merk
22.06.07,07:09
Ahojte poradaci, potrebujem vasu pomoc

Od r. 2005 som bol zamestnany v jednej a.s. – bol som pri jej zriadeni a rozbehu a zrazu a necakane vypoved ( zo 4.6. 2007 a mam koncit 30.6.2007) ktoru som hned podpisal co som asi nemal(bol som z toho v soku) a Vypoved – skoncenie prac. pomeru pocas skusobnej doby v sulade s §72 ZP. – je to v sulade so ZP ked mi sef kazdy rok vystavoval novu pracovnu zmluvu na dobu urcitu so skusobnou dobou 3 mesiace ( a nepredlzoval pracovnu zmluvu uz bez skusobnej doby?) Da sa s tym este nieco robit? Ake mam teraz moznosti a naroky ked som tu vypoved podpisal? A co vsetko potrebujem od zamestnavatela ked som u neho skoncil a co potrebujem na urad prace? Dakujem
endrju
22.06.07,05:28
Ahojte poradaci, potrebujem vasu pomoc
ffice:office" />
Od r. 2005 som bol zamestnany v jednej a.s. – bol som pri jej zriadeni a rozbehu a zrazu a necakane vypoved ( zo 4.6. 2007 a mam koncit 30.6.2007) ktoru som hned podpisal co som asi nemal(bol som z toho v soku) a Vypoved – skoncenie prac. pomeru pocas skusobnej doby v sulade s §72 ZP. – je to v sulade so ZP ked mi sef kazdy rok vystavoval novu pracovnu zmluvu na dobu urcitu so skusobnou dobou 3 mesiace ( a nepredlzoval pracovnu zmluvu uz bez skusobnej doby?) Da sa s tym este nieco robit? Ake mam teraz moznosti a naroky ked som tu vypoved podpisal? A co vsetko potrebujem od zamestnavatela ked som u neho skoncil a co potrebujem na urad prace? Dakujem
Ide skutočne o výpoveď? Nesedia mi tie dátumy. Podľa dátumov by mohlo skôr ísť o dohodu o ukončení pracovného pomeru.
Ak ide skutočne o výpoveď, je pravdepodobné, že sa podarí spochybniť jej právoplatnosť keďže "nesedia" tie dátumy. Ale také niečo odporúčam zveriť do rúk právnikovi - odborníkovi na pracovné právo.
Ak ide o dohodu, mám jedno jediné odporúčanie. Nepodpisuj v budúcnosti nič, čomu nerozumieš alebo si si poriadne neprečítal a nemáš istotu, že to skutočne podpísať chceš.
Gabi03
22.06.07,05:32
Keď si bol zamestnaný u toho istého ZĽ od 2005 a dával zmluvu na dobu určitú, môže tak robiť až do troch rokov. Ale upraviť PZ na ďalšiu dobu určitú so skúšobnou dobou nie je možné. Jedine ak by to bola úplne iná funkcia, čo v tvojom prípade asi nie je.
Takže ak ti dal SKONČENIE PP v skúšobnej dobe a ty si ju podpísal, určite je neplatná.
Ak ti dal výpoveď, máš nárok na 2 mesačnú výpovednú dobu. (Prípadne odstupné.)
Z tvojho príspevku mi nie je jasné, ako došlo ku skončeniu PP. Dúfam, že máš jeden originál a môžeš si to overiť. :rolleyes:
merk
22.06.07,05:46
Vec: Skoncenie pracovneho pomeru pocas skusobnej doby v sulade s
§ 72 ZP

ano, spravil som chybu ze som to podpisal ( absolutne som to necakal)
originál samozrejme mam

pre istotu to tu napisem ( datum dorucenia 4.6.2007)

Vec: Skoncenie pracovneho pomeru pocas skusobnej doby
V sulade s § 72 ZP Vam oznamujeme skoncenie prac. pomeru
zalozeneho Pracovnou zmluvou zo dna 30.3.2007. Pracovny pomer konci v skusobnej dobe, a to dnom 30.6.2007
Gabi03
22.06.07,05:48
Vec: Skoncenie pracovneho pomeru pocas skusobnej doby v sulade s
§ 72 ZP

ano, spravil som chybu ze som to podpisal ( absolutne som to necakal)

Tak sa ešte raz spýtam... Bola to viac ako prvá pracovná zmluva uzatvorená na dobu určitú so skúšobnou dobou na tú istú pozíciu? Ak áno, z môjho pohľadu mzdára je toto skončenie PP neplatné, ale tu ti odporúčam ako endrju poradiť sa s právnikom.
endrju
22.06.07,05:51
Vec: Skoncenie pracovneho pomeru pocas skusobnej doby v sulade s
§ 72 ZP

ano, spravil som chybu ze som to podpisal ( absolutne som to necakal)

originál samozrejme mam

Ak bola skúšobná dobva dohodnutá právoplatne, Tvoj podpis znamená iba potvrdenie prevzatia.
V takom prípade stojí asi za úvahu či nie je možné spochybniť právoplatnosť skúšobnej doby. Vzhľadom na Tebou uvedené informácie odporúčam, aby si kontaktoval právnika, ktorý dokáže posúdiť, či má také spochybnenie šancu na úspech.
merk
22.06.07,05:57
Tak sa ešte raz spýtam... Bola to viac ako prvá pracovná zmluva uzatvorená na dobu určitú so skúšobnou dobou na tú istú pozíciu? Ak áno, z môjho pohľadu mzdára je toto skončenie PP neplatné, ale tu ti odporúčam ako endrju poradiť sa s právnikom.


ano bola to uz tretia ta ista pracovna zmluva
Chobot
22.06.07,06:14
Ak bola skúšobná dobva dohodnutá právoplatne, Tvoj podpis znamená iba potvrdenie prevzatia.
V takom prípade stojí asi za úvahu či nie je možné spochybniť právoplatnosť skúšobnej doby. Vzhľadom na Tebou uvedené informácie odporúčam, aby si kontaktoval právnika, ktorý dokáže posúdiť, či má také spochybnenie šancu na úspech.

Áno, doporučujem aj ja poradiť sa s právnikom, hoci podľa môjho názoru dohodnúť skúšobnú dobu pri novej pracovnej zmluve ZP nezakazuje. Ak sa obe strany dohodnú na skúšobnej dobe, tak si myslím, že platí. Iné je to pri predĺžení (zmene) prac zmluvy, tam už sa nemôže dohodnúť skúšobná doba.

Práve pred pár dňami sme tu radili jednej, ktorá mala novú pracovnú zmluvu s tým istým zamestnávateľom, že tá skúšobná doba je platná, ak sa tak dohodli. (síce to bolo na inú pozíciu, ale ZP nezakazuje uzavrieť novú prac. zmluvu aj na tú istú pozíciu):

http://www.porada.sk/t54839-nastup-do-prace-pocas-rd-opat-skusobna-doba.html

Merk, myslím, že skôr ste vo firme mali namietať voči opakovanej skúšobnej dobe - už pri podpise zmluvy. Teraz, keď ste si ju dohodli, tak zamestnávateľ to len využil.

Ale pre istotu sa môžeš opýtať buď právnika, ale to ťa bude stáť peniaze, alebo radšej na inšpektoráte práce, kde to môžeš dať ako podnet na prešetrenie.
merk
22.06.07,06:26
Dakujem
uz sa na to spatne asi vykaslem , ale som na nich nahnevany, ked som po case zistil ako si premiestnili akcie poza moj chrbat a dosadia si na dane miesto niekoho z rodinky a tak...., no co uz zivot je pes a clovek sa do buducna pouci.
Este by som sa opytal co vsetko potrebujem od zamestnavatela ked som u neho skoncil a co potrebujem na urad prace? este raz Dakujem
Gabi03
22.06.07,06:29
Este by som sa opytal co vsetko potrebujem od zamestnavatela ked som u neho skoncil a co potrebujem na urad prace? este raz Dakujem

Zamestnávateľ ti musí dať zápočet rokov. Buď za obodobie, ktoré si u neho odrobil, alebo ak si mu odovzdal z predchádzajúcich zamestnaní, tak môže aj sumárne. Následne samozrejme výplatnú pásku a potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Toto však zvykievajú posielať aj neskôr. Ak si vyžiadaš, tak aj pracovný posudok o tebe, tvojej práci.
Ak som na niečo zabudla, doplnte ma.
Chobot
22.06.07,06:30
Dakujem
uz sa na to spatne asi vykaslem , ale som na nich nahnevany, ked som po case zistil ako si premiestnili akcie poza moj chrbat a dosadia si na dane miesto niekoho z rodinky a tak...., no co uz zivot je pes a clovek sa do buducna pouci.
Este by som sa opytal co vsetko potrebujem od zamestnavatela ked som u neho skoncil a co potrebujem na urad prace? este raz Dakujem

Daj si vyhľadať na porade podľa kľúčových slov "doklady skončenie pracovného pomeru" a nájdeš veľa diskusií na túto tému.

Hlavne ale potrebuješ výstupný list, potvrdenie o príjme a preddavkoch a nech ti vyrovná všetky mzdové záležitosti vrátane preplatenie nevyčerpanej dovolenky.

Na úrad práce myslím, že stačí ten výsptupný list. Prípadne oni ti povedia, čo budú ešte chcieť.
katkaj
22.06.07,06:31
Dakujem
uz sa na to spatne asi vykaslem , ale som na nich nahnevany, ked som po case zistil ako si premiestnili akcie poza moj chrbat a dosadia si na dane miesto niekoho z rodinky a tak...., no co uz zivot je pes a clovek sa do buducna pouci.
Este by som sa opytal co vsetko potrebujem od zamestnavatela ked som u neho skoncil a co potrebujem na urad prace? este raz Dakujem

Pýtaj si zápočet rokov a potvrdenie o príjme. Na úrad práce budeš potrebovať potvrdiť príjem za posledné štyri roky na formulár ktorý ti dajú.

Je to veľmi nepríjemná situácia ale dúfam že to poučenie bude veľké a posunie ťa to ďalej. Držím palce
katkaj
22.06.07,06:34
Ešte by som odporučila trvať na podpísaní výstupného listu že si všetko odovzdal v poriadku aby ťa neskôr nemohli z niečoho obviniť ;)
Tweety
22.06.07,06:36
Potrebuješ od zamestnávateľa doklad o skončení PP, ten predložíš na ÚP, potom zápočet odpracovanej doby, podpísať ELDP pre SP. Potvrdenie o zdaniteľnej mzde, máš nárok na preplatenie nevybratej dovolenky, na vyplatení mzdy ihneď sa môžeš tiež dohodnúť..
__________________
merk
22.06.07,07:20
Dakujem vam vsetkym

Marek