Vladimír Ozimý
22.06.07,12:41
ahojte,

no mám taký prípad že študent pracoval ako finančný poradca a 15.12.2006 sa zaevidoval aj na DU na túto činnosť...to jest je tam evidovaný ako szčo...dosiahol príjem 33000 sk z tejto činnosti a počas celého roka pracoval na dohodu kde zarobil cca 17000 sk to jest prekročil príjem 1/2 ročnej min. mzdy a musí podať ročné zúčtovanie...mňa by zaujímalo či by sa príjem z dohody rátal aj v prípade ak by bol evidovaný ako szčo od začiatku roka a napr. by nedosiahol žiaden príjem?...alebo sa kumuluje v prípade študentov dôchodcov tento príjem zo szčo,dohôd a zamestnania?
Jana Motyčková
22.06.07,10:49
Príjem z dohody sa berie do úvahy iba za mesiace v ktorých ani 1 deň nebol SZČO alebo zamestnanec, pritom nieje dôležitá výška príjmu SZČO alebo zamestnanca. T.j. aj v tomto prípade prípadný príjem z dohody za december sa do úvahy neberie. Ak by bol celý rok SZČO, príjem z dohôd sa vôbec do úvahy neberie, aj keby príjem SZČO bol 0.
Vladimír Ozimý
22.06.07,12:12
myslel som si to ale potreboval som si to overiť dakujem
layla
25.06.07,09:08
Dobry den!
Ja som taktiez studentka a pracujem ako financna poradkycna. Som evidovana na Du ako SZCO. Zdravotne poistenie si vsak neplatim, nakolko mi bolo povedane, ze po predlozeni potvrdenia o navsteve skoly nemam tuto povinnost. Chcela by som sa spytat ci musim podat RZZP a aky typ. Dakujem za odpoved