jajko50
22.06.07,08:34
1.Dopravná spoločnosť vykonáva pravidelnú autobusovú dopravu osôb na licencovaných linkách do zahraničia. Je zaregistrovaná ako platca DPH i v krajinách kde konkretne linky prechádzajú. potialto je to myslím jasné.

2. Táto spoločnosť vykonáva občas i nepravidelnú dopravu osôb ako napr. podnikové výlety pre zákaznika a tak podobne. Tieto cesty môže vykonať so svojim vozidlom, alebo si na to najme iného prepravcu.
Zaujímalo by ma vaše stanovisko ohladne DPH v iných krajinách EU a to hlavne v prípade ak si najme na prepravu inú spoločnosť.

vďaka.
emgeton
22.06.07,06:48
Iný prepravca je platiteľom dane? Je registrovaný aj v iných krajinách ?
Otázku ste zadali príliš všeobecne.
jajko50
22.06.07,06:50
No berme prípad, že iný prepravca, ktorý vykoná prepravu nie je registrovaný v zahraničí.
emgeton
22.06.07,06:56
No berme prípad, že iný prepravca, ktorý vykoná prepravu nie je registrovaný v zahraničí.


Vznikne problém, nakoľko bude uskutočňovať zdaniteľné plnenia na území iných štátov ( hlavne tam, kde takáto preprava nie je oslobodená).
jajko50
22.06.07,07:04
Veď keby to nebol problem, tak sa nepýtam skvelých poraďakov...
Takže nájsť si toho subdodavatela len registzrovaného???, alebo dá sa prebrať jeho povinnosť voči dani i na firmu, ktorá vystupuje ako dodavatel pre konečneho zákazníka.????
emgeton
22.06.07,07:12
Ak som dobre pochopil, tak sa bude jednať o dva vzťahy,
prvý: prepravca a vy
druhý: vy a koncový zákazník.

Ak ste registrovaný v týchto štátoch vy, tak povinnosť zaplatiť daň sa prenáša z prepravcu na vás.
jajko50
22.06.07,07:15
:) Vďaka: V pravidelnej doprave som to mal ujasnené, no v tej nepravidelnej som bol na úpochybách.


Dík:)