme tento tovar nepredali a vznikol mi nadmerný odpočet. Robím to správne? Ďakujem
To, že ste ešte tovar nepredali, nemá žiaden vplyv na uplatnenie odpočtu dph.
Katka22
22.06.07,12:36
To, že ste ešte tovar nepredali, nemá žiaden vplyv na uplatnenie odpočtu dph.

Tweety má pravdu ,už som pochopila tvoju otázku . :) :) :) .
betka
22.06.07,17:11
Dobrý deň všetkým.
Prosím Vás poraďte mi. Mám došlú fa z čiech bez DPH v Kč. Dodávateľ tovaru je platiteľ DPH. Aj my sme platiteľmi DPH. Robím dobre, keď prepočítam fa na Sk s kurzom NBS ktorý bol v deň vystavenia Fa? Potom túto fa zdaním a daň si odpočítam v daň. priznaní. Ešte sme tento tovar nepredali a vznikol mi nadmerný odpočet. Robím to správne? Ďakujem

§ 26 Prepočet cudzej meny a zaokrúhľovanie dane
Ak sa požaduje platba pri dodaní tovaru, dodaní služby alebo nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu v cudzej mene, prepočíta sa na účely určenia základu dane na slovenskú menu kurzom vyhláseným v kurzovom lístku Národnej banky Slovenska platným v deň vzniku daňovej povinnosti. Osoba povinná platiť daň môže používať na prepočet cudzej meny na slovenskú menu kurz platný podľa colných predpisov v deň vzniku daňovej povinnosti; rozhodnutie používať kurz platný podľa colných predpisov sa musí písomne oznámiť daňovému úradu pred jeho prvým použitím a je záväzné počas celého kalendárneho roka. Pri oprave základu dane podľa § 25 sa použije kurz, ktorý sa použil pri vzniku daňovej povinnosti.

V DP to ide do riadkov:1, 4-nadobudnutie tovaru podľa par.11
A do riadku 16 DP-daň z nadobudnuých tovaov z iného ČŠ.
Ide o samozdanenie. Konečný efekt je nulový.

Z tohto Vám nemôže vzniknúť nadmerný odpočet.
Katka22
23.06.07,06:20
:)Potom túto fa zdaním a daň si odpočítam v daň. priznaní:)

Je asi pravda že biba 1970 nespravila samozdanenie preto asi ten nadmerný odpočet, (pri zahraničnej fa ),ale k tomu by sa musela vyjadriť zadavateľka otázky.

:) Ešte sme tento tovar nepredali a vznikol mi nadmerný odpočet:)

To, že ste tovar nepredali nemá žiaden vplyv na uplatnenie odpočtu DPH . tak ako píše -Tweety , smozréme pri zahraničnej fa ak sú obaja platci DPH treba spraviť samozdanenie a výsledok bude ako písala Betka= 0
Jana Acsová
23.06.07,08:16
Intrakomunitárne nadobudnutie tovaru (z iného členského štátu EÚ):

http://www.porada.sk/t25902-nadobudnutie-tovaru-v-tuzemsku-z-ineho-elenskeho-tatu-eu.html
biba1970
25.06.07,02:37
Dakujem všetkým za rady.
Už mám v tom trochu jasnejšie. Dnes sa teda idem vrhnúť na priznanie DPH. Pekný deň.