pasians
22.06.07,08:26
Som SZČO od 27. 6. 2006 a zároveň čerstvý spoločník a konateľ s.r.o. Živnosť potrebujem zavrieť najneskôr 26. júna, aby som nemusel platiť odvody do SP. Môžem previesť pohľadávky, ktoré sú z marca tohto roku a teda vyše 2 mesiacov po dátume splatnosti na moju s.r.o.? Dlžníka som vyzýval k úhrade len e-mailami. Ako to urobiť? Prosím poraďte, nemám veľa času... neskoro som sa spamätal... :confused: Ďakujem

ak som netrafil tému, prosím relokujte :rolleyes:
Lenka1979
22.06.07,07:42
nemôžeš prevádzať pohľadávky, ktoré nemajú nič spoločné s "s.r.o." na novovzniknutú firmu. V "s.r.o." začínaš od začiatku, čiže od nuly, zapísaním zákl.imania a upísaním vkladov spoločníkov. Pohľadávky týkajúce sa SZČO Ti zostanú už nevysporiadané keďže chceš ukončiť živnosť. Trebalo na nich reagovať skôr. Ale v žiadnom prípade tu nemôžeš prevádzať hore dole neuhr.pohľ.,ktoré nesúvisia s Tvojou novou činnosťou.
bepo
22.06.07,08:09
Prevádzať nie ale pohľadávky môžeš predávať
pasians
22.06.07,09:09
Jaj, jasne, myslel som ze ci ich mozem predat ako zivnostnik mojej s.r.o. s tym, ze som nevyzyval dlznika na uhradu, pardon, zle slovo. Takze mozem predat za tychto okolnosti? Kto viete prosim poradte, prip. pomozte aj nejakym vzorom zmluvy na predaj pohladavok. Vdaka vdaka
betka
22.06.07,09:55
Súčasťou ZD daňovníka s príjmami podľa par.6 účtujúceho v sústave JU je aj jeho hodnota pohľadávky pri vklade do s.r.o. alebo pri jej postúpení, a to aj v prípade, že je vložená alebo postúpenná za cenu nižšiu než je jej menovitá hodnota.
Pri vklade do s.r.o. alebo pri jej postúpení za cenu vyššiu sa za príjem považuje táto vyššia cena.
pasians
22.06.07,11:35
Dakujem, imanie som splatil, cize ju nebudem davat ako vklad. Asi som to dost dobre nevysvetlil, chcel som len vediet, ci mozem predat tu pohladavku ako szco mojej vlastnej s.r.o. napr. za korunu, aj v pripade, ze ubehlo len par mesiacov od uplynutia doby splatnosti.